Nagrywanie z 5090H

aragoth

New member
Cześć,
mam pytanie, czy ktokolwiek próbował nagrywać z 5090H? W TV znajduje się tuner, który ma możliwość zaprogramowania timera. No i teraz kilka wątpliwości:
1) czy na czas nagrywania z timera włączy się TV (w sensie, będzie obraz na ekranie), czy włączy się sam tuner
2) jak wyprowadzić sygnal z TV? Wiem, że złącza Euro są dwukierunkowe (in/out), nie mam pojęcia co z HDMI
3) da się jakkolwiek nagrać coś w HD? Jeśli tak - to na czym? ;) bo normalne nagrywarki DVD/HDD raczej takiego obrazu nie zapiszą
4) czy na nagrywarce hdd będzie się jakoś dało skorzystać z opcji Pause Live TV - chodzi o zatrzymanie tv podczas oglądania, a później kontynuację, nagrywarka w tle nagrywa sygnał a ogląda się to, co było wcześniej. Wiadomo, że na pewno będzie się dało dla sygnału pochodzącego ze zwykłej anteny, bo wtedy korzysta się z tunera nagrywarki, ale co z programami z tunera satelitarnego?

Dzięki z góry za pomoc ;)
 

aragoth

New member
Ponieważ nikt nie napisał nic w tym temacie, a w międzyczasie udało mi się przetestować działanie z nagrywarką DVD, może komuś się te informacje przydają:
1) nagrywanie z TV jest możliwe podczas oglądania - wtedy na wyjściach pojawia się to co na TV, lub poprzez ustawienie w TV timera - wtedy włącza się tuner w TV (również DVB) i na wyjściu Euro jest sygnał gotowy do nagrania, obraz na TV się nie wyświetla
2) nagrywanie z TV jest możliwe tylko poprzez złacze Euro
3) w związku z p. 2 nie ma wyjścia HDMI, czyli odpada nagranie czegokolwiek w HD - sygnał HD jest konwertowany do zwykłego PAL i jako taki może być nagrany na nagrywarce
4) nie da się skorzystać z funkcji Pause Live TV dla kanałów innych niż te, które są obsłuiwane przez tuner nagrywarki. Czyli w praktyce odpada korzystanie z tej funkcji dla kanałów satelitarnych
4a) teoretycznie istnieje możliwość nagrania programu z tunera satelitarnego i w tym samym czasie odtwarzanie tego nagrania przez nagrywarkę, jednak odtwarzanie musiałoby być na innym monitorze, bo po przełączeniu telewizora na wejście AV/HDMI przestaje on wysyłać do nagrywarki obraz na złączu Euro
 
Do góry