Tuner SAT 5090H

wojtano

New member
Witam. Mam pytanko:
Czy tuner SAT, który jest w plaźmie po włożeniu modułu CI ASTON 2.20 (moduł odczutuje HD) odczyta HD? Czy może jest to tylko tuner SD.
Dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź.
 

aragoth

New member
Tak, odczyta. Mam moduł CI Aston (wersja 2.2) i HD z satki (Cyfra+) działa ;)
 
Ostatnia edycja:

wojtano

New member
Aragoth, dziękuję Ci bardzo. Jeszcz podpowiedz mi jak wyszukałeś Canal+ HD na tym tunerze? On znajduje mi tylko zwykły. Chyba że muszę ręcznie wpisać dane.. Dzięki za odpowiedź
 

aragoth

New member
Nie wiem dlaczego, ale jest problem z wyszukaniem niektórych kanałów (pamiętam, że np. nie miałem National Geographic HD), gdy szukasz wg satelitów. W ustawieniach instalacji DVB są 3 możliwe sposoby szukania: wg satelitów, wg wszystkich częstotliwości i jakiś SMATV, który nie chce mi niczego znaleźć. Standardowo wyszukiwałem w trybie By Satellite, TV przeszukuje wszystkie transpondery satelity, tryb bardzo szybki, ale wszystkiego nie znajduje - nawet, gdy ręcznie podasz częstotliwość, polaryzację i SR. Po przełączeniu się w tryb All Frequencies tuner znajduje więcej kanałów, w tym HD z pakietu Cyfry - za to trwa to bardzo długo. Podejrzewam, że są transpondery na Hot-Birdzie, których TV nie ma w pamięci. Może z którąś aktualizacją firmware problem zniknie - na razie po wgraniu najnowszej nadal występuje.

To rozwiązanie ma jedną wadę - w trybie By Satellite ponowne przeskanowanie satelity powodowało, że TV dopisywał sobie do listy kanałów tylko brakujące programy. W trybie By Frequencies ponowne przeskanowanie satelity powoduje usunięcie poprzedniej listy programów, czyli kanały mają nowe numery, leci lista FAV... ogólnie masakra, bo ustawienie listy programów w tym tunerze graniczy z cudem :???:
 

wojtano

New member
Dzięki za podpowiedź, jutro pierwsza próba. Jeszcze jedno pytanko: Miałeś przy skanowaniu podłączony moduł z kartą?
 

wojtano

New member
Aragoth, dzięki, wszystko wyszukało. Zastanawia mnie tylko dlaczego nie odbiera c+film SD? Pokazuje się na chwilkę obraz bez dzwięku i gaśnie, a po chwili wyskakuje jakiś napis po angilesku i trzeba nacisnąć OK...Też tak jest u Ciebie?
 

aragoth

New member
Nie wiem, jeszcze nie włączyłem Canal+ SD :p ale spotkałem się już z takim objawem na jakimś innym kanale. Postaram się sprawdzić wieczorem.
 

oLeX

New member
wojtano napisał:
Aragoth, dzięki, wszystko wyszukało. Zastanawia mnie tylko dlaczego nie odbiera c+film SD? Pokazuje się na chwilkę obraz bez dzwięku i gaśnie, a po chwili wyskakuje jakiś napis po angilesku i trzeba nacisnąć OK...Też tak jest u Ciebie?

Miałem ten sam problem na dwóch różnych Astonach, zniechęciłem się, nie potrafiłem znaleźć przyczyny. Zmieniłem na PowerCam'a Pro i chodzi bezproblemowo. Na oryginalnym CAMie Cyfry też nie było problemów.
 

aragoth

New member
Sprawdzilem Canal+ Film SD - obraz faktycznie gaśnie. Ale co ciekawe - wciśnij Tools i zmień sobie audio na POL albo na drugie ORY (nie wiedzieć czemu mam na tym kanale 2 x ory) - obraz i dźwięk wracają :)
 

tom

New member
Witam, mam pytanie czy oryginalny MODUŁ CAM HD CYFROWY POLSAT będzie odbierał programy szczególnie te w HD bez problemu na plaźmie Pioneera 5090H. Proszę o odpowiedź?

Pozdrawiam
 

wojtano

New member
Tom na 99% jest ta sama sytuacja jak u mnie. W moim pionku wszystko gra na module astona. Raz jeszcze dzięki Aragoth zrobiłem tak jak pisałeś i jest ok. Mam również wyszukane wszystkie programy Cyfry, przepraszam nie odnalazłem programu bajkowego Hyper ??? Pozdrawiam
 

tom

New member
Dzięki wojtano za odpowiedź. U mnie moduł cam cyfrowego polsatu odpalił, ale musiałem zmienić wejście gniazda modułu z 1 na 2. Były problemy z aktywacją modułu, ale już wszystko jest ok. Pozdrawiam
 

perfektcom

New member
wojtano napisał:
Aragoth, dzięki, wszystko wyszukało. Zastanawia mnie tylko dlaczego nie odbiera c+film SD? Pokazuje się na chwilkę obraz bez dzwięku i gaśnie, a po chwili wyskakuje jakiś napis po angilesku i trzeba nacisnąć OK...Też tak jest u Ciebie?

Panie i Panowie,

Mam moduł z Cyfrowego Polsatu i wszystko chodzi piekne oprócz....

No własnie za każdym razem jak przełączam kanał na satelicie obraz i dzwiek gaśnie i wyskakuje mi:

"Błąd 09: Problem z Kartą. Wciśnij exit albo ok"

Po tym obraz wraca i wszystko gra.

W Cyfrowym Polsacie nie moga mi pomóc, w serwisie Pioneera nic nie wiedzą a mnie trafia.....

Czy ktoś miał/ma ten sam problem i wie jak go rozwiązac?
 

profi

Member
Odśieżę nieco wątek.
Mam LX5090H i moduł Aston (Cyfra+). Niemal 2 dni (z przerwami :)) przesiedziałem nad poukładaniem sobie kanałów sat. Co sprowadziło się do przeniesienia ok. 100 programów Cyfry+ (z ponad 1400 wyszukanych) na początek listy.
Dowiaduję się jednak, iz Cyfra+ planuje niedługo dołaczyć nowy kanał do swojej oferty, bodajże Disney NX czy jakos tak.
Teraz zaglądam do Menu telewizora celem sprawdzenia, czy nie będzie problemu z zeskanowaniem HotBirda ponownie i co widzę?
Opcja w Menu Installation "Add New Channels" jest nieaktywna, ale aktywana jest za to "Replace Existing Channels".
Czy macie tak samo? Nie chce mi się siedzieć i od nowa układać listę kanałół.
A może ma ktoś jakiś patent jak najlepiej wyszukować/układać kanały w tunerze 5090H?
 

mathias0030

New member
Układanie kanałów w LX5090H

Dołączam się do pytania Profi ręczne układanie listy kanałów jest wręcz absurdem. Można ustawić tak żeby pomijał wszystkie inne tak żeby przeskakiwał na te z listy Cyfry+ ale pozbywamy się w ten sposób (jako nieaktywne) całej masy programów. Najlepszym wyjściem byłby eksport aktualnej listy kanałów, poukładanie w jakimś programie i następnie ponowne wgranie zmodyfikowanej listy.
 

mathias0030

New member
Cyfra na LX5090H Aston 2.22 zgasła ...

No i nacieszyłem się jeden dzień cyfrą+. Zamontowałem, ustawiłem listę kanałów i do końca dnia i do południa następnego oglądałem pakiet podstawowy z darmowymi przez dwa miesiące opcjami HD. Po południu zaczęło zatrzymywać przez około sekundę obraz co jakąś minutę dwie. Wyjąłem kartę z modułu Aston 2.22 i po włożeniu mam cały czas czarny ekran. Próby reaktywacji karty spełzły na niczym. Dioda w module świeci na zielono teoretycznie pokazując że wszystko OK. Nie miałem dzisiaj możliwości sprawdzenia czy to wina karty czy modułu. Miał ktoś może podobny problem ?
 

Lizarazu

New member
A czy łapiecie na 5090H z ASTRY paczkę TVP FTA ?
dane:
ASTRA1
10862 MHz.
U mnieznajduje listę 9 kanałów, w tym TVP HD ale mam czarny ekran.
A jak u Was ?
 
Do góry