Jaka wiedlkość plasmy

Dora

New member
Panowie i Panie poproszę o pomoc w wyborze tv-oczywiście Pioneer:
- odległość 2-2,5m
- sygnał "N" oraz dvd pioneer lx50
- pokój 30 m2
- słońce za tv
 

Hartson

New member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o plazmy Pioneera to masz wybór od 50" w górę.
Do odległości podanej przez Ciebie ja raczej wybrałbym 46" np: 46PY85 Panasa.
50" od 3 m. Takie jest moje zdanie.
 

radzix

Member
Oczywiście że Pioneer w swojej ofercie ma tv 42 cale. Przy tej odległości bardziej rozsądne wydaje się 42, ale jeżeli masz zamiar oglądać w większości kanały HD i filmy DVD to 50 nie będzie za duże, aczkolwiek będzie to odważna decyzja.
 

asoz

New member
Tzn. Pioneer miał modele 42. Ale ciągle można je jeszcze dostać. Bo na 2 metry, 50 cali to chyba za dużo, do SD oczywiście.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli do sygnału Hd to pownien być 50" i wcale nie jest za duży. Jeśli jednak
ma być do sygnału SD to ja wybierałbym Pioneera 42".
Jeśli chodzi o dostępność to nowe plazmy Pioneera 42" już full hd będą dostępne od maja 2009.
 

zbig1972

New member
Proszę nie cytować pytania otwierającego wątek. ArtS :)

Ja mam dokładnie takie same warunki. Mam plasme 5090H. Żona na początku ( czyli jeszcze w sklepie) twierdziła że będzie za wielki. Jak miło było usłyszeć w święta: "kochanie.... jakoś zniknął ten nasz TV na tej wielkiej ścianie....." A ja jej na to: "To może wymienimy na 60'" Uśmiechnęła siię tylko...... Na koniec dodała: "Jest idealny"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Co Wy z tymi plaSmami? Po polsku słowo plazma pisze się tak, jak się mówi: przez Z. :)

Wymiana na 60" byłaby miła, ale i kosztowna. Stąd rozsądny wniosek małżonki. :)

ArtS :)
 

zaz

Member
Podłącze się

Mam podobne warunki, z tym że odległość od ekranu to 2,5 -3 m.
Powyżej KiKi odpowiedział:
...Jeśli jednak ma być do sygnału SD to ja wybierałbym Pioneera 42".
Jeśli chodzi o dostępność to nowe plazmy Pioneera 42" już full hd będą dostępne od maja 2009.

Ja chcę wykorzystywać plazmę do SD (kablówka). Czy powinienem czekać do maja, czy może lepiej poszukać "stary" model np. 4280XA?
 

Dora

New member
Sygnał to wyłącznie N-ka oraz czasami dvd, jestem zdecydowany tylko na Pioneera ale full hd to ma 50.
Czy obraz z N-ki na 50 calach z odległości 2-2,5m będzie dobry? To jest mój problem.
 

zorrgi

New member
Jeżeli masz kasę to 60

Stary! Od kilku dni mam LX 6090. Ogladam go z 4 metrów i uważam, że dokonałem słusznego wyboru. Niestety różnica cen między 50 a 60 jest znaczna. Mam informację, że po nowym roku ceny wzrosną (chodzi o modele pochodzące od autoryzowanego dystrybutora). Pozdrawiam.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Z odległości 2-2,5 m 50" może być trochę przytłaczający. Ale to kwestia gustu. Co do jakości odbioru, to na dobrych kanałach będzie dobrze, a na złych słabo (artefakty).

ArtS :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Rozumiem, że masz jakiś problem ze zrobieniem prezentacji i przekonaniem się we własnym domu na własnym sygnale co będzie lepsze?

Pozdrawiam,
 

Dora

New member
Problem jest taki, że mam zaprojektowaną ściankę na środku pokoju na której będzie wisiał tv i muszę dostosować szerokość ścianki do szerokości tv.
Wiem, mógłbym zostawić szerszą ściankę ale przy wykonaniu ścianki w szerokości tv uzyskam zamierzony efekt aranżacji.
Szerokość między 50 a 42 to różnica ok. 20cm.
 

zorrgi

New member
Proszę nie cytować bezpośredniego przedmówcy. ArtS :)

Miałem ten sam problem, żeby wstawić 60" musiałem zlikwidować półkę z książkami, dodatkowo na głośniki kina domowego .... oh kompletna rozwałka , ale efekt działania zestawu jest piorunujący. Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry