Pioneer 4280xa - pytania

tomulac

New member
Witam serdecznie,
jako że to mój pierwszy post - na początku chciałbym serdecznie podziękować za pomoc przy wyborze TV Drodzy Koledzy. Otóż, od około 2 miesięcy biernie śledzę to forum. Byłem zdecydowany(dzięki Wam) na kupno na początku nowego roku 508xd. Zupełnie przypadkowo przedwczoraj trafiłem na mocną przecenę wystawowego 4280xa, no i cena oraz stan pionka przesądził że kupiłem go od razu. Do 50 musiałbym dopłacić ok 2-3 tys zł co dla mnie robi duużą różnicę.
Trochę się martwiłem że 42' to trochę mało bo do plazmy mam 4m, ale po podłączeniu jestem bardzo zadowolony. W życiu tak czarnego koloru nie miałem przyjemności oglądać!
Ale przejdę do sedna sprawy. Postanowiłem sobie sprzęt AV kupić stopniowo ze względu finansowego ( w sumie to moja małżonka postanowiła:)

1. W tym tygodniu zamierzam kupić odtwarzacz DVD. Zależy mi żeby był w miarę uniwersalny tzn. oprócz zalet wizualnych, wyjścia HDMI miał wejście USB, czytał Divx i polski txt. Jestem niemal zdecydowany na model DV-610. Ale najpierw muszę to z Wami Koledzy skonsultować. Czy to dobry wybór? Może warto dopłacić do DV-LX50? CO o tym myślicie Koledzy?
2. Moje drugie pytanie czy to nie przesada zapłacić za 1m kabel HDMI (bo taki będę potrzebował) 189zł? Chodzi mi o serię profigold.

Będę wdzięczny za każdą radę.
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
Co do DVD nie wiele ci doradzę, ale może byś pomyśłał nad blu ray ?

Jeżeli chodzi o kabel HDMI to możesz śmiało kupić najtańszy w miare solidnie wykonany, nie zobaczysz róznicy miedzy tanim a drogim kablem HDMI.

Mam taki za 300 zł i 30, odbierają identycznie:)
 

tomulac

New member
Jeżeli chodzi o BD, to myślę że PS3 to obowiązkowa pozycja na początku przyszłego roku.
Teraz muszę sobie kupić porządne DVD.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
A może zastanów się nad jakąś nagrywarka DVD z twardym dyskiem suuuper sprawa, ja bym polecał ;) Ja męcze już taki jeden model Panasa od kilku lat i nadal daje radę a lekko nie ma, a teraz za pewne są nowsze i jeszcze lepsze :eek:k:
 

tomulac

New member
Też brałem tę opcję pod uwagę - ale dla mnie będzie mało przydatna . Jestem rozbity bo chciałem porządne DVD, poczytałem sobie trochę i myślę że nie warto przeznaczać nie wiadomo jakich pieniędzy na to. Dlatego skłaniam się do pioneera dv-410, który praktycznie niczym oprócz ceny nie różni się od dv-610. Męczy mnie jeszcze model LX-50 oraz 1940 denona. Ale czy będzie widoczna różnica przy połączeniu HDMI.
Czy podzielacie zdanie Kolegi motobartcompany, że nie ma różnicy pomiędzy hdmi/hdmi za 30 i za 300zł?
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Ja bym się z tymi kabelkami tak do końca nie zgadzał, już nie raz były przedstawiane różne problemy, zkłócenia obrazu itp. które eliminował lepszej jakości kabel. Oczywiście wiele zależy od "czułości" Twojego wzroku oraz od specyficznych warunków, np jak długi ma to być kabel, jak będzie przebiegał, czy np koło urządzeń, które mogą powodowac zakłucenia itp... może nie ma sensu przepłacać i dawać kupę kasy za kabel, jeśli nie jesteś audio/videofilem, ale i kabla nie kupujesz co miesiąc czy co rok, więc może warto zainwestować w coś nie koniecznie z dolnej półki ;)
 

motobartcompany

New member
Przesył cyfrowy, tego nie zakłócisz. Jeżeli będzie kabel lichy to nie wyświetli obrazu. Bo nie będzie miał połączeń. Jeżeli wyświetli obraz, to nie bedzie róznicy między kablem za 20 czy za 1000 zł. Chyba że przy dużych długościach.
Jak chcesz to wkleję trochę teorii i uwag na ten temat?
 

tucz

Member
jesli chodzi o DVD to moim zdaniem spokojnie Ci wystarczy Pionek dv-410. Ja posiadam dv-400 i swojego czasu tez mialem dylemat czy 400 czy 600. Ale jednak stanelo na 400 bo w zasadzie niewiele sie miedzy soba roznia. Ja uzywam go glownie do DivX z polskimi napisami i do tej pory odczytal wszystkie pliki ktore mu wrzucalem. Wszystko przez pen drive USB
 

tomulac

New member
W dniu dzisiejszym zakupiłem DVD pionka model 410 - podłączylem przez hdmi techlinka. I mam parę pytań. Jakie jest najlepsze ustawienie skalowania DVD.
Czy zostawić standardowe ustawienia w DVD czy skalować do 1080p.
Co ustawić w 4280 i dokładnie w którym miejscu menu. Jak będzie najlepiej. Piszę ponieważ kolega AS pisał żeby w DVD ustawić standard, a pozwolić plazmie skalować. Gdzie to ustawić?
Czy jest różnica że podłączyłem pod input1 a nie 4 jak napisane jest w instrukcji.
Pozdrawiam
 

Sansei6

Member
Bez reklam
motobartcompany trochę bym się sprzeczał czy się nie da zakłócić cyfrowego sygnału ;) :D
Nie każę kupować superr drogiego kabla, chyba że ktoś jest audio/videofilem to wiadomo, no i oczywiście odległość się też liczy ale i materiały jakie posłużyły do wykonania, bo jak wspominałem, często kabelki kupuje się na dłużej, ba nawet na kilka dobrych lat, to lepiej zainwestować na taki z trochę lepszych materiałów, a zwłaszcza by końcówki były bardziej solidne. Takie jest moje zdanie ;)

No dobra ale to nie temat o kabelkach więc proponuję EOT ;)
 

KKuba

New member
Bez reklam
1. Zmień od razu soft w 410 na ten z PioneerDivxNet. Pamiętaj, żeby UWAŻNIE przeczytaj opis całej operacji PRZED przystąpieniem do upgrade.
2. Sprawdź eksperymentalnie skalowanie. Wysoce prawdopodobne, że najlepiej zostawić ustawienie 576p.
 

tomulac

New member
KKuba napisał:
1. Zmień od razu soft w 410 na ten z PioneerDivxNet. Pamiętaj, żeby UWAŻNIE przeczytaj opis całej operacji PRZED przystąpieniem do upgrade.
2. Sprawdź eksperymentalnie skalowanie. Wysoce prawdopodobne, że najlepiej zostawić ustawienie 576p.
A jak ustawić skalowanie w moim 4280xa?
 

-AS-

New member
tomulac napisał:
A jak ustawić skalowanie w moim 4280xa?

Nic nie musisz ustawiac w telewizorze odnosnie skalowania. Ustaw w menu DVD, aby wypuszczal 576i, a reszta zajmie sie automatycznie telewizor.

Tak na marginesie, u mnie stoi Pioneer DV400 i mam ustawione tak, jak wyzej napisalem.

Pozdrawiam
 

KKuba

New member
Bez reklam
Oczywiście, że chodziło o DVD. Ustaw sobie jednak 576p. Przynajmniej moja plazma tak woli. A najlepiej sprawdź...
 

tomulac

New member
Dzięki za radę. Muszę przyznać że jestem mile zaskoczony jakością divx - myślałem że to filmy typowe na 19' a tu na 42 wyglądają porywająco.
Co do oprogramowania do pionka 410. Ściągnąłem sobie, ale po przeczytaniu instrukcji wystraszyłem konsekwencji. Głównie chodziło mi o polską czcionkę w divx. Pobawiłem się trochę fabrycznym oprogramowaniem i zmieniłem język czcionki bodajże na sl i polska czcionka śmiga jak ta lala.
 
Ostatnia edycja:
Do góry