Pioneer 5090h czy Samsung 55a956?

WoJoW

New member
Stoję właśnie przed wyborem nowego TV i zastanawiam się najbardziej między tymi dwoma modelami. I tu mam pytanie:
1. Czy jakość obrazu z plazmy rzeczywiście tak bardzo przewyższa LCD? Jak się tutaj ma zastosowanie LED'ów.

Brałbym może i bez wątpienia plazmę w takim wypadku, ale tutaj mam wątpliwości, co do "komfortu użytkowaniu":
2. Jak to jest z tym wypalaniem w przypadku plazm. Czy po dłuższym użytkowaniu może to mieć jakieś widoczne skutki?

Na czym bardziej się skupić? Jakie są plusy i minusy każdego z tych telewizorków.

Z góry Dzięki za wszystkie wypowiedzi. Pozdrawiam.
 

asoz

New member
Pioneer wypada lepiej jeśli chodzi o jakość obrazu, a to chyba najważniejsze. O wypalenia się nie martw, trzeba się naprawdę wysilić, żeby coś na Pioneer'ze utrwalić. Natomiast Samsung ma jedną przewagę... 5 cali więcej :D
W strefie dla niebieskich mamy test obu tv. Oceny Ci nie podam, chociaż możesz się domyślić który tv dostał wyższą ocenę ;)
 

motobartcompany

New member
Plusem samsunga to przekątna i większa jasność. W plaźmie masz też lekki szum w porównaniu do LCD.Trzeba też pamiętać, że dziewiąta generacja pionka lubi bzyczeć. Samsung ma bardzo duże opóźnienia, co dla graczy może być problemem.
W pozostałych parametrach pioneer jest zwycięzcą.
Kontrast
kolory.
czerń.
wygląd.
Jakość sygnału SD.

Ja brał bym pionka, nawet bym sie nie zastanawiał. Nawet za samą jakość wykonania i wygląd.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jakim problemem jest wzięcie prezentacji od KiKiego i przekonanie się we własnym domu na własnym sygnale co gra lepiej?

Pozdrawiam,
 

remarquee

New member
Tak, wygląda to podobnie. Nie jest to coś strasznego. Generalnie niektórzy to widzą a niektórzy nie, co swiadczy o widoczności zjawiska :) To tak samo jak z bzyczeniem. Generalnie bzyczenie nie jest głośniesze niz pracujące kiepskie DVD. Jak masz wrażliwy słuch i wzrok to może ci przeszkadzać, a jak nie... to i tak nie zauważysz :) Generalnie im lepszy sygnał tym szum jest mniej widoczny (przy DVD prawie wcale) do tego stopnia że zastanawiam się nad jakoscią tunera w Pioneerze ;) Jak dorwę jakiś zewnętrzny tuner albo STB UPC lub ASTERA to to sprawdzę. Niektórzy twierdzą ze szum ustępuje z czasem. Znalazłem chodzącego non stop 4280xa w markecie i faktycznie szum jest na nim wyraźnie mniejszy co zdaje sie potwierdzać tą teorię.
 

WoJoW

New member
A jak ma się Sony 55x4500 w porównaniu do KURO? Chodzi mi przede wszystkim o jakość obrazu. Dużo odstaje od plazmy?
 

WoJoW

New member
A jak się ma kwestia płynności ekranu? Niby na plazmie powinno to lepiej wypadać, ale jak to jest w porównaniu tych 2 modeli (Sony i KURO)?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to wynika z technologii. Plazma ma krótszy czas reakcji
Jeśli chcesz dobry LCD - to najnowszy model na rynku Sharp XS1. Są już w sprzedaży i to w dobrej cenie.
 
Do góry