Pomocy w wyborze KURAKA

saron79

New member
Witam! Jest to moj pierwszy post i juz wolam o pomoc ;)! Mam zamiar zakupic KURAKA (po pol roku sie zdecydowalem ) ale po przeczytaniu forum nie wiem na jaki model sie zdecydowac (to jest dopiero problem :)) W gre wchodza tylko 50'. Sygnal jaki bedzie dostarczyny do kuraka to sd , sat , ps3 , pc. Dzieki z gory za wszelka pomoc .

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
czy sprawdziłeś klasę cenową - bo może KRP 500 ?
jaka masz odległość od ekranu ?
w jakim rejonie kraju mieszkasz - inaczej mówiąc jaki masz sygnał SD
/ z czego?/
 

saron79

New member
kiki napisał:
czy sprawdziłeś klasę cenową - bo może KRP 500 ?
jaka masz odległość od ekranu ?
w jakim rejonie kraju mieszkasz - inaczej mówiąc jaki masz sygnał SD
/ z czego?/
Sprawdzalem cenowo i nie wiem czy lepiej wydac to 500 € wiecej na KRP 500 czy jednak kupic 5090H (bede kupowal w niemczech) Mieszkam kolo Wroclawia i sygnal SD mam z kablowki (ktora sam montowalem :)) takze sygnal bedzie ok (nie przekracza 80dB)

P.S odleglosc od tv mam 3m


Jeszcze jedno ! Jak się sprawują tunery sat w/w modelach?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy takich warunkach pozostałbym Przy LX 5090 . Bo jeśli liczysz na tuner wbudowany - to zdecydowanie odpuść.
A cenowo chyba taniej jest w Polsce . Wiem bo Niemcy właśnie u zamawiają plazmy :D. Kurs waluty ...........
 

majk!

New member
Odświeżę trochę temat. Decyzja już zapadła i w ciągu miesiąca chcę kupić Pioneera (zanim się skończą ;)). Pozostaje pytanie którego? Generalnie kryterium jest jakość obrazu i jeśli jest taka sama we wszystkich modelach to biorę LX5090. Tunery sat i i inne gadżety mnie nie interesują i chyba nie warto dopłacać. No chyba, że ktoś miał na tyle doświadczenia z tymi modelami, że może stwierdzić iż np. KRP500A wygrywa obrazem z 5090. Ale czy warto dopłacać taką różnicę? Oświećcie mnie. Kiki pisał, że KRP ma swoje problemy - o co dokładnie chodzi?

Dodam, że TV będzie podłączony do cyfrowej kablówki + PS3 i Blu-Ray.
 

s.zborek

New member
Witam
Według mnie jedyny problem Pioneera KRP 500 to cena, chyba że chcesz mieć ekran o grubości 6 cm , za który trzeba zapłacić sporo złotówek.
Na dzień dzisiejszy PPD LX5090 jak i 5090H można kupić w super cenach a gwarantuje Ci że obraz będziesz miał identyczny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
KRP 50 jest stworzony stricte do sygnału HD , dlatego ma inne skalowanie niż LX 5090. Mam nawet zdjęcia porównawcze .
Oczywiście decyzja należy do Ciebie.
Ale do Twoich warunków jakość powinna być rewelacyjna.
Lepiej za zaoszczędzone środki dokupisz sobie kino Pioneera oparte na LX 81 lu LX 91 - i wówczas zachwytom nie będzie końca :D.
Oferta cenowa tylko na priw.
 

dyskowiec2

New member
Mam pytanie ? Czy model 5090 ma możliwość ustawienia głosu aby przy reklamach nie zwiększał swojej mocy.Słyszałem że takie tele są
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dziś ruszyły pierwsze testy porownawcze
Możesz być spokojny o jakość Pioneera
Jest stały poziom głośności
 

majk!

New member
Panasa brałem pod uwagę, ale to chyba nie jest jeszcze jakość Pioneera (tak wynika z pierwszych testów na zachodnich portalach). Oczywiście jest to świetny Tv. Może następne modele dogonią/przegonią Kuro. Na dzień dzisiejszy interesuje mnie najlepszy panel. Poza tym design Panasonica jakoś nie trafia w mój gust.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tu się absolutnie zgadzam.
Chyba że kupi licencję od Pioneera.
Ale to bardzo drogi system.
 

leotdi

New member
kiki napisał:
tu się absolutnie zgadzam.
Chyba że kupi licencję od Pioneera.
Ale to bardzo drogi system.

przecież już kupił, a pierwsze TV z panelem Pioneera najwcześniej od jesieni br. poczynając od Z1.

Das erste Produkt mit Pioneer-Technologie erscheint im Juni – der Panasonic "Z1" soll sämtliche Tugenden der Kuro-Plasmas im 2,5-Zentimeter schlanken Gehäuse vereinen.

link :

http://www.digitalfernsehen.de/news/news_770658.html
 

raflec

New member
Czy możecie polecić jakiś sprawdzony sklep, w którym można nabyć PDP LX5090H? Chciałbym uniknąć kłopotów w razie likwidacji usterki.
Z góry dziękuję
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Uderz do kikiego, sprawdź ceny w porównywarkach cenowych, musisz mieć gwarancję dystrybutora DSV!

Pozdrawiam,
 
Do góry