Konserwacja obudowy w Kuro

omar

New member
Witam!

jako posiadacz tego tv nie mogę odżałować tego, jak podatna na zarysowania jest jego obudowa.
Używany do usuwania kurzu pędzelek jest ok, natomiast przetarcie szmatką z mikrowłókna pozostawia ślady.

Jeśli macie sprawdzone metody zabezpieczenia czy też konserwacji obudowy tego tv - podzielcie się nimi.
 

Ciurlas

New member
Ech, też mam porezany - od ściereczki do okularów...

Od razu podłączyłbym się z następującym pytaniem ("kopiuj-wklej" z innego topicu).
Moja córa ostatnio znalazła świetną zabawę, ganiając motylki z MiniMini po ekranie (5080) łapkami :cool: .
Po walce z ekranem i ściereczkami do okularów, przy wyłączonym telewizorze, widać pod kątem poświatę w tych miejscach - tak jakby po lustrzance (czy to monecie, czy obiektywie foto :) ) dotykać paluchami właśnie.
Pytanie - czy wycieracie / przecieracie ekrany w swoich TV czymśkolwiek, co mogłoby pomóc w zlikwidowaniu tych nieszczęsnych śladów? Nie jest to jakiś wielki problem (o ile wogóle), niemniej wadzi mi - głównie dlatego, że wiem o nich :) - bo przy oglądaniu nie ma żadnej różnicy.

Pozdr
T.
 

asoz

New member
Cóż, ja mam specjalny płyn i ściereczkę i... boje się tego użyć :D
Ale możesz spróbować takimi płynami, wiem, że chyba Philips ma taki żel i ponoć jest dobry.
 

marcins737

New member
ekran myję czystą wodą a dokładnie mokrą miękką ściereczką , następnie wycieram do sucha ściereczką będącą fragmentem białego cienkiego prześcieradła 100% bawełny

dokładnie tak samo od zawsze czyszczę ekran laptopa
 
Do góry