Pioneer Kuro 500A

raflec

New member
Zastanawiam się nad kupnem plazmy HD i nie jestem pewien czy KRP 500A to dobry wybór. Czy możecie polecić coś z serii Kuro? Czy model LX 5090H to lepszy wybór?
 

teka

New member
Kuro KRP500

Jestem posiadaczem KRP 500 od tygodnia, mnie powaliło jakoscią wszystkiego a jestem sceptyczny z natury. Goraco polecam
Też sie zastanawiałem nad 5090 ale oddzielony tuner jest jednak bardzo praktyczny
 

jtd

New member
Bez reklam
Teka- ale ten oddzielny tuner ma jedna wade, ma wiatrak ktory caly czas sie kreci... nie slychac go ?
 

teka

New member
Jtd - nie słychac wiatraka ani ciut ciut , podobnie zresztą tych w samym wyswietlaczu. Nawet przy wyciszonym na "mute" a przeciez normalnie sie też czegoś słuch raczej głosniej
 

Arknet

New member
Ja od miesiąca mam 5090H. Oddzielenie reszty elektroniki od ekranu nie może już poprawić jakości obrazu (ona jest poprostu doskonała). Istotne natomiast jest umiejscowienie gniazd CI. W 5090H korzystając z modułu CAM do DVBS i splitera kart (Smartwi) jest problem z dostępem do dwóch gniazd Scart (są zasłonięte przez kartę). W przypadku 500A ten problem nie występuje, ale niestety przy korzystaniu ze splitera przednia klapka od tunera musi być cały czas otwarta (sorry, ale ten tuner z otwartą paszczą wygląda paskudnie);)
 

pazuzu

New member
No właśnie, też zastanawiam się nad wymianą 507XA (znakomity tv swoją drogą) na pioneera full hd i tu pojawiają się pytania:
Mam sygnał z n-ki, czy będzie widać różnicę zwłaszcza przy oglądaniu kanałów nadawanych w sd?
5090H czy 500A? jakie są za i przeciw i jaka jest cena KRP 500A?
 

jtd

New member
Bez reklam
Teka- powiedz mi, czy korzystasz z tego bajeru jaki tam dodali, czyli sensoru koloru? Czy masz go wylaczonego?

Teka-czy mozesz podejsc do swojego tunerka, kiedy masz wlaczony tv i zobaczyc czy rzeczywiscie wiatraczek sie tam kreci caly czas? Bo wiatraki w tv u mnie sie jeszcze nigdy nie wlaczyly..
 

teka

New member
jtd napisał:
Teka- powiedz mi, czy korzystasz z tego bajeru jaki tam dodali, czyli sensoru koloru? Czy masz go wylaczonego?

Teka-czy mozesz podejsc do swojego tunerka, kiedy masz wlaczony tv i zobaczyc czy rzeczywiscie wiatraczek sie tam kreci caly czas? Bo wiatraki w tv u mnie sie jeszcze nigdy nie wlaczyly..

JTD - sensor koloru - nie widze różnicy narazie w jakosci obrazu przy działającym i wyłączonym może za krótko go uzywam
Wiatraki teraz stoją ale chyba kiedyś widziałem jak krecił

Nie wiesz jak się podłącza kilka satelitów przez DiSecQ - u mnie nie widzi
 

jester1960

New member
Odbiór z Cyfry+

Czy tuner KRP 500A umożliwia prawidłowy odbiór programów z Cyfry+? Nie wiem czy warto zainwestować w kupno tego TV czy 5090 i być:eek:k: skazanym na nieciekawy dekoder Philipsa z Cyfry? Proszę Szanownych użytkowników KRP o radę. Pozdro /Jester
 

Arknet

New member
W 5090H tuner satelitarny działa dobrze z C+ (full pakiet). Niewielkie problemy były ze współpracą z modułem Aston 2.19:
1. Canal+Film - po przełączeniu na ten program brak dźwięku i zanikanie obrazu (po wybraniu polskiej fonii wszystko było ok.)
2. Brak dostępu do HBO HD (jest nadawany z EPG) z transpondera Polsatu (na transponderze Cyfry brak jest EPG)
Z modułem od Cyfry w/w problemów nie ma, wszystkie programy z pakietu wyświetlane są prawidłowo. Wyjątek stanowią pozycje interaktywne ;)
Cyfra+ gry, gry2, info, do których nie ma dostępu. Ubogie jest również EPG, w większosci przypadków podawana jest informacja tylko na temat aktualnie nadawanego i następnego programu.
 

teka

New member
W KRP tuner działa super z C+ ale nie mogę ustawić drugiego satelity z disecq'a, Moim zdaniem opcje ustawień tunera satelitarnego są bardzo ubogie jak na taki TV - Jak dla idiotów i laików
 

jtd

New member
Bez reklam
Teka - piszesz "wiatraki" pewnie chodzilo ci o wiatraki w telewizorze, mi chodzi o wiatrak w tunerku obok kabla od zasilania, czy chodzi on caly czas kiedy masz wlaczony tv ?
 

jester1960

New member
Dzieki za pomocne rady.Z tego wniosek,ze warto dolożyc pare groszy i kupić 5090H lub KRP 500.
Pytanko do ARNETA. Jakie sa koszty kupna od Cyfry dodatkowego modulu aby bez problemow z oryg.dzwiekiem ogladac kanal CYFRA + FILM HD? Pozdro,Jester
 

teka

New member
wiatrak w krp

jtd napisał:
Teka - piszesz "wiatraki" pewnie chodzilo ci o wiatraki w telewizorze, mi chodzi o wiatrak w tunerku obok kabla od zasilania, czy chodzi on caly czas kiedy masz wlaczony tv ?

Tak wiatrak w tunerze chodzi cały czas ale z reguly na tak niskich obrotach ze go wogole nie slychac, przyspiesza pewnie jak jsie zrobi cieplej w srodku lub ma niedostateczne chlodzenie w szafce gdzie stoi, ale narazie nie mialem tego case'u.
Pozdr
 

jtd

New member
Bez reklam
Teka- dlaczego uwazasz ze sensor kolorow jest nieprzydatny? Testowales go i co wogole nie przynosi poprawy obrazu wzgledem warunkow panujacych w pomieszczeniu?
 

xatt

New member
podstawowe pytanie - czy warto dopłacać te 3k do 500a czy wystarczy 5090h ? konkretnie chodzi mi, czy w codziennym użytkowaniu (sd, czasem hd i blue-ray) będzie widać między tymi modelami różnicę (pierdołki jak np bzyczenie czy takie tam mnie nie obchodzą, liczy się tylko obraz) ?
 
Do góry