Plazmy Zarłacze Prądu

Status
Zamknięty.

cezary777

Member
Witam mam pytanko czy sa jakies plazmy 50 cali co maja niski pobor pradu z tego co wiem kumpel ma plazme 50 cali w pokoju 3/4m to nie misi włanczcac grzejnika w pokoju .
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Muszę przyznać, że czuję się głęboko rozczarowany faktem, iż pomimo posiadania 42" ekranu plazmowego musiałem w połowie października rozpocząć sezon grzewczy, korzystając z centralnego ogrzewania. :D

ArtS :)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Mnie tam się nikt nie pytał, bo jak temperatura spada poniżej 10 stopni (albo 12 - nie pamiętam dokładnie) przez trzy kolejne dni, to grzeją...

Mój PS50A451 jest z tyłu lekko ciepławy (zresztą - nie ma wentylatorów)... Muszę sobie kiedyś zmierzyć pobór prądu - tak dla ciekawości podczas oglądania przeciętnego filmu, chociaż obawiam się, że mój wzmacniacz stereo potrafi wziąć więcej prądu, PS3 także nie jest demonem oszczędności...
 

cezary777

Member
A JEDNAK ROBI SIE CIEPŁO W POKOJU http://www.av.com.pl/index.php?art=663



Ze względu na znaczny pobór mocy panelu (nominalnie 420 W) jego jasność można zmniejszyć (dostępne dwa tryby energooszczędne), ewentualnie skorzystać ze wspomnianego sensora. Warto będzie to zrobić szczególnie w niedużych pokojach, w ciepłe dni, albowiem panel Pioneera działa jak niezły kaloryfer. Wydzielanie ciepła jest na tyle duże, że w 20-metrowym pokoju, po dwóch godzinach pracy telewizora, robiło się odczuwalnie cieplej …
 
Ostatnia edycja:

4pac

New member
rebowski12 napisał:
jak jesteś taki oszczędny wyjmij żarówkę z lodówki!!!
:D
Mnie też dziwią takie pytania o pobór prądu w tv za wiele tys. złotych... Jakie ma to znaczenie dla decyzji o kupnie tv? Wg mnie żadne.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
cezary777 napisał:
kumpel ma plazme 50 cali w pokoju 3/4m
Aha, czyli taki mały pokoik do oglądania dużej plazmy ;-)

Tutaj są wyniki pomiarów "prądożerności" różnych telewizorów wykonane przez CNET. Z tego zestawienia wynika, że są plazmy 50-cio calowe, które charakteryzują się niskim poborem prądu.
[proponuję włączyć sortowanie wyników po pozycji "Screen size"]

4pac napisał:
Jakie ma to znaczenie dla decyzji o kupnie tv? Wg mnie żadne
Może to mieć znaczenie dla osób myślących proekologicznie.

Pozdrowienia!
 

cezary777

Member
jakby nie patrzył to plazma 50 cali ma pobor pradu , jak dwa lcd sony 52w4000 a prąd drozeje od nowego roku 20% ,wiec plazmy niemaja przyszłosci na rynku niedziwie sie ze producencji od chodzą od plazm. Jeszcze te wypalanie popracuj na kompie dziennie 2/3 godziny przez okres paru miesiecy to pulpit odznaczy sie na matrycy
 
Ostatnia edycja:

pawulon

New member
cezary777 napisał:
Jeszcze te wypalanie popracuj na kompie dziennie 2/3 godziny przez okres paru miesiecy to pulpit odznaczy sie na matrycy

No błagam.... W nowych plazmach producent daje trwałość matrycy 100 000 godzin
 

cezary777

Member
PAWULON jak przepracujesz polowy tych godzin co daje producent na twałosc matrycy to pogadamy. Poczytajcie w necie sa testy recenzje na roznych servisach audio-video to spece i wiedza co pisza. A nawiasem muwiac to co pisze producent 100 tys. godzin trzeba zanizyc conajmniej o połowę.
 

jaroslawp

New member
cezary777 napisał:
...a prąd drozeje od nowego roku 20% ...
Uuu....Już się boję....
A policzyłeś o ile "skoczy" Ci rachunek za prąd po tej podwyżce?
U mnie to będzie jakieś 40zł/miesięcznie. Kicham na taką podwyżkę.
Jak ktoś bierze ze sklepu tv 50" (nawet na raty) to raczej go na to stać.
 

cezary777

Member
nie duzo brakuje lcd zeby dopracowali smuzenie na obrazach dynamicznych oraz obrobkie sygnalu SD. i mamy sprzet doskonały mamy tego przykalad toshiby zf355 jak obrabia sd.I CO NAJWAZNIESZE WSZECHSTRONNOŚĆ SPRZETU , i maly pobor pradu. wychodzi na to ze pazma w niedalekiej przyszłosci do LAMUSA.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Gdyby tylko LCD poprawnie odtwarzało przestrzeń barw... Plazma nie jest ideałem, ale w tej dziedzinie sprawdza się lepiej.

Jak kogoś nie stać na płacenie rachunków, niech sobie powiesi obrazek na ścianie.

ArtS :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry