Jak najlepiej podłączyć DVD, AV, nbox`a do pioneera 5090

mr57

New member
Jak najlepiej podłączyć DVD, AV, nbox`a do pioneera LX5090?

Mam dylemat z podłączeniem urządzeń audio-video do telewizora. Posiadam
Pioneer PDP-LX5090
Denon AVR-3806
Denon DVD-3930
n-box recorder
Amplituner posiada dwa wejścia hdmi i jedno wyjście na monitor i właśnie nie wiem, czy podłaczyć dvd i n boxa do amplitunera i z niego dopiero wyprowadzić sygnał poprzez hdmi na telewizor, czy bezpośrednio podłaczyć dvd i n boxa do telewizora. Jak będzie najlepiej?
 
Ostatnia edycja:

zuzanna

New member
Moim zdaniem optymalnym podłączeniem dla Ciebie będzie podłączenie DVD 3930 bezpośrednio do TV dobrym kablem HDMI (ja mam HDMI WireWorld - Chroma 5-metrowy) po to, aby wykorzystać możliwości skalera REON'a do Full HD, ustaw na Denonie tryb YCbCr 1080p (też mam ten odtwarzacz i Pioneera LX-5090H, u mnie jest widoczna różnica na "plus" w stosunku do ustawienia RGB 1080p; i oczywiście w trybie progressive.
Natomiast dźwięk na "duże" kolumny podaj z DVD-3930 na Denona 3806 po czym chcesz (optyk, mulichanel lub iLink - jeżeli ten ampli ma takie wejście) i sam najlepiej oceń, po którym wy/we masz najlepsze efekty (ja osobiście używam - mulichanel 5.1, ale nie widzę w zasadzie różnicy w stosunku do optyka).

Oczywiście płyty CD audio powinieneś podłączyć dobrym kabelkiem analogowym po osobnych wyjściach audio z DVD (ja używam Van den Hula -The First).

A tuner "n" też myślę, że lepiej podłączyć bezpośrednio, a to z powodu użycia w tym momencie mniejszej liczby kabli HDMI, bo jak byś chciał podłączyć przez amplituner to dodatkowo wychodzi jeden kabelek więcej - a to jak wiesz nie są to tanie kabelki (oczywiście spory wpływ na cenę ma ich długość).
Pamiętaj, aby kupić kabelki HDMI w specyfikacji 1.3, bo wtedy z odtwarzacza DVD dostaniesz także dźwięk na głośniki TV (jeżeli je sobie dokupiłeś), a to jak się okazuje w praktyce dość często się jednak przydaje.

Powodzenia

.. i gratuluję dobrego wyboru, jeżeli chodzi o odtwarzacz DVD-3930 i KURO 5090... bo amli Denona 3806 nie znam, jeżeli chodzi o odsłuch...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dvd do Pioneera -po HDMI
Nbox do Plazmy po HDMI i po eurozłaczu
Ampli do Plazmy po HDMI
Plazmę po compozycie do Amplitunera
DVD do Apli po HDMI
Nbox światłowodem do Ampli
 

mr57

New member
Dziękuję za poradę. Podłączyłem tak jak mówisz. DVD Denona tor video po hdmi (mam firmy QED), natomiast tor audio mam podłaczony kabelkiem Denon link 3rd. Nawet SACD idzie po cyfrowym. Wyjście video z Denona ustawiłem tak jak sugerujesz, ale sprawdziłem wszystkie i nawet PC RES SXGA. Na tym idzie 1280x1024. Dla mnie jest lepsza jakość tyle tylko, że w 60Hz. Na tym ustawieniu oglądałem koncert David Gilmura z Gdańska i było ok.
nbox`a podłaczyłem też bezpośredno hdmi (monster) do ampli Denona a tor audio optykiem
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
zuzanna napisał:
(...)
Pamiętaj, aby kupić kabelki HDMI w specyfikacji 1.3, bo wtedy z odtwarzacza DVD dostaniesz także dźwięk na głośniki TV (jeżeli je sobie dokupiłeś), a to jak się okazuje w praktyce dość często się jednak przydaje.
(...)

A co na innym kablu nie będzie dźwięku?

Pozdrawiam,
 

pomidor7

New member
Witam,
to ja w takim razie bardzo proszę o porade jak podłączyć optymalnie następujące komponenty:

Ampli Pioneer SC-LX71
Plazna Pioneer LX5090
DVD Pioneer DV-600AV-K
Konsola PS3
oraz N box recorder

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
 

Nana

New member
No widziz Pomidor jak to jest z "podłączeniem" :p :p :p ;) no to ja też spróbuje :roll: . Miałam wszystko podłączone przez fachowca ale teraz mam remoncik i następny fachowiec mi to porozłączał nie pytając mnie o zgodę:twisted: A mam tak , wiadomo Pioneer 42" DVD Blu-ray Sony i Amplitunr kina domowego też Sony oraz Techni-Sat z Cyfrą+ ( z N-ką "wyjechałam" bo dekoder do kitu :D ) Wiem gdzie włożyć kabel HDMI a co dalej :confused:
 
Do góry