Pioneer PDP-6090H vs 5090H

dziqsek

New member
Witam,

Tata zastanawia się nad zakupem któregoś z tych telewizorów, i nie do końca możemy się zdecydować który;)

Moglibyście napisać co o nich sądzicie oraz, jaki wybrać żeby być maksymalnie zadowolonym z wyboru??

Pozdrawiam
 

plasmawawa

New member
A powitać powitać na forum ;)

Po pierwsze pogratuluj ojcu dobrego wyboru. 6090 uzyskal nagrode EISA 2008/2009 za najlepsza plasme na rynku, obraz na fullhd zyletka, swietna opcja z automatycznym kontrastem kolorami i glosem no i kuro :)

Jezeli macie możliwość zakupu 60 cali to tak właśnie bierzcie, weżmiecie 50 cali i po miesiącu bedzie jęczenie że można było wziąć 60 cali bo tak to zwykle bywa.

Ogolnie polecam 60cali, KONIECZNIE z porzadnymi kabelkami najlepiej na złoconych końcówkach, porzadne audio typu onkyo, denon, HarmannKardon lub Bose, i do tego KONIECZNIE jakąś stację rozrywki typu XboX360 lub PS3. Bez tego to jak komórka bez wyświetlacza, niby działa i dzwonić można ale jednak to nie to samo.......
Taki tv to idealna baza do domowego centrum rozrywki wiec konsole przy takim telewizorze MUSICIE mieć, choćby z tego względu że PS3 ma odtwarzacz blu-ray!! a xbox360 HD i wifi więc filmy lecicie z dysku na komputerze, no i od czasu do czasu możesz z tata w jakieś bijatyki pograć, wyscigi czy chocby tak popularne na swiecie HALO!!

innej opcji nie ma ;P

P.S. i chyba chodzi o 5090, a nie 5080 bo to inna generacja juz;)
 
Ostatnia edycja:

dziqsek

New member
no tak chodziło mi o 5090 oczywiście;)
hmm no też sugerowałem tacie konsole do sterowania tym całym centrum, ale tata raczej nie reflektuje;)
Czyli ogólnie to 6090 będzie lepszym rozwiązaniem niż 50 cali?? A jezeli chodzi o kwestie jakości obrazu itp ??
 

plasmawawa

New member
Jakośc obrazu jest właściwie taka sama, tylko pole widzenia jest większe;)
Jezeli tata chce wydac taka wielką kasę na ten wspaniały telewizor, a żaluje tych 1500zł na uzupełnienie zestawu multimedialnego, i chce sobie odebrac część funkcji multimedialnych i wspaniała zabawę z własnym synem to , ja Cie bardzo przepraszam ale masz ******* tate i tyle:hmm:
Ja i syn bardzo dobrze się rozumiemy, i spędzamy naprawdę wspaniale czas razem bawiąc się wspólnie na xboxie(rozblokowanym oczywiscie;).
No ale cóż są ludzie i ludziska, różne podejście itp, ogólnie ja naprawdę Ciebie i Tatę serdecznie namawiam do PELNEJ stacji multimedialnej ;)
No i tylko dzięki temu będzie wam dane ogladać obraz w rzeczywiście wysokiej rozdzielczości.

Ah i jeszcze cos , poszukujcie wersji z literka H, ma ona wbudowany tuner satelitarny i naziemny w wersji cyfrowej, oraz możliwość podlączenia tv do sieci LAN domowej.

Mam w domu u siebie 6090m jako że zajmuję się sprzedaża telewizorów wziąłem dla siebie to co najlepsze ;)
 

dziqsek

New member
Więc , chyba wstępnie dycyzja padła na 6090, system naglosnieniowy mamy Denon jakis tam i glośniczki porządne, nie pamiętam marki ale seria diamond costam a firma chyba na W, graja, dobrze, kabelki ze złotymi końcóweczkami tez są , czy jeszcze coś jest potrzebne do pełni szczęscia??
 

plasmawawa

New member
no przecież napisałem , że Xboxa przerobionego ;P

No i oprócz tego, to brakuje Wam tego telewizorka już zainstalowanego w domku, reszta już jest ;)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jaką będziecie mieli z tatą ;) odległość do ekranu przy normalnym oglądaniu?

ArtS a Ty pozwalasz na dwa identyczne wątki jeden pod drugim? ;)

Pozdrawiam,


Co prawda nie jestem ArtS, ale poprawiłem - PZDR
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Zauważyłem, ale po chwili stwierdziłem, że pomyliło mi się z wątkiem o wersji z H i bez H. Dlatego zostawiłem. :)

ArtS :)
 

sebek2007

Banned
plasmawawa &plazma city

plasmawawa napisał:
no przecież napisałem , że Xboxa przerobionego ;P

No i oprócz tego, to brakuje Wam tego telewizorka już zainstalowanego w domku, reszta już jest ;)


Plasmawawa bardzo podbnie brzmi do plazmacity , skoro handlujesz TV to czemu nie powiesz jak się nazywa twój sklep. Ja osobiście mam przeczucie ze plazmacity.;)
 

sebek2007

Banned
plazma 60

dziqsek napisał:
odleglosc to 3,5 do 4,5 m w zaleznosci od miejsca :)

wystarczy???


Kolego zdecydowanie polecam 50" i pod żadnym pozorem 60 " , odległośc jaka bedziesz miał od miejsca siedzenia do TV jest stanowcza za mała na 60 ". Myśle że moje zdanie potwierdzi każdy kto ma 60" w domu.
 

dziqsek

New member
telewrizorek jest juz w domu od 3 dni , i zdecydowanie nie zgodze sie , zeby byl za duzy, wrecz czujemy ze 5-10 cali wiecej by sie przydalo :)

Teraz tak teoretycznie zapytam xbox360 czy ps3 ??
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
To nie bardzo ten dział na pytania o konsole.
Poza tym też zależy do czego.

Powtarzam, że bardzo rzadko kiedy telewizor okazuje się za duży.

Pozdrawiam,
posiadacz PS3 ;)
 
Do góry