kasienka a plazma

kasienka

New member
witam,
jestem tu nowa
mam problem w zakupie plazmy pioneera.
planujemy z mężem zakup plazmy, mąż chce tylko Pioneera , twierdzi ze jest Pioneer a potem długo długo za nim Panasonic ......
chce mu zrobić niespodziankę i sama wybrac i zakupc plazmę( mam nadziejkę że uda mi się to)
mamy do wydania do 10.000zł i chcemy 50 calowa plazme

powiem tak nie znam się na tym wogóle,
może ktoś mi nakreśli czym się kierować przy wyborze, na co patrzeć.....
Pioneer PDP-5080XA znalazlam takiego za ponad 6.000zł
Pioneer PDP-LX5090 za ok 9.000zł
Pioneer PDP-SX5080D za ok 8.000zł
znalazłam pare takich plazm na ceneo stad te ceny,
może podacie mi parę modeli z których mogłabym coś wybrać,
pozdrawiam
 

motobartcompany

New member
Jeżeli nie chcesz oszczędzać to wybierz PDP-LX5090 końcówka 90 oznacza że to seria 9 która jest nowsza od 5080 (seria 8 )

ale jeżeli chcesz żeby 3 tys zł zostało w kieszeni to wybierz 5080XA. Też znakomity TV tyle że starszy i nie full HD.
 

RheeTCT

New member
Musisz mieć pewność ze szczegółami.Jak facet ma coś wymarzonego to każde trafienie minimalnie obok może być lekkim rozczarowaniem.
 

asoz

New member
Jeśli masz 10,000, to bym nie oszczędzał i wybrał najlepszego, czyli LX5090.
W takiej sytuacji nie ma mowy o zawiedzeniu, bo to aktualnie najlepszy Pioneer.

Tylko nie patrz na ten sklep, gdzie mają go po 8999. Nie warto tak ryzykować...
 

kasienka

New member
ArtS007 napisał:
Podpytaj męża, czy zależy mu na Full HD i najnowszej serii. Jeśli nie, możesz pomyśleć o 5080XA.

ArtS :)

w sumie nie wiem czy zalezy na full , czy są jakies kanały na full HD?
czy jest duza roznica pomiedzy pomiedzy fuul HD a normalnym?
jesy sens kupowac Full HD.
a są jakies różnice pomiedzy nowa a stara seriia?
czy tylko cena
 

kasienka

New member
RheeTCT napisał:
Musisz mieć pewność ze szczegółami.Jak facet ma coś wymarzonego to każde trafienie minimalnie obok może być lekkim rozczarowaniem.


wymarzone to on ma
plazma Pioneer 50 cali do 10.000zł

to wiem na reszcie parametrów sie nie znam
 

kasienka

New member
asoz napisał:
Jeśli masz 10,000, to bym nie oszczędzał i wybrał najlepszego, czyli LX5090.
W takiej sytuacji nie ma mowy o zawiedzeniu, bo to aktualnie najlepszy Pioneer.

Tylko nie patrz na ten sklep, gdzie mają go po 8999. Nie warto tak ryzykować...

to macie jakies sprawdzone sklepy?

a czemu nie warto ryzykowac?

mąż jest anty supe/hiper marketom
 

asoz

New member
Bo ten sklep to jedno wilekie oszustwo. W każdym innym tylko nie tym.
Jeśli nie korzystacie z BluRay'a to Full HD nie wykorzystasz, ale pamiętaj, że LX5090 to nie tylko Full HD ale także lepsza czerń i wiele innych rzeczy.
 

skipper

New member
ale pamiętaj, że LX5090 to nie tylko Full HD ale także lepsza czerń i wiele innych rzeczy.[/quote]


Możesz wymienić te wiele innych lepszych rzeczy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w razie wątpliwości poproś o prezentację w domu i sama się najlepiej przekonaj- przecież kupujesz dla siebie.
Popieram zresztą opinie męża :D
Poczytaj test:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26497

Teraz czas tylko na rozkoszowanie sie jakością obrazu. W wielu przypadkach wydawać się może że zdjęcia wykonane są w warunkach naturalnych , a nie obrazu pokazywanego na telewizorze. O ile słowo telewizor można jeszcze tu przywoływać :grin:
p1070606yv4.jpg



Czystość formy, kolorystyka , paleta barw to powoduje tylko westchenie dla osób które muszą iść na kompromis jakości i ceny w produktach konkurencji.
p1070542sh4.jpg

zdjęcia wygladają jak na żywo - to jest największa rekomendacja jakości.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Powiem tak: z jakichś trzech metrów i tak nie widać Full HD. Nie napisałaś, jak chętnie mąż wydaje pieniądze. Może być szczęśliwy, jeśli mu kupisz TV za 10000, ale niewykluczone, że będzie jeszcze szczęśliwszy, gdy zobaczy rachunek na 7000. Nowy Pioneer ma podobno lepszą czerń. Jednak jakościowo obie generacje stoją na wyrównanym poziomie. Więc jeśli nie zależy na najnowszym, naszybszym itp, to lepiej zaoszczędzić i cieszyć się świetnym obrazem z 5080XA. Pamiętaj, że w cenie tych Pioneerów nie ma głośników i podstawki.

ArtS :)
 

rkaniews

Member
Kasieńka - pamiętaj też, że wiele frajdy facetowi daje "sam proces" dokonania wyboru, porównywania i finalizowania zakupu, zwłaszcza AGD. :p Nie znam Twojego męża, ale osobiście miałbym w pierwszym momencie lekki "niedosyt", nawet gdyby dokonany w ten sposób był mistrzostwem świata.
Druga ważna rzecz - zadbajcie o jak najlepszy sygnał telewizyjny - nie napisałaś o tym, a to bardzo ważne. KURO to b. dobry wybór, jednak podany sygnał musi też być dobry.
 

Holt_

New member
Bez reklam
motobartcompany napisał:
czerń na poziomie 0.0031 cd/m2
kuro ósmej generacji ma coś koło 0.03cd

Przez ten najważniejszy parametr masz lepszy kontrast i jakość kolorów.

:) o ile jesteś w stanie to odebrać swoim marnym, ludzkim okiem :) :) :)

Ale zapewne jesteś, podobnie jak nigdy nie potrzebujesz fotokomórki na pływalni olimpijskiej :)

Trochę to wszystko mi przypomina pasty do zębów....miałem wspaniąłą pastę...ale potem wynaleziono wspanialszą.....o 7,87% dokładniej czyszczącą dziąsła.....a potem wynaleziono kolejną....o 7.89% lepiej czyszczącą również język z potężną siła nowej technologii mikrogranulkowej.......:) :) :)

Każda kolejna generacja ma jeszcze lepsze granulki...maszynki do golenia golą jeszcze dokładniej......proszki piorą jeszcze mocniej......

Aż się nie mogę doczekać, kiedy uzyskamy czerń wyrażoną w ujemnych kandelach/m2 :) to dopiero będą wrażenia optyczne.
 

asoz

New member
Faktycznie może wyglać to trochę śmiesznie jak ktoś porównóje telewizory, i mówi że jego ma 0,0031 a twój tyle i tyle ale...
Mimo wszystko czerń jest ważna, a różnice pomiędzy 8G a 9G widać.
 

sebooh44

New member
rkaniews napisał:
Kasieńka - pamiętaj też, że wiele frajdy facetowi daje "sam proces" dokonania wyboru, porównywania i finalizowania zakupu, zwłaszcza AGD. :p Nie znam Twojego męża, ale osobiście miałbym w pierwszym momencie lekki "niedosyt", nawet gdyby dokonany w ten sposób był mistrzostwem świata.

... zgadzam się z powyższą wypowiedzią ...
moja rada: nie kupuj sama TV, pozostaw sprawę mężowi, skoro to jemu na tym zależy, a Tobie mniej.
Ja osobiście byłbym wściekły, gdyby żona zrobiła mi taką niespodziankę.
Oczywiście intencje wspaniałe itd., nawet jeśli sam dokonałbym identycznego wyboru, ale lubię tego wyboru dokonać świadomie, sam przebrnąć przez testy, porównania, poszukiwania i spotkanie z kilkoma faworytami.
Wydaje mi się, że kilka procent mężczyzn ma tak samo.
Ale jeśli dla Twojego męża liczy się sam efekt końcowy to zaryzykuj.
pzdr i dobrego wyboru
 
Do góry