Pionek 5080xd + N-ka - Najlepsza rozdzielczość

silabolin

New member
Witam, posiadam pionka 5080xd razem z N telewizją ;) JAkość obrazu na ekranie jest znakomita, dekoder mam podłączony kablem HDMI do input1. Ale intryguje mnie jedna rzecz, mianowicie. W instrukcji jest wyraznie napisane że plazma wyświetla obraz z rozdzielczością 1365x768, czyli więcej niż 720p. Tyle też jest ustawione w odbiorniku, a inne mozliwości ustawien w N-ce to są : 570i, 570p, 720p oraz 1080. Jednak obraz na tym ostatnim jest na zwyklych kanalach SD gorszy niż na 720p, który jest moim zdaniem najlepszym wyborem dla tej plazmy w połączeniu z N-ką. Ale 720p to jest rozdzielczość 1280x720, czyli mniej od pełnych możliwości Pionka. I teraz do sedna : Czy jest możliwość ustawienia w dekoderze bądź w plaźmie, tak by była wyświetlana pełna rozdzielczość czyli 1365x768 ???
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
Telewizor i tak skaluje obraz do swojej rozdzielczości. Niezależnie czy ustawisz 576p czy 720p, obraz i tak będzie wyświetlany w rozdzielczości 1366x768. Delektuj się obrazem i nie marudź ;)
 

silabolin

New member
dzięki za szybką odpowiedź, która mi rozjaśniła sprawe. Mi chodziło głównie oto aby wykorzystać pełne możliwości plazmy. Teraz już wiem że tak jest :) pozdro
 

bozydar

New member
silabolin napisał:
Teraz już wiem że tak jest :) pozdro

No nie do końca tak jest. Bo masz aktywne 2 skalery - ten w n-ce i ten w TV... To troszkę pogarsza obraz.
Niestety jedynym sposobem na ominięcie tego byłoby dodanie trybu AUTO w dekoderze, który wysyłałby obraz w rozdzielczości nadawcy. Ale na to nie ma chyba co liczyć (zbyt długo trwałoby przełączanie kanałów).
 

silabolin

New member
N-dekoder nie ma takiej opcji. Jest wogóle taki dekoder który dawałby rozdziałke 1366x768, bo jak spojrzałem na dokumentacje techn niektorych modeli to nigdzie nie widziałem ani tej rozdz. ani też opcji AUTO.
 
Do góry