42 cale - co jesli nie Pioneer?

Surogat

New member
Witam,
Na poczatku 2 istotne uwagi:

- jestem laikiem ceniącym jakosc muzyki i obrazu
- przejrzalem forum

W wrzesniu, najpozniej poczatku pazdziernika musze podjac decyzje jaki kupic telewizor. Nie moze byc wiekszy niz 42 cale i nie drozszy niz 10 tys. Z informacji jakie znalazlem na forum i internecie wyglada ze liderem jest Pioneer plasma 42. Czy jest jakas godna uwagi alternatywa? Koncentruje sie raczej na plazmie ale jesli uwazacie ze jest cos ciekawego w LCD to prosze o informacje. Rozwazalem jeszcze Loewe ale to ciagle jeszcze ponad 10tys. Wszystkie rekomendacje, za i przeciw Pioneer'a - bede bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam,
 

Holt_

New member
Bez reklam
przeciw jest tylko cena, w w zasadzie stosunek ceny do jakości. Jeżeli masz 10 tys i jesteś w stanie je bez żalu wydać - bierz Pioneera i tyle.
 

jtd

New member
Bez reklam
kuro 428 to bardzo dobry wybor, najlepszy, jesli cos z lcd to sony 40x4500,40w4500 lub toshiba zf355/zf575 no moze jeszcze philips 9703
 

-AS-

New member
Telewizory 8mej generacji Pioneera nie są już produkowane od paru miesięcy. Czy będziesz w stanie kupić nową sztukę w październiku, nie jestem pewien.

Pozdrawiam
 

RheeTCT

New member
Możesz wziąć pod uwagę Panasonic PY800 w rozmiarze 42" kosztuje ok.6000 pln(sklepy internetowe).Równie dobry jak Pioneer.Niestety na razie trudno dostępny(kolejki oczekujących),ale za miesiąc powinno być lepiej.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pioneer jeszcze jest w sprzedaży i to wersje z Japonii , musisz się śpieszyć.
A nowości wysokiej fali ?
Hitachi 42 UT
Sony 40 W 4500
 

marzar75

New member
witam
mam zamiar nabyć nowy telewizor i w związku z tym mam odwieczny problem co, czytam od jakiegoś czasu forum i doszedłem do wniosku że najlepsza dla mnie będzie 42" plazma. W zasadzie będzie służyła do wieczornego oglądania kablówki [póki co sygnał analogowy sd mój operator nie ma oferty cyfrowej dla dwóch odbiorników], sporadycznie dvd. Odległość ok 3m. Sporo piszecie iż pioneer do dobra firma więc wybrałem najtańszy dostępny model PIONEER PDP-4280XA. Czy uważacie że za tą cenę mógłbym przemyśleć inny wybór czy walić jak w dym? Dodam jeszcze że żaden ze mnie fan oglądania ale codziennie nocką oglądam discavery, ng...
pozdrawiam
 

robertw3d

New member
@marzar75 - ja wybrałem w ostatnim czasie właśnie tego najtańszego dostępnego Pionka i jestem w pełni usatysfakcjonowany :cool: może spodziewałem się trochę lepszej jakości w ciągu dnia (ale fakt - mam bardzo jasny pokój), ale poza tym to jest rewelka - jak włączyłem wyścigi "podów" ze Star Wars I, to odleciałem (dobrze, że nie obejrzałem IV, bo przeniósłbym się w inną przestrzeń :-D )
 

rkaniews

Member
Ja również mam ten sam problem.

Waham się pomiędzy 4280XA za około 5,5K, albo Panasonic 42PY85 za 4,5K czy koło tej samej ceny Samsung 50A551.
Przy KURO będzie podawany sygnał wyłącznie z analogowej kablówki, przy pozostałych dwóch modelach powinno starczyć funduszy na dołożenie jakiegoś DVD.
 

asoz

New member
Mi wczoraj sprzed nosa uciekł 4280XA za 4950. Cholerka, ładnie by się w sypialni prezentował :D No ale nic.

Tu masz super cene na Panasonica i jeszcze raty 0%

Ale wybrał bym Pioneer'a ze względu na to, że prezentuje zdecydowanie najlepszą jakość obrazu.
 

robertw3d

New member
Ja zrezygnowałem z zamówienia kablówki cyfrowej ze względu na kiepski współczynnik ilości kanałów HD / 100zł miesięcznie :)
Póki co, to nie mam żadnej kablówki (będę zamawiał analogowe UPC w najbliższym czasie) i moimi jedynymi źródłami sygnału są odtwarzacz DVD i laptop - w obydwu przypadkach jakość jest odlotowa. Poza tym kupując Pionnera nie masz problemów z przeskalowaniem sygnału po VGA (PY85 nie obsługuje 1080p w tym trybie) Mi osobiście w Pioneerze bardzo podoba się "plastyczność" obrazu - na LCD na pewno szczegóły byłyby bardziej widoczne, ale ja wolę oglądać filmy niż podziwiać fakturę garniturów gości stacji TVN24 :) Wszystko zależy od tego gdzie będziesz oglądał TV i w jakich porach dnia - póki co żadna plazma dobrego LCD w jasnym świetle na pewno nie przebije. Za to jak zbliża się wieczór, to masz kino w domu :) Ja Samsunga odrzuciłem na samym początku - wybór był właściwie tylko pomiędzy PY85 a 4280XA. Poza tym fajnie jest wiedzieć, że się ma TV montowany przez samurajów dla samurajów :cool:
 

rkaniews

Member
Tzn. obraz byłby "nieproporcjonalny?
Sprzęt będę brał na raty - na min. 24 po max 300 zł. Zastanawiam się również, czy jest sensowne dopłacanie ponad 1000 zł do modelu 4280XD, który stoi po około 6,5K zł.
Czemu odrzuciłeś Samsunga?
 

asoz

New member
Nie warto dopłacać. Napewno nie do 4280xd. Ewentualnie do 428xd. Modele czterocyfrowe różnią się od sibie tylko tunerami, których nie wykorzystasz.
 

robertw3d

New member
IMO nie ma sensu kupowanie 4280XD (co innego 428XD... on ma parę featuresów więcej) - płacisz 1000zł za tuner TV, który nie wiadomo czy będzie działał w PL. Jak będziesz chciał mieć DVB-T, to zawsze możesz kupić zewnętrzne pudełko, które przy okazji będzie miało trochę więcej funkcji (wprawdzie nie będzie to tak profesjonalnie wyglądało jak wewnętrzny, ale w kieszeni zostanie z 500zł :) )
Samsunga odrzuciłem z 2 podowdów - 1. obraz był jakiś nienaturalny - pomimo, że starałem się go "skalibrować" w sklepie, to mimo wysztko miał dla mnie za mocne kolory i płynność ruchu była jakaś "dziwna" 2. był jakiś strasznie plastikowy ...
Dla mnie Samsung, to ma całkiem dobre panele LCD, ale PDP mnie nie przekonują ....
 

-AS-

New member
Modele 428xd i 4280xd mają ten sam cyfrowy tuner, bez cyfrowego tunera są modele XA. 428 od 4280 różni się kilkoma funkcjami, pilotem i wyglądem.

Pozdrawiam
 

Raschey

New member
W Euro Rtv Agd mają ostatnie porysowane sztuki, w całej Polsce.
Wiem bo byłem jak tylko promocja się zaczęła i chciałem kupić .
Jest to wyprzedaż wystawowego syfu ...
 
Do góry