5080xa

sanchopan

Banned
Czujnik światła - ma to to? Bo w specyfikacji wielokrotnie czytałem, że nie ma, a teraz w instrukcji obsługi widzę, że funkcja "inteligentne coś tam" jest?
I jak to działa: w Panasie regulowało kontrast (w myśl zasady: są węże, a teraz ich nie ma, a teraz znowu są...:mrgreen: ) - a tutaj kontrast i... kolory? Nasycenie?

P.S. Cicho bzyczy, ale wiatraków nie ma.:D

P.S.(2) Obraz lodzio-miodzo po Panasie: kto mówi, że "Kuro lepsze tylko trochę pod względem czerni od Panasów" ten... nie wie co mówi.:D :D :D Na nowo filmy stare oglądam, bo... inne są kolory i w ogóle.;)
 

asoz

New member
Te funkce posiadają tylko modele trzycyfrowe. Rozumiem, że jesteś zachwycony jakością obrazu ? Kolejny zadowolony klient. Wg mnie nie ma dziś lepszych telewizorów niż Pioneer'y i myśle że mnie poprzerz.
 

sanchopan

Banned
jaceloth napisał:
nie ma. jest w modelu 508xd.

To co - mam aktywną funkcję w menu dla funkcji, która jest nieaktywna?:confused:
Obraz lodzio-miodzio: wyśmienity - Panas... hmmm... no fajny, taki, bo tani... :D

P.S. Czy tutaj jakoś można sprawdzić przebieg plazmy, jak w Panasach?
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
To znaczy, że masz taką opcje w menu 5080xa ?!
Może dostałeś zły ( lepszy ) model przez pomyłkę :D
 

sanchopan

Banned
Pisze wszędzie 5080xa :grin:
Ale opcję rzeczywiście ma i jest ona AKTYWNA! A nie mam czasu sprawdzić czy rzeczywiście działa, nawet ewentualnego czujnika namacalnie poszukać...:roll:
 

marek-hase

New member
sanchopan napisał:
P.S. Czy tutaj jakoś można sprawdzić przebieg plazmy, jak w Panasach?

Pierwsze primo - gratuluję zakupu - w tym konktretnym przypadku (a mam na myśli plasmę) cena rzeczywiście idzie w parze z jakością i nie żal żadnej wydanej złotówki.
Drugie primo - oczywiście w Pioneer'ze można sprawdzić "przbieg" plasmy - wejdź do menu serwisowego - sposób wejścia podany jest w wątku G8 na stronie pomiędzy 32 a 38 - sprawdzisz sam - polecam lekturę tego wątku - jest tam wiele ciekawych rzeczy podanych przez kolegę AS - warto miec tą lekturę za sobą.
 

marek-hase

New member
Nie przypominam sobie - ale też specjalnie nie zwracałem na to uwago bo ja mam model trójcyfrowy:)
Może byc, że menu w odbiornikach trój- i czterocyfrowych jest identyczne ale w modelu czterocyfrowym czujnika brak:hmm: .
 

d.karolik

New member
sanchopan napisał:
Dziękuję.
A z tym czujnikiem tam znajdę dlaczego go mam ale ponoć nie mam?;)


Witam
Co do czujnika w tym modelu to nie przypominam sobie takiej dyskusji ale tu masz jak wejść w menu serwisowe i sprawdzić licznik :

"Aby sprawdzić licznik godzin trzeba wejść do menu serwisowego:
Zaczynamy od TV włączonego
naciskamy Power w pilocie (aby przejść do Stand-by)
od razu (zanim kliknie) naciskamy krótko przycisk 'i+' (znajdujący się pod 9tką)
czekamy 3 sekundy
strzałkami: lewo, góra, lewo, prawo (mniej więcej co sekundę)
i Power

Jak Ci się uda, pojawią się na ekranie czerwone plansze, które odświeża się same trzy razy.

Nic nie zmieniaj w menu serwisowym (chyba, że wiesz co robisz), bo można pozbawić się gwarancji, jak serwis/producent dowie się, że tam wchodzisz. Poza tym, można już nie odpalić telewizora ponownie.

Aby zobaczyć licznik godzin:
będąc w menu serwisowym naciśnij 'Mute'
potem 'Enter'
następnie Strzałkę w dół i zobaczysz licznik

Aby wyjść z menu serwisowego wciskamy "Home Menu'.

Sposób opisany wyżej działa (sam sprawdzałem nie raz). Jednak zanim uda się wejść, trzeba popróbować. Niekiedy uda Ci się za pierwszym razem, niekiedy trzeba spędzić ładnych parę minut zanim się uda."

A tutaj ustawienia :


"JA na podstawie podawanych na tym forum schematów ustawiłem własny schemat na SD z Cyfry+. Obraz stal się dzięki temu bardzo naturalny: kolory nieprzekłamane i ostrość odpowiednia.
Oto te ustawienia:"
AV SELECTION USER
CONTRAST 30
BRIGHTNESS 0
COLOUR +5
TINT 0
SHARPNESS 0
PRO ADJUST > PURE CINEMA
FILM MODE OFF
TEXT OPTIMISATION OFF
INTELIGENT MODE OFF
PICTURE DETAIL
DRE MID
BLACK LEVEL OFF
ACL OFF
ENHANCER MODE 2
GAMMA 3
COLOUR DETAIL MANUAL
COLOUR TEMP
R High 0
G High -2
B High 0
R Low 0
G Low 0
B Low +1
CTI OFF
COLOUR MANAGEMENT
R 0
Y 0
G 0
c -4
B +7
M +8
COLOUR SPACE 2
NOISE REDUCTION
3DNR LOW
Pozostałe OFF
OTHERS
IP MODE 1

ZACIĄGNIĘTE I PRZECZYTANE NA TYM FORUM. ARTYKUŁY NIE NALEŻĄ DO MNIE WIĘDZ PODZIĘKOWANIA DLA TYCH CO JE NAPISALI .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry