Pioneer 508 lub lx 5090?

pradam

New member
Prosze o poradę, który TV lepiej kupić. Wiem, że 5090 są to TV fullhd i tutaj leży sedno mego pytania ponieważ przez jakiś czas będę oglądał z słabej jakości sygnału sd ,jednak w przyszłości planuje to zmienić.
Przy odpowiedzi prosze nie brać pod uwagę ceny.
Po przeczytaniu dziesiątek stron z tego forum, trudno wyrobic sobie jednoznaczną opinię na temat konkretnego TV. Do pionieera przekonała mnie nie tak tu gloryfikowana czerń tylko podobnno najlepszej jakości obraz z słabego sygnału (obraz wyrazisty, ostre kontury nie rozmyte).
Jak tutaj czytałem podobno w TV fullhd obraz jest gorszej jakości z słabego sygnału (problemy z skalowaniem itd.), lub może się mylę?
Prosiłbym KIKI-ego o odpowiedz, ponieważ może porównać te dwa TV (jest test 6090) i ma największy bagaż doświadczeń w obcowaniu z tymi telewizorami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jaką masz odległość od ekranu ?
Jaki masz dokładnie sygnał ?
i kiedy będziesz korzystał w wiekszej ilości kanałów w HD ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Skalowanie sygnału SD do Full HD jest trudniersze, gdyż większy jest współczynnik powiększenia. Nie sądzę, aby Pioneer użył w nowej serii skalera o tyle lepszego, aby zniwelować różnicę w stosunku do HD Ready. Drugim aspektem jest odległość od telewizora. Jeśli będzie przekraczać jakieś 3 metry, korzyści z Full HD zaczynają być wątpliwe. Na korzyść nowej serii przemawiają z pewnością lepsze możliwości, parametry itp. Jednak nie jest to z pewnością różnica duża. Seria 8. stała już przecież na bardzo wysokim poziomie. Ważne jest, jakiego sygnału HD się spodziewasz i kiedy.

ArtS :)
 

pradam

New member
Aktualnie skończyłem z cyfrą+ i aktualnie oglądam programy z anteny siatkowej i niekiedy dvd. Od września planuję n lub polsat cyfrowy (zależy jaka będzie oferta poszczególnych platform).
TV oglądam z odległości 2,5-3,5m w pokoju raczej ciemnym (pokój od strony północnej).
Moje pytanie o jakość obrazu bierze się stąd, że w teście TV panasonica przy porównaniu skalowania, jakości obrazu lepiej wypada full HD co kłóci się z opiniami na tym forum, w których HD Ready ma lepszej jakości obraz z słabego sygnału. Jaka jest sytuacja w przypadku pionieera? Podczas oglądania telewizji drażni mnie nieostry obraz z rozmazanymi konturami postaci lub rzeczy na dodatek migoczący. Nie chcę w przyszłości żałować zakupu i mogę dołożyć 20% ceny i kupić full HD lub może najlepszym rozwiązaniem będzie poczekać do września na nowe modele pionieera (czytałem o tym również tutaj na forum).
Dziękuję za odpowiedzi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

-AS-

New member
Witam,
oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłaby prezentacja obu TV obok siebie.

5090 używa tej samej elektroniki, co 8G, jest ona lekko 'podrasowana' software'owo, co daje lepszą czerń i lepsze kolory od 8G. Skalery w obu TV, są takie same, więc na Twoim miejscu nie martwiłbym się sygnałem SD. Jeżeli pieniądze nie grają roli, zastanów się nad 5090 - jest trochę lepszy od 508, jeżeli jednak chcesz zaoszczędzić (i np kupić do tego kino domowe), to rozważ 508 - kupisz ten TV teraz w dobrej cenie, a jakość jest bardzo wysoka. W obu przypadkach powinieneś być zadowolony.

Nie wiem jak z Twoim angielskim, ale mogę wkleić linki do wypowiedzi ludzi, którzy testowali oba TV obok siebie oraz zdjęcia porównawcze czerni (wiadomo jednak, że ze zdjęć się wniosków nie wyciąga).

Pozdrawiam


EDIT:
OK, znalazłem.

TUTAJ, TUTAJ oraz TUTAJ masz postu ludzi, którzy porównywali 8G i 9G w demo room'ie obok siebie.

TUTAJ masz zdjęcia obrazu z Blu-ray'a na 5090.

A TUTAJ masz zdjęcia porównawcze czerni.
 
Ostatnia edycja:

pradam

New member
NIe pokazują się,ale zdjęcia z BR bardzo ładne. Chociaż wydaje mi się, że z BR w wszystkich telewizorach powinny być podobne, więc te to chyba nic dziwnego.
 

asoz

New member
Mi także nie. Muszę jednak powiedzieć, że te zdjęcia z filmu są perfekcyjne.
A wracając do tematu, ja jednak wybrałbym LX5090.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Obawiam się, że skalowanie bywa rozumiane dwuznacznie. Z jednej strony mówi się o dostosowaniu rozmiaru sygnału wejściowego do rozmiaru matrycy, a z drugiej o umiejętności takiego rozszerzenia obrazu 4:3 na całą szerokość obrazu, aby zachować jak najwierniej proporcje obrazu oryginalnego, co przekłada się na rozszerzenie obrazu przy lewej i prawej krawędzi. I obawiam się, że opinia o PY85 odnosiła się do tego drugiego przypadku. Skaler w tym telewizorze musiałby być dużo lepszy, aby przeskalować SD z taką jakością, jak PV. To po prostu kwestia powiększenia ilości pikseli.

Ponieważ Pioneer 8G i 9G ma podobną elektronikę, więc sądzę, że do SD zdecydowanie lepiej wybrać model 8G.

ArtS :)
 

asoz

New member
Być może, ale ja i tak wybrałbym 9G. To jednak zakup na lata.
Może i różnica pomiędzy HD Ready a Full HD z 3 metrów jest mała, może nie ma jej wcale, ale ja i tak wybrałbym 9G. Tak samo jak na dzień dzisiejszy nie kuiłbym DVD za cenę większą niż 1 tyś. Wole kupić Blu Ray.
 

-AS-

New member
OK, wklejam zdjęcia bezpośrednio na forum. Zaznaczam, że nie są one moje.

To co na tamt zdjęć napisał autor:

Black level comparison

Here's a like-for-like comparison of black levels (as I'm using identical camera settings):

Camera settings: 50mm f1.4 lens, exposure 5s, ISO 250, f4.5, using a full-frame Canon EOS-5D.

508XD
508xd.jpg

LX5090
lx5090.jpg

Please remember that these show the difference and not the absolute black levels - as these will depend upon your monitor settings. If your monitor is calibrated, these look worse than they look in reality, but I had only a limited number of options for exposure time.

For comparison, here is my LCD (Panasonic TX-26LXD70):
Panasonic TX-26LXD70.jpg



Zanim zaczną się komentarze typu: 'to bzdura, mój Panasonic tak nie wygląda' napiszę, że zdjęcia robione były z długim czasem naświetlania, zresztą autor sam to wyjaśnił.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Na pirwszy rzut oka nie widzę różnicy, na moim kuro obydwa zdjęcia to czarna odchłań:) Jakbym miał do wyboru 8G a 9G wziołbym 9G dlatego ze jest nowszy i podobno poprawiony względem 8G.

Po mocnym podkreceniu jasności widzę wreszcie różnicę między 8G a 9G-9G znacznie lepiej, wzorcowo.
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
Tak 9G to jednak super tv, smie twierdzic ze o wiele lepszy od 8G, chyba sobie zamienie mojego 8G na 9G :eek:
 

-AS-

New member
Jtd - to nie zamieniasz swojego Kuro na Sony? Wydawało mi się, że pisałeś, że Sony ma "czerń absolutną" :rolleyes:

Pozdrawiam
 

jtd

New member
Bez reklam
Pierwsze testy nowego lcd sony wykazaly 0.00 cd/m, a lx5090 0.01, sam nie wiem na co zamienic swojego 8g :(
 

WuMike

New member
Bez reklam
jtd napisał:
Pierwsze testy nowego lcd sony wykazaly 0.00 cd/m, a lx5090 0.01, sam nie wiem na co zamienic swojego 8g :(
Samsung rowniez mial 0.00 cd/m2, ale przy calkowitym wylaczeniu lamp. lx5090 spokojnie go "siorbnie", gdy w LCDku zapali sie backlight. Nie oszukasz fizyki i optyki.

Btw, skad masz dane o Kuro 9G?
 
Do góry