5080XD/XA czy 508XD

sanchopan

Banned
Jak w temacie - bo chyba będzie Pioneer, ale nie wiem czego warta jest dopłata ok. 1000 zł do wyższego modelu i czy ma sens?
Proszę o pomoc doświadczonych "pioneerowatych" :D
Albo może wystarczy 5080XA, bo chyba tylko tunerem różni się od 5080XD?
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Miałem podobny dylemat, wybrałem xa mimo że na xd była kasa. Xd ma kilka bajerów ale po głębszym zastanowieniu doszedłem że nie są warte tej różnicy w cenie. Może 1000zł lepiej wydac na jakiś dobry tuner hd ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
W polskich warunkach najlepiej by było, gdyby można wybrać między 5080XA i 508XA, którego nie ma. Najważniejszą różnicą między 5080XA i 508XD jest możliwośći kalibracji IFS w tym drugim. Kwiatkiem do kożucha jest Direct Colour Filter 3+. Jeśl więc ktoś nie ma ochcoty płacić pewnie dobrze pnad 1000 zł za wspomnianą kalibrację, to po co przepłacać?

ArtS :)
 

sanchopan

Banned
A ta kalibracja, to już jest dokonana, czy tylko jest MOŻLIWOŚĆ jej zrobienia w 508?
Tabelkę z forum porównawczą modeli znam, ale bardziej mi chodziło, czy w praktyce te różnice są istotne?
Bo Panasonic np. też ma niektóre modele, te same, z tunerem i bez - nie do wykorzystania raczej w PL.;)
 

jaceloth

New member
ja też miałem podobny dylemat wyboru między 5080xa (xd nie ma wiekszego sensu), a 508xd. wybrałem drugi model. zadecydowały dwa czynniki: czujnik jasności pomieszczenia (mam tv vis a vis okna w jasnym salonie) oraz możliwość kalibracji isf. czujnik dobrze spełnia swoje zadanie. uważam też, że przy tej jakości ekranie po prostu szkoda go nieskalibrować. kosztuje to słono, ale od czego są imieniny, gwiazdka:)

508xd nie jest skalibrowany, ale ma taką mozliwość. jak przejrzysz wątek to pamiętam, że ktos tu zamawiał pioneera bodajże z łodzi już po kalibracji isf.
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
jaceloth napisał:
(...)pamiętam, że ktos tu zamawiał pioneera bodajże z łodzi już po kalibracji isf.

Witam,
kalibracja ISF ccc odbywa się w domu klienta i mocno różni się wynikami. Jeżeli ktoś skalibrował ISF telewizor w jednych warunkach (pod swój sprzęt - DVD, Blu-ray, kino domowe, kable, warunki, etc.) i przeniósł go do innych (inny sprzęt), kalibracja przestaje spełniać swój cel i staje się bezużyteczna.

Pozdrawiam
 

marecros

New member
Warto kalibrować,bo różnica jest naprawdę spora.Ja swój telewizor dostałem skalibrowany na czterech wejsciach , a obecnie Audiofast w cenie kalibruje tylko dwa.Cena dodatkowych to bodajże 300pln za sztukę.
 
Do góry