Pioneer Kuro Lcd - test, opinie, wszystko o serii KRL-32V, KRL-37V, KRL-46V

Hartson

New member
Bez reklam
Widziałem dzisiaj w MM (Warszawa, al. Krakowska) LCD KRL 46V. Cena (ostatni egzemplarz - z wystawy to 6999 zł). Programy SD naprawdę więcej niż dobre (byłem mocno zaskoczony na plus). Obok stały LCD 46" firmy Sharp. Obraz na Pionku jak dla mnie lepszy (a przecież KRL 46V posiada prawdopodobnie matrycę Sharpa). Kolory takie jakby nasycone, czerń dobra (nawet pod kątem). Na Sharpach kolory jakby wyblakłe (być może po odpowiednim ustawiemiu byłyby lepsze). Płynność na Pionku dobra. Wyglądało to tak jakby Pioneer miał lepsze skalery SD od ww Sharpów.
Także jeżeli ktoś byłby zainteresowany tym modelem i nie przeszkadzałaby mu tzw. szyba to wg mnie ten LCD jest godny polecenia.
Warto dodać, że trudno ten model zobaczyć w W-wie. Nawet w tzw. salonach specjalistycznych go nie mają. Tym bardziej byłem mocno zdziwiony widząc go w MM.
 
Ostatnia edycja:

Neil1971

New member
seoseba napisał:
mam już pionieera krd-37v. wart tych pieniędzy; "jedni jeżdżą oktawią inni A3". :eek:k: pozdrowionka.

to ciekawe :) także jestem zainteresowany a właściwie zdecydowany na ten model. jednak kolega, który długo i cierpliwie tłumaczył mi różnice użył innego porównania; można przez całe życie wpi.... makrele, a można tuńczyka albo łososia.
Pozdrawiam,

:p
 

typax

New member
Witam wszystkich
Zastanawiam się czy ktoś to przeczyta ale musze się nie zgodzić z opiniami wielu użytkowników. Posiadam ponad pół roku KRL-32V i musze przyznać że tylko TV z wysokiej półki mu dorównują. Ktoś napisał że patrząc pod kątem w pionie kolor czarny staje się śliwkowy....moja propozycja udać się do okulisty albo model był uszkodzony. Czarny i inne kolory to bajka...naprawde świetne jak na LCD i to też nie tylko moja opinia. Czytam też że matryca ma odświerzanie 6 ms ciekawe skąd są te info? ze stopera?? :D odświerzanie sprawdziłem na testach podłanczając do KRL i grając na PS2 oraz oglądając kilka filmów z telewizorami LG, SONY, PANASONIC, SAMSUNG (wykonując to samo)....może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego w innych modelach było 5 ms a obraz mi sie rozmazywał a na Pionku nie?? i to jest nie tylko moja opinia?? a opis od producenta brzmi - KRL-32V spełnia normy standardu ’HD ready 1080p’ i wyposażony jest w 100Hz system przetwarzania sygnału zapewniając płynność otwarzania scen o dużej dynamice ruchu kamery...więc ciekawi mnie bardzo to 6 ms.....

mam jeszcze jedno pytanie może mi ktoś wytłumaczy...dlaczego przy innych TV które nie maja 100Hz widać przez kamerę np. w telefonie czarny pasek a na KRL-32V czyściutki obraz (PROSZE NIE PISZCIE ŻE MAM USZKODZONĄ KAMERKĘ W TELEFONIE!)

Tak naprawde wszyscy sa "specami" ale niekt nie patrzy okiem obiektywnym i nie wybierze najleprzego modelu, tylko to co mu pasuje i lubi, a TV jest naprawde dobry
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
teraz po obniżce telewizor stał się w wiekszym kręgu zainteresowania.
W SD skaluje naprawdę super:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=28765
Zobaczmy teraz co niesie nam sygnał SD.
Widać że skalowanie do SD to mocna strona nowych elektronicznych układów inżynierów Pioneera. Nawet TVP 1 robi wrażenie i to z odległości 1 metra.
026_P1040929.JPG
 

kazik74

New member
Czy któryś z użytkowników, mógłby podzielić się swoimi najlepszymi ustawieniami obrazu. Czy obraz po kalibracji może być dużo lepszy niż na ustawieniach fabrycznych?
 

wombat193

Member
Krl 46 v

No i jaki on tak na prawdę jest...czy ktoś może mi powiedzieć. Jest to chyba jedyny Pioneer LCD i to sprzed 2 lat, ale 2 dni temu widziałem go włączonego w jednym ze sklepów i szczęka mi opadła. jedyny, który miał idealne, naturalne kolory, przejścia tanalne w czerni i nie tylko jak dla mnie idealne. Na tle tych wszystkich przekontrastowanych i sztucznych LCD konkurencji był wręcz idealny. jak to jest z nim....czy wart swych pieniędzy (ponad 5 tys.) i jak wypada w testach?
 

M@riusz

Member
Witam,
Drodzy użytkownicy LCD Pioneer-a, czy możecie się pochwalić na co zmieniliście swoje TV ??, czy może nadal odbiorniki użytkujecie...

Właśnie stoję przed decyzją jaki TV kupić - na tą chwilę myślę zakupić plazmę panasonic VT lub GT...

Zakładam że jakość obrazu będzie znacząca

Pozdrawiam
 

emer

Member
Bez reklam
4 lat w dziale Pioneer posucha ... a należałoby wspomnieć conieco o tej legendzie i wzorcu ...
Plazma zniknęła (szkoda), mamy standardowe LCD LED, wchodzi OLED - i własnie OLED prawdopodobnie dorówna plazmie i wyprzedzi, bo tanioszka LCD nie jest w stanie zastąpić plazmę ;)
 
Do góry