Pioneer Kuro Lcd - test, opinie, wszystko o serii KRL-32V, KRL-37V, KRL-46V

helper

New member
1. Wrzesień 2007 - Sharp Corporation kupuje 19% akcji Pioneer Corporation
2. Przełom 2007/2008 - Pioneer Corporation informuje o ograniczeniu (zaprzestaniu) prac nad rozwojem PDP
3. Pioneer KRL-32V = Sharp LC32XL8E
 

Raschey

New member
Trochę mnie zatkało jak o tej czerni przeczytałem...
Napisz proszę jak się ma jakość kanałów SD w porównaniu do plazmy-najlepiej w porównaniu do PV80.
 

ruthless666

New member
Widziałem go dzisiaj w Emarze w Bydgoszczy zainteresowanie nim było duże, ale raczej z powodu ceny 5,5 tyś za 32 cale jest pomyłką w tym samym sklepie można nabyc SHARP LC-46XL2E Full-HD 100Hz za 5399:eek:k: dlatego nawet nie zastanawiam się nad tym Pionkiem cena sztucznie rozdmuchana:twisted:
 

asoz

New member
Widzałem go w Electro World. Stał obok Philipsa, i Sony W4000. W sumie kolory super, stonowane i wogóle, ale ja wiem, wolę KURO PDP.
 

ippfam

New member
Miałem przyjemność obcowania z tym modelem jak i TX-37LZD800, w subiektywnej ocenie sygnału HD niczym specjalnym się nie wyróżnia - jest Ok to samo potrafi konkurencja. Czerń dobra na wprost i kąty boczne. Co mnie zmartwiło, to że już niewielki kąt pionowy i na matrycy widać jak czerń przechodzi w kolor śliwkowy. Jeśli korzystamy z sygnału SD to zwykły standard nic ponad przeciętność. Odnoszę wrażenie, że mamy kolejny nowy model za odpowiednią do nowinek kasę.
W stosunku do modelu (TX-37LZD800) stojącego obok i na tym samym sygnale HD jak i SD, moja żona już sięgała po kartę płatniczą aby przytargać do domu Panasa.
 

rudy

New member
Pioneer KURO KRL-46V Full HD LCD TV

No i stało się. Pioneer wprowadza do swojej oferty telewizory LCD. Model KRL-46V jest największym przedstawicielem tej serii. Dostępne będą także modele z ekranami o przekątnej 37 i 32 cali.
Cena nowego największego model wynosić ma bardzo przyzwoite 2599€ i ma być on tym samym nieco tańszy niż ogłaszano wcześniej. Kontrast panelu LCD zastosowanego w nowym telewizorze Pioneer’a wynosi 2000:1 (dynamicznie 10000:1). Telewizor wyposażony jest w dwa tunery: cyfrowy/analogowy, posiada trzy wejścia HDMI i współpracuje z sygnałem 24p.

Właściwości Pioneer KRL-46V:
Technologia 100Hz
Kontrast 2000:1
Kontrast dynamiczny 10000:1
Rozdzielczość 1920x1080 pikseli
Kat oglądalności 178° (V/H)
High Contrast Filter
Czas reakcji: 4 ms / 46 cali i 6ms /37/32 cali
3 x HDMI z KURO Link
Wejście PC (VGA)
Aluminiowy pilot zdalnego sterowania
 

testerr

New member
Cześć wszystkim jestem nowy na tym forum ale od lat interesuje się sprzętem RTV i moim skromnym zdaniem Pioneer zawsze przedstawiał dobrą jakość swoich produktów sam osobiście posiadam DVD V400k z którego jestem bardzo zadowolony. Zastanawiam się nad LCD 32-u calowym i jak zobaczyłem że Pioneer wprowadził na rynek model KRL-32V w pierwszym rzędzie przeczytałem ten wątek ,ale dobiła mnie cena tego modelu. Obecnie jestem w USA ale i tak mnie nie jest stać na ten model. Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich którzy lubią produkty firmy Pioneer i nie tylko !;)
 

mantev

New member
Wg audio-video nr 9v10v (nie pamiętam które dokładnie) na chyba ifie nawet przedstawiciel Pioneera przyznał że korzystają w całości z matryc Sharpa,a w tańszych modelach (a za taki trzeba uznać 32 calowy)to i z elektroniki.
To jest tzw.klasyczny strzał w stopę.haha
ps.do posta powyżej co ma "lubienie" firmy za udane produkty do jej produktów o niewiadomym(wiadomym) pochodzeniu.Typowe marketingowe żerowanie na przywiązaniu do marki
 
Ostatnia edycja:

pioneer

New member
Witam! nie wiem dlaczego ten pan tam tak napisal bo to nie prawda. Jestem przedstawicielem handlowym jak widac pioneera, nie traktuje tego jakos osobiscie telewizja zupelnie mnie nie interesuje ale jakas wiedze mam ale do rzeczy: 9 generacja lcd elektronika jest dzielem pioneera we wszystkich 3 wersjach, matryce owszem z sharpa (sa to notabene dobre matryce, wykozystywane rowniez w loewe)
 

sebjag

Klub HDTV.com.pl
vip
A czy ktoś mógłby się podzielić wrażeniami z użytkowania 37-emki ???
Czy warto wykładać prawie 6 kzł za to cacko ?
Jak to się ma do sharpowskiego odpowiednika ?
 

seoseba

New member
pionieer

witam
wydeptałem już wiele ścieżek w sklepach i rozczytywałem się na wielu forach, ale jeszcze nie jestem zdecydowany, chociaż oczarowany obrazem kuro 37v. nie wiem czy oczarowaniem się kierować. w sklepie powiedziano mi, że powyższy kuro współpracuje z avchd, co jest dla mnie ważne z powodu kamery z tym formatem. powiedziano mi też, że ma wejście na kompa i dobrze współpracuje, jak na hd z ps3. zastanawiam się jeszcze nad ..lzd800 i ..w4000
może ktoś z was wie, jak jest w praktyce? co podlega gwarancji w razie "w" i na, co zwracać uwagę przy sprawdzaniu lcd w sklepie?
pozdrawiam
 
Do góry