Nowe plazmy i LCD!!

bruder

New member
no to czas założyć kategorię Pioneer w dziale LCD :)


KURO Plasma TVs for picture quality
The new 2008 range of KURO plasma TVs exceeds the boundaries of what was thought possible in picture quality performance. The second generation KURO pushes closer to absolute black by further reducing the idling luminance and improving black levels five times over the previous 2007 KURO models. This has enabled Pioneer to accurately reproduce even higher contrast levels and deeper colours within the high-definition colour spectrum. The all-new 2008 KURO plasma TVs are available in 50 and 60-inch (availability depending on region).
Model No.
Screen Size (Diagonal)
Resolution
Availability
PDP-LX5090
127 cm (50 inch)
1920X1080p at 100Hz
June
PDP-LX6090
152 cm (60 inch)
1920X1080p at 100Hz
June
PDP-LX5090H
127 cm (50 inch)
1920X1080p at 100Hz
depending on region
PDP-LX6090H
152 cm (60 inch)
1920X1080p at 100Hz
depending on region



KURO LCD TVs for smaller screen sizes
The KURO LCD TV range is ‘HD ready 1080p’ compliant with 100Hz frame mode, offering an unmatched fast moving picture performance. What is more, the LCD TVs feature an anti-reflective filter, triple HDMI 1.3 support and a specially tuned, high-standard picture quality. This latest Pioneer product is available in three sizes: 32 inch, 37 inch and 46 inch and differentiates itself from KURO plasma TVs in terms of design with an attractive ‘aluminum look’ finish.
Model No.
Screen Size (Diagonal)
Resolution
Availability
KRL-32V
81 cm (32 inch)
1920×1080p at 100Hz
August
KRL-37V
94 cm (37 inch)
1920×1080p at 100Hz
August
KRL-46V
117 cm (46 inch)
1920×1080p at 100Hz
TBD
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
no i jest punkt zaczepienia . Chociaż przecieki mówią że będzie podobny LCD Pioneera do lcd LG - a to nie napawa radością.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Podobne info jest na polskiej stronie Pioneer'a. Sam jestem bardzo ciekaw LCD Kuro, lecz nadal jestem nastawiony na pdp Kuro. Czas pokaże, moim zdaniem główną zaletą pdp Pioneer'a są ich własne matryce, więc łatwo można się domyśleć, że jeżeli matryce lcd bedą od innego producenta może byc to świetny produkt lecz różnica względem konkurencji może nie być tak kolosalna jak to ma miejsce w przypadku pdp.
 

asoz

New member
Nie ma co porównywać LCD z Plazmą. Co kolwiek Pioneer be nie wymyślił w dziedzinie LCD zawsze będzie to gorsze od PDP. Ciekawi mnie tylko że skoro na polskiej stronie Pioneer'a piszą że nowe KURO będą w Czerwcu to mam nadzieję że tak będzie. Ciekawi mnie też co to znaczy "zależnie od regionu"
Mam nadzieję że nie oznacza to październik.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie sądzę, aby LCD Pioneera były firmowane nazwą Kuro, gdyż ten projekt dotyczył paneli plazmowych. Chyba, że Kuro zaczyna oznaczać mniej lub bardziej szary. :)

ArtS :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To niewiele zmiania. Formalnie Project Kuro to projekt opracowania produkcji panelów plazmowych o wyjątkowo głębokiej czerni. Oczywiście Pioneer może sobie robić z tą nazwą, co mu się żywnie podoba, ale nie zmienia to faktu, że Kuro to obecnie panel o oznaczeniu Pure Black. Zauważ, że na poprzednie serie nikt nie mówi Kuro.

EDIT: Prostuję. Kuromania najwyraźniej zapanowała w Pioneerze. Więc rzeczywiście nowe LCD oraz projektory będą również Kuro. Jak tak dalej pójdzie, to...

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

km1963

New member
Bez reklam
mylić się to takie "ludzkie" :) a jeszcze się do tego przyznać to cyt. : "Świadomość popełnianych błędów jest miarą mądrości... "

a swoją drogą ciekawe byłoby rozwinięcie myśli ArtS007 Jak tak dalej pójdzie, to... może forum się zabawi w zgaduj zgadulę


LCD będzie lepsze od plazmy ;) :D żartowałem

mój typ
poczekamy na laserowy TV który zepchnie w niebyt najpierw plazmę a pózniej LCD ( kolejność nie przypadkowa :D )

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Z pewnością coś tam w przyszłości wymyślą. Pamiętam, jak kilka lat temu dziwiłem się, że tak rzadkim widokiem są telewizory 16:9 (wówczas jeszcze CRT), a tu nagle pojawiły się płaszczaki za kosmiczne pieniądze i poszło.

Co do słów "Jak tak dalej pójdzie, to..." nie chciałem być złośliwy, ale gdyby Pioneeer wziął się np. za produkcję komórek, to też nazwie je Kuro?

ArtS :)
 

km1963

New member
Bez reklam
Reklama jest dżwignią handlu - cokolwiek każdy z nas zwiera w tym określeniu
I jeśli wypromowano hasło to z niego korzystają tym bardziej że jest ono symbolem "czarnej" czerni a kto wie ( lub będzie dociekał ) że pojawiło się podczas tworzenia paneli plazmowych

Dopóki będzie różnica (a na dziś ją widać w stosunku do konkurencji ) to zapewne będzie stosowana dla produktów Pionka a nie tylko dla plazm co zapewne by tę technologię wyróżniało i nobilitowało ich posiadaczy:cool: a tak to niedługo kobitka do kobitki powie że ma bardziej "kuro" sukienkę :D ( panie bez urazy pliss )

pozdrawiam
 
Do góry