Pioneer Made in USA

morfeus

New member
Witajcie Wszyscy: Wysocy i Niscy:)
To mój 1 post na tym forum i mam nadzieje,że uda mi się uzyskać odpowiedź na nurtujące mnie pytanie , pewnie nie tylko mnie:)
Po przeczytaniu wiekszej cześci postów z tego forum i po demonstracjach w sklepach zdecydowałem sie na TV Plazma.
Jako ,że siedzę od TV jakieś 4,5m wymyśliłem sobie 50 cali , ale poprawcie mnie jeśli się mylę ,że 60 to też oki:)???
Według wszystkich testów marką wiodącą jest Pionek a za nim Panasonic i Hitachi.
I tu pojawia się problem : cena pionka w PL!!!!!!!!!!!!!!Jest straszna!!!!!
Poszperałem sobie w sklepach w USA(online) i znalazłem tam model full hd w rozmiarze 60 cali za cenę 1/4 PL.
Nie mogę tylko zrozumieć czym różni się ELITE PIONEER od PIONEER???????
I czy TV stamtąd będzie działał tak samo jek ten z EU????
Sygnał na razie mam z C+ i Xbox360 , ale docelowo nigdy nie wiadomo, więc nie chciał bym niespodzianek.
Czy ktoś ma z Was takiego Pioneera z USA????
Może ktoś jest na tyle dobrym technikiem w tych sprawach ,że wie to na 100%?????
Pozdrawiam i Dziękuje za ewentualne odpowiedzi.
 

-AS-

New member
Witaj na forum,

myśle, że przy 4,5 m 60" też by było dobre.

W USA modele wyższe 428, 508 i 608 ukryte są pod nazwą Elite, modele 4280, 5080 i 6080 nie posiadają tej nazwy.

TV ze Stanów nie będzie działał tak samo, jak europejska wersja, bo brak w nim tunera PAL. Jak wiadomo sygnał w USA to NTSC, czyli zupełnie inny niż w Europie. Poza tym napiecie w USA jest inne 110V (to akurat można byłoby ominąć).

Wydaję mi się, że ja nie byłbym na tyle odważny, aby zamówić telewizor, który waży około 30 kg (albo więcej) i jest bardzo delikatny ze Stanów. Jeżeli nawet przeżyje podróż, to w przypadku jakichkolwiek problemów będziesz musiał odsyłać TV do Stanów, aby dokonać jakichkolwiek napraw (prawdopodobnie na swój koszt). W Polsce nie będzie działać Twoja amerykańska gwarancja.

Reasumując - wg mnie nie jest to dobry pomysł.

Pozdrawiam
 

morfeus

New member
Witam
Myślałem o tym modelu: http://www.pioneerelectronics.com/P...PlasmaTVs+Monitors/EliteTVs/ci.PRO-150FD.Kuro
bowiem cena jest powalająca(z przywozem , można go mieć za jakieś 12,000 a u nas cena dochodzi do 43000, więc jest różnica.
A sygnał z cyfry w jakim wych., formacie; PAL???
Ten Hitachi wygląda super, on ma tuner PAL???
Wybacz , ale niestety nie mam pojęcia o technologii , ale wolę popytać , bowiem nie lubię kupować " lipy" z niewiedzy:)

Co de facto rózni te dwie firmy?????
Skoro u mnie tunerem jest dekoder C+ to nie powinno być problemu z tym Pioneer-em, hmmm, sam juz nic nie kumam:(
 

-AS-

New member
Pytanie odnośnie telwizji z dekoderów, jest dobrym pytaniem :) Nie chce Cię wprowadzić w błąd. Dlatego napiszę, że nie jestem pewien. Chociaż szczerze mówiąc wydaję mi się, że również może być problem, bowiem sygnał SD z dekoderów jest również sygnałem 576i lub 576p.

PAL to 625 linii wyświetlanych w 50Hz (popularnie zwane 576i).
NTSC to 525 linii wyświetlanych w 60Hz (popularnie zwane 480i).

Jak widzisz różnica jest nie tylko w rozdzielczości, ale także w częstotliwości odświeżania używanej w tych dwóch różnych sygnałach.
Cytując link, który podałeś, Pioneer ze Stanów może wyświetlić:

Ability to accept 480i/480p/720p/1080i and TRUE 1080p 24fps signals

Jak widzisz nie ma słowa o 576i albo 576p.

Pozdrawiam
 

morfeus

New member
-AS- napisał:
Pytanie odnośnie telwizji z dekoderów, jest dobrym pytaniem :) Nie chce Cię wprowadzić w błąd. Dlatego napiszę, że nie jestem pewien. Chociaż szczerze mówiąc wydaję mi się, że również może być problem, bowiem sygnał SD z dekoderów jest również sygnałem 576i lub 576p.

PAL to 625 linii wyświetlanych w 50Hz (popularnie zwane 576i).
NTSC to 525 linii wyświetlanych w 60Hz (popularnie zwane 480i).

Jak widzisz różnica jest nie tylko w rozdzielczości, ale także w częstotliwości odświeżania używanej w tych dwóch różnych sygnałach.
Cytując link, który podałeś, Pioneer ze Stanów może wyświetlić:



Jak widzisz nie ma słowa o 576i albo 576p.

Pozdrawiam

Czyli według Twojej wiedzy muszę szukać TV z opisem wszystkich tych częstotliwości????
Dzięki , przynajmniej wiem od czego zacząć:)
Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę?????Słyszałem ,że kodowanie dzwięku tez może się różnić, ale to chyba do przestrojenia??:)
Pozdrawiam
 

morfeus

New member
Sansei6 napisał:
A jakiż to ten sposób transportu? :hmm:

Auta kupione w USA , a przewożone w kontenerach do portu w niemczech nie są za specjalnie kontrolowane(taka ich ilośc), no chyba ,że ktoś Cię podejrzewa o przemyt narkotyków:)
Plazmę wrzucamy do bagaznika i z głowy:)
Mam znajomego , który tak wozi i zawsze jest oki, w razie czego zapłaci sie cło w niemczech, ale nie zdażyło się jeszcze:)
Pozdrawiam
 

-AS-

New member
Musiałby być naprawdę duuuuży bagażnik, aby zmieściła się w nim 60" plazma w pudełku. Poza tym powtarzam - są to bardzo delikatne urządzenia, które powinno przewozić się pionowo w odpowiednich warunkach z odpowiednimi zabezpieczeniami.

Pozdrawiam
 

morfeus

New member
-AS- napisał:
Musiałby być naprawdę duuuuży bagażnik, aby zmieściła się w nim 60" plazma w pudełku. Poza tym powtarzam - są to bardzo delikatne urządzenia, które powinno przewozić się pionowo w odpowiednich warunkach z odpowiednimi zabezpieczeniami.

Pozdrawiam

Toś mnie zmartwił, cóż te co do tej pory przyjechały, żyją:(

Myślę jeszcze o Panasie w Polsce, sam nie wiem, może wezmę 50 cali tu i też powinienem być zadowolony:)
Ale z tego co czytam , do KURO mu daleko:(
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
morfeus napisał:
Witam

A sygnał z cyfry w jakim wych., formacie; PAL???
Ten Hitachi wygląda super, on ma tuner PAL???
Wybacz , ale niestety nie mam pojęcia o technologii , ale wolę popytać , bowiem nie lubię kupować " lipy" z niewiedzy:)

Co de facto rózni te dwie firmy?????
Skoro u mnie tunerem jest dekoder C+ to nie powinno być problemu z tym Pioneer-em, hmmm, sam juz nic nie kumam:(
Video System
Hitachi 50PD9800 50"


NTSC 3.58, NTSC 4.43, PAL, PAL 60, N-PAL, M-PAL and SECAM
shim.gif


HDTV Compatibility


Yes, 1080p
shim.gif


TV Scan Lines


SDTV - 480i
EDTV - 480p
HDTV - 720p, 1080i, 1080p
shim.gif


TV Tuner

NTSC, ATSC, QAM - tuner unas nie bedzi (smigał)


pionek raczej lub napewno odpada
shim.gif
 
Ostatnia edycja:

morfeus

New member
mensir67pl napisał:
Video System
Hitachi 50PD9800 50"


NTSC 3.58, NTSC 4.43, PAL, PAL 60, N-PAL, M-PAL and SECAM
shim.gif


HDTV Compatibility


Yes, 1080p
shim.gif


TV Scan Lines


SDTV - 480i
EDTV - 480p
HDTV - 720p, 1080i, 1080p
shim.gif


TV Tuner

NTSC, ATSC, QAM - tuner unas nie bedzi (smigał)


pionek raczej lub napewno odpada
shim.gif

A jak się mają plazmy Panasonica do Hitachi?????
Czy te z USA będą u nas grały???
I czy są to marki , które można smiało porównywać jakościowo???
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
morfeus napisał:
A jak się mają plazmy Panasonica do Hitachi?????
Czy te z USA będą u nas grały???
I czy są to marki , które można smiało porównywać jakościowo???
firmy to czołowka a kakretny model bedzi grał ale tylko przez podany sygnal po wejsciach AV

http://www.samstores.com/details.asp?ProdID=7590
w tym opisci ciekawi pisza na temat
Input RF Signal V / U / Cable / Hyper band PAL B,G,H / I / D,KSECAM B,G / D,K / K1NTSC M

cała specyfikacja tu http://www.hitachi.com.au/pr-50PD9800TA.seo
http://www.hitachi.com.au/Admin/uploads/Images/b66c695a-ec45-43b1-b680-25e074ea9832.jpg

ale pisza tu ze tuner bedzi smigał u nas

11.JPG



 
Ostatnia edycja:
Do góry