DVB-T MPEG-4 w 508XD

icek69

New member
Dzwoniłem do oficjalnego serwisu DSV Trading (inna firma i też z 3-miasta), ale szef nie był w stanie mi odpowiedzieć. Nawet zdziwił się, że w Warszawie są naziemne kanały nadawane w MPEG-4.

Ciekaw jestem czy będzie można (a jeśli tak, to kiedy) upgrade'ować firmware tak, by można było oglądać kanały nadające w MPEG-4? Teraz słyszę tylko dźwięk, a obraz jest czarny. W MPEG-2 nadają tylko TVP1, TVP2 i TVP Info. W MPEG-4 nadają TVP Sport, TVP Kultura, TVP Historia, TVN, Polsat i TV 4. A np. w Poznaniu wszystkie kanały są nadawane w MPEG-4.
 
Ostatnia edycja:

pado

New member
Można spróbować modułu NEOTION NP4 MPEG 4 - w polsce spotykane odrazu z modułem Conax i Viacess do dekodowania kanałów w tych systemach...ale gwarancji działania nikt ci nie da....w TV Sony podobno dobrze działa...najlepiej kupic tam , gdzie będziesz miał możliwość zwrotu...
 

jaski_bis

New member
Ja również zainteresowałem się dekodowaniem MPEG4 na sprzęcie Pioneera. Tyle, że na nagrywarce DVD z HDD. Model Pioneer DVR LX60D, posiada gniazdo na modul CAm i tuner DVB-T. Miałem okazję przetestować go zmodułem NEOTION NP4 MPEG 4, wersja z CONAX. Niestety nie działa transkodowanie. Moduł jest identyfikowany w tunerze, ale nie korzysta z niego przy dekodowaniu multipleksów TVP i POT. Testy przeprowadzałem w Warszawie.
Dzwoniłem, również do dystrybutora trójmiejskiej firmy DSV Trading i już nie byli zaskoczeni pytaniem jedynie było tłumaczenie, że nie wiadomo czy zadziała. Bo sami nie mogą tego przetestować i muszą wybrać się ze sprzętem gdzieś gdzie jest zasięg aby to sprawdzić. Zapewniali że na 90% zadziała. Jednak te 10% było i one się sprawdziły. ;( nie działa

Także, wnoskuje że na Pioneerach będą problemy z modułami NEOTION NP4 MPEG4, myślę że filozofia działania tunerów DVB-T i w nagrywrka DVD i telewizorach Pioneera jest taka sama.
 
Ostatnia edycja:

behappy

New member
Witam serdecznie, przyłączam się do pytania. Posiadam xd 427, ale zakładam, że w tym aspekcie nie ma różnicy. Czy komuś w Warszawaie udało się poprzez moduł konwertujący uskutecznić obraz kodowany w mpeg-4? Najlepiej także kodowanie HDTV - z tego co wiem, jest TVN HD, a szykują się igrzyska w TVP Sport.
Pozdrawiam, Karol
 

hdfreak1

New member
Pioneer KURO test z Neotion MPEG-4

Witam forumowiczów, otóż aby rozwiać wątpliwości przeprowadziłem test plazmy Pioneer KURO 4280XD wyposażonej w tuner DVB-T MPEG2 i gniazdo CI dla modułów Common Interface.
Testowane karty Neotion to Conax oraz Viaccess Extra, ponoć Viaccess już nie jest produkowany choc można go jeszcze nabyć.
Zdjęcia modułów CAM zamieszczam poniżej.


Dane tunera DVB-T :
wersja sprzętu 0341
wersja oprogramowania 0103

Dane modułów CAM:
1.Connax
hardware SD v 4.1
System L1.0 S1
S/N 2000111830_
2.Viacces
hardware ID Pocket SD v4.1
System 1.0 S9
S/N 165_3_1000066674

Oba moduły były testowane pod kątem obecności nowego oprogramowania na satelicie Astra przy użyciu tunera satelitarnego. Nowszego oprogramowania nie znależiono, ponoć Netion jest w tym względzie mocno wstrzemięźliwy.

Wracając do Pioneer'a, otóż oba moduły są wykrywane i można pzreczytać informacje na ich temat jw. Niestety obrazu jak nie było tak nie ma, jest jedynie fonia.

Konkluzja : Neotion NP4 z tunerami Pioneer'a plazma G8 nie współpracuje.:x

Dystybutor DSV Trading twierdzi, że takie jest również oficjalne stanowisko Pioneera, serwis ponoć otrzymał szereg zapytań w tej kwestii ale przedstawicielstwo Pioneer'a w Beligii w tej sprawie jedynie potwierdza info z DSV Trading.

Użytkowników Pioneer'a zachęcam do monitowania Pioneer'a w Beligii w tej kwestii: www.pioneer.eu - jest telefon i adres e-mail (Dutch, French) ale angielski też wchodzi w rachubę. Być może presja rynkowa klientów wywoła stsowną reakcję i Pioneer coś z tym fantem zrobi tak jak uczyniło to Sony, modyfikując firmware i publikując poprawkę do Neotion przez multiplexy DVB-T w Czechach o czym można poczytać w internecie.

Pozdrawiam,
 

Attachments

  • P1010021.JPG
    P1010021.JPG
    48,3 KB · Wyś: 1737
  • P1010022.JPG
    P1010022.JPG
    43,6 KB · Wyś: 1747
Ostatnia edycja:

gol70

New member
Dzięki hdfreak1 za rzeczowe podejście do problemu.
Sam byłem zainteresowany ale nie miałem mozliwości takiej weryfikacji.
 

Glimmer Twins

New member
Zapytałem o Neotion NP4 u źródła i oto co odpowiedzieli mailem:

"Dear Sir/Madam,
Thank you for the confidence in our products.Our 8th generation plasma do not support MPEG4 SD/HD decoding of DVB-T signals. There is no update available since this is a limitation of hardware.

RoelBest regards"



Chyba jednak nie zrozumieli że mi chodziło o moduł Neotion a nie dekodowanie sprzętowe Pioneera. Podałem nawet link do modułu Neotion wraz z opisem no ale chyba zrozumieli tak jak chcieli...
 

pspot

Member
A czy może ktoś z szanownych forumowiczów się orientuje, czy można Pionka "przestroić" na MPEG-4 jak niegdyż robiło się to z telewizorami pracującymi tylko w trybie secam (i odbiornikami radiowymi pracującymi w starym zakresie FM)? Skoro jest fonia na programach kodowanych w MPEG-4, to wydaje mi się że do wyświetlenia wizji wystarczy wsadzić odpowiedni układ (jakaś płytka, nie wiem). Nie chce mi się kupować kolejnego tunera zewnętrznego do odbioru naziemnej cyfrówki - zamiast wydawać kasę na taki tuner, wolałbym przestroić pioniera....
 

Century

New member
Witam

Nie chcąć tworzyć nowych wątków podepne się pod ten. Czy ktoś wie jak działa MPEG4 w plazmach LX5090/LX6090 - czy jest ta sama kicha co w panelach 8 generacji? Czy jednak jakieś moduły CAM pasują?

Pozdrawiam
 
Do góry