PIONEER PDP-508XD vs. TOSHIBA 52Z3030

bolojung

New member
Witam
Szanowni forumowicze mam zamiar kupić Tv i szukam pomocy.
Nie wiem co wybrać plazma czy lcd ?. Tv będzie głównie służył do sygnału z telewizji kablowej Aster oraz DVD i od czasu do czasu filmy z kompa.
W grę raczej wchodzą tylko te dwa modele chodź sugestie mile widziane .
Warunki:
pokój średnio-dobrze nasłoneczniony duże okna na jednej ścianie .
Wymiary pokoju to 5x5m , odległość od TV to 3,8-4m.
Średnio umeblowany.
Preferencje
Lubię obraz kontrastowy i w miarę ostry , NATURALNY ! .
Do tej pory mam Tv 32" Thomson BlackDiva . Jestem z niego zadowolony ale już zrobił się jakiś za mały.
Czekam na porady i wszystkie uwagi na ten temat .

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

P.S Jeżeli będą potrzebne jeszcze jakieś informacje chętnie odpowiem.
 
Ostatnia edycja:

icek69

New member
Ja miałem podobny dylemat. Przygotowywałem się (fora, magazyny, markety itd.) dobre dwa-trzy miesiące. Po wizycie u KIKI-ego uznałem (a jeszcze bardziej moja żona), że nie widziałem nic lepszego niż plazma i Pioneer. Kupiłem 508XD i od trzech tygodni jestem w siódmym niebie.
 

d.karolik

New member
Witam

Dołączę się do pytania BOLOJUNG .
Ciekawy post , do porównania dwa dobre TV z dwóch różnych technologii.
Myślę , że w tej kwestii dużo do powiedzenia ma KIKI . Robił testy obydwu TV .
No KIKI co byś doradził , podpowiedział . Oczywiście wszyscy ,którzy mieli styczność z tymi modelami niech opiszą swoje spostrzeżenia , za i przeciw.

P.S Naprawdę chętnie poczytam na ten temat.

Pozdrawiam.
 

skipper

New member
icek69 napisał:
Ja miałem podobny dylemat. Przygotowywałem się (fora, magazyny, markety itd.) dobre dwa-trzy miesiące. Po wizycie u KIKI-ego uznałem (a jeszcze bardziej moja żona), że nie widziałem nic lepszego niż plazma i Pioneer. Kupiłem 508XD i od trzech tygodni jestem w siódmym niebie.

icek69 z jakiej odległości oglądasz swoje czarne cudo? Też mam dylemat co kupić, to że KURO to już postanowione, ale jeszcze nie wiem czy 42 czy 50? Odległość od TV to 2,8 - 3,3m sygnał z CP dekoder HD Samsunga antena 120cm, czyste niebo dokoła. Rozsądek mówi 42 ale.......... Niektórzy na forum twierdzą, że 42 po miesiącu jest za małe i sam już nie wiem, boje sie przegiąć z 50.

Pozdro
 

GeloG

New member
Skipper ja oglądam to czarne 42 calowe cudo z odległości 3 m i jestem baardzo zadowolony. Większy przy sygnale SD .... raczej nie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy wydaniu kasy na zakup Pioneera 508 i Toshiby - konieczność to prezentacja w domu.
Zamów i wybieraj wyłącznie dla siebie .
Przez ostatnie dwa dni katowalismy 52 Z 3030- a gra znakomicie.
Ale do sygnałów w większej ilości SD bardziej przydatna będzie plazma Pioneera.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Moje wrażenia. Toshina wymaga pracy. Fabryczne ustawienia są bez sensu i trzeba spędzić trochę czasu z pilotem w dłoni, żeby zaczełą wyglądać dobrze. Jak dla mnie to menu Toshiby jest mało intuicujne, albo raczej mało ergonomiczne -trzeba się nachodzić w prawo i lewo.
Trochę rozczarowywują wbudowane głośniki Onkyo, mogłoby być lepiej. Dwie spore wady. Kąt widzenia w pionie jest b. słaby - mogą być problemy z wieszaniem na ścianie (nie można zbyt wysoko). Jak na tak drogi telwizor to zadziwia brak mozliwosci bezpośredniego wyboru wejścia - tylko przez InputNext. To oczywiscie powoduje DUŻE problemy z pilotmi uniwersalnymi. Na super kontrast to bym też za bardzo nie liczył. Jest tak sobie.
No i z tyłu są tylko 2 gniazda HDMI. Kolejny przykład, że technologia 100Hz to raczej papierowy tygrys. Właczałem sobie i wyłączałem... a obraz bardzo dobry tak czy siak.
Po ustwieniu i uregulowaniu kolory znakomite. Jak na LCD świetnie sobie radzi z sygnałem SD. Ogólnie podoba mi się.

Pioneer. Niespodzianka - też trzeba się chwilę poprzyglądać ustawieniom. Co prawda fabryczne są radykalnie lepsze niż u Toshiby, ale poprzednie serie miały to jakby lepiej zoptymalizowane. Pamiętajcie, że w seri 5xx podstawka i głośniki są osobno płatne! Tym telewizorem bawiłem się krócej - więc mniej sie mogę przyczepiać. Ale zawsze sie coś znajdzie. ;) Czerń super, ale kotrast zawsze by mógł być lepszy. To plazma więc z załozenia jest lepiej, ale i tak odczułem potrzebę wejscia w menu. Fukcja DRE dużo pomaga, ale wszyscy mówią, żeby jej nie używać. :( Tam gdzie oglądałem nieco dłużej była kaszana na słabym SD. Ale to chyba należy zwalić na żałosny poziom sygnału.

Wrażenia subiektywne. Nie bedę uczciwy bo mnie się lepiej podoba kolorystyka plazm. Tu widać naprawdę ogrmny postęp - technologia idzie do przodu. Jest zresztą dużo nowsza niż LCD, wiec jej jakby łatwiej robić skok technlogiczny. Ale Toshiba po drobnej regulacji naprawdę się moze podobać. Chyba faktycznie, należy naocznie sobie popatrzyć na te telewizory. Jednemu się to podoba innemu tamto...
 

KKuba

New member
Bez reklam
Toshiba w domu. Pioneer w Saturnie, ale... Mam w domu 436 i patrzenie w sklepie na 508 mi nie przeszkadzało (wiem jak ten telewizor gra w ciemnym pomieszczeniu), zwracałem raczej uwagę na różnice. Można powiedzieć, że porównanie dotyczyłu w domu Toshiby i Pioneera serii xx6. Jeśli Ci to coś pomoże to poddtrzymuje, że Pioneer gra lepiej. I nie o czerń to wbrew pozorom chhodzi tylko o sposób reprodukcji palety kolorów. Męczy mnie za to ten kontrast na Toshibie, moze w weekend sie pobawię ustawieniami - co by tu mozna poprawić. Jest tam regulcja podświetlenia i składowych koloru, co prawda walka z plazmą w tym zakresie jest nierówna, ale powinno się coś udać poprawić. Toshibie BARDZO pomogło danie porządnego sygnału. Wyrzuciłem badziewny dekoder i podłączyłem Technisata DigiCorda (po upadcie softu - już z obsługą full range color na HDMI) i telewizor rozwinął skrzydła. Oglądającym opadły szczęki. Pioneer jest wpięty do Topfielda 7700 więc mozna powiedzieć, że w jakości sygnału od tej pory walka była wyrównana. Oczywiscie to są moje uwagi subiektywane - części ludzi lepiej się podoba sposób prezentacji koloru przez LCD. Ci bedą zachwyceni Toshibą...
 
Ostatnia edycja:

bolojung

New member
KKuba
Dzięki za porównanie i konkrety . Więcej takich postów jak twoje.

KIKI
Przyłącze sie do prozby o wstawienie zdjęć dwóch TV obok siebie ,
dla porównania .
 

icek69

New member
skipper napisał:
icek69 z jakiej odległości oglądasz swoje czarne cudo? Też mam dylemat co kupić, to że KURO to już postanowione, ale jeszcze nie wiem czy 42 czy 50? Odległość od TV to 2,8 - 3,3m sygnał z CP dekoder HD Samsunga antena 120cm, czyste niebo dokoła. Rozsądek mówi 42 ale.......... Niektórzy na forum twierdzą, że 42 po miesiącu jest za małe i sam już nie wiem, boje sie przegiąć z 50.

Pozdro
Ja mam osobny mały pokój telewizyjny 3x3m. Siedze jakies 2,8-3,2 m od TV (troche po skosie) i też na pozór wydawało mi się, że 50" to dużo za dużo. Jednak KIKI prezkonał nas, że po pół roku zacznie nam brakować tych cali. W związku z tym zgodnie z jego sugestiami kupiłem pięćdziesiątkę... i ani chwili nie żałuję decyzji.

Po rozpakowaniu i zamontowaniu na ścianie wydawało się, że tafla plazmy jest za duża, ale po paru tygodniach i wprowadzeniu odpowiednich ustawień (dzięki -AS- za D65 i Freeview) jest totalna rewelka, bo przy ustawieniach domyślnych obraz był zbyt ostry. Najwięcej oglądam SD i DVD, rzadko HDTV. W czerwcu kupię PS3, więc zobaczę jak zafungują gry i BlueRay.

Inna sprawa, że od kilku lat często przywoziłem do domu rzutnik z pracy i oglądaliśmy w dużym pokoju filmy na ekranie 1,8 m, więc byliśmy oswojeni i lubimy duży obraz. Ale jeżeli możesz, to idź w 50 cali.
 
Ostatnia edycja:

jaceloth

New member
ja również jestem w fazie wyboru, która może jeszcze potrwać ze 2-3 miesiące. w tej chwili jestem zdecydowany na 508xd. podszedłem do tego jednak inaczej. najpierw zdecydowałem sie na wybór technologii, a dopiero potem zaczałem szukać konkretnego modelu. osobiście nie leży mi obraz (nawet tych z górnej półki) lcd. jest, że tak to określę "przefajnowany":) dla mnie jesli wybierasz między modelami z różnej technologii, to znaczy, że tak na prawdę nie wiesz czego chcesz.
 

piter100

New member
Napisał skipper
icek69 z jakiej odległości oglądasz swoje czarne cudo? Też mam dylemat co kupić, to że KURO to już postanowione, ale jeszcze nie wiem czy 42 czy 50? Odległość od TV to 2,8 - 3,3m sygnał z CP dekoder HD Samsunga antena 120cm, czyste niebo dokoła. Rozsądek mówi 42 ale.......... Niektórzy na forum twierdzą, że 42 po miesiącu jest za małe i sam już nie wiem, boje sie przegiąć z 50.

Pozdro

Od 5 miesięcy jestem w posiadaniu lx6080,oglądam z 3 metrów-wszystko i powtarzam co mówi cała moja rodzina i znajomi:NIE ISTNIEJE POJĘCIE ZA DUŻEJ PLAZMY!!! masz kasę bierz największy bo po jakimś czasie(z reguły b.krótkim)będziesz baaardzo żałował.
PS:nie zamienił bym Kuro na nic innego,no chyba że na większy,ale nie produkują(jeszcze)
pozdrawiam
 
Do góry