Wrażenia z użytkowania Pioneer SX5080D

Markuss1

New member
Obraz the best. Audio też niczego sobie.:)
Rację mieli Ci, co mówili, że w plazmach to tylko Pioneer, a potem długo, długo nic...
Czerń rzeczywiście "KURO".
Na sygnał sd nie ma nic lepszego od pioneera. Jeszcze nie testowałem hd np. z komputera, ale pewnie będzie sobie radził równie dobrze.

Linki do zdjęć:

http://img229.imageshack.us/my.php?image=p1040009xo7.jpg
http://img229.imageshack.us/my.php?image=p1040011cy5.jpg

Jeszcze tylko pochwać kable w ścianie i można oglądać na całego...
 
Ostatnia edycja:

maniekk

New member
czerń w Kuro

Pewnie wywołam burzę ale mam pytanie czy ta już legendarna czerń w - nomen omen - KURO wygląda na żywo tak jak na powyższym zdjęciu?
Przecież "czarne" paski na na ekranie są równie szare jak dolny głośnik
Ze wzrokiem nie mam problemów więc pocieszam się, że to zdjęcie przekłamuje rzeczywistość, no chyba że jednak tak to wygląda na żywo ..:???: ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Poziom czerni zależy od tego, jak nadawany jest sygnał i od ustawień jasności. Dlatego czarne wcale nie musi być czarne. Ale pytanie jak najbardziej słuszne. Najlepiej chyba ocenić na DVD z obrazem 2,35:1.

ArtS :)
 

Markuss1

New member
maniekk napisał:
Pewnie wywołam burzę ale mam pytanie czy ta już legendarna czerń w - nomen omen - KURO wygląda na żywo tak jak na powyższym zdjęciu?
Przecież "czarne" paski na na ekranie są równie szare jak dolny głośnik
Ze wzrokiem nie mam problemów więc pocieszam się, że to zdjęcie przekłamuje rzeczywistość, no chyba że jednak tak to wygląda na żywo ..:???: ?

Zdjęcia oczywiście nie oddają rzeczywistości. Górny i dolny pasek jest tak naprawdę prawie tak czarny jak obudowa tv - mówię poważnie. Na zdjęciu lampa błyskowa niestety rozjasniła trochę matrycę w tych miejscach i stąd ten efekt lekkiej szarości.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
na temat czerni z ludźmi którzy nie widzieli Pioneera w akcji nawet nie ma co gadać :D .
Co do Twoich przewodów to sprawa jest prosta.
Obydwa podają tylko obraz
Pierwszy zagra lepiej jeśli będziesz miał słabszy sygnał analogowy a nawet cyfrowy - bo załączą się reduktory szumów w telewizorze
Drugi będzie lepszy jeśli obraz będzie najwyższej jakość - bo sygnał strumieniowy idzie na ekran bezpośrednio.
Gratuluję zakupu Pioneera -bo to miło jak ludzie są zadowoleni.
 

DZIELNA6

New member
Markuss1 napisał:
Obraz the best. Audio też niczego sobie.:)
Rację mieli Ci, co mówili, że w plazmach to tylko Pioneer, a potem długo, długo nic...
Czerń rzeczywiście "KURO".
Na sygnał sd nie ma nic lepszego od pioneera. Jeszcze nie testowałem hd np. z komputera, ale pewnie będzie sobie radził równie dobrze.

Linki do zdjęć:

http://img229.imageshack.us/my.php?image=p1040009xo7.jpg
http://img229.imageshack.us/my.php?image=p1040011cy5.jpg

Jeszcze tylko pochwać kable w ścianie i można oglądać na całego...

Zachwalasz jakość obrazu ze sygnału SD. Nie wiem z jakiego żródła ten sygnał SD, ale obraz na pierwszym zdjęciu moim zdaniem nienajlepszy (''schodki'' na ramieniach).
 

Markuss1

New member
DZIELNA6 napisał:
Zachwalasz jakość obrazu ze sygnału SD. Nie wiem z jakiego żródła ten sygnał SD, ale obraz na pierwszym zdjęciu moim zdaniem nienajlepszy (''schodki'' na ramieniach).

Sygnał był z Cyfrowego Polsatu, ale jak przyglądam się na żywo podobnym scenom, to takich schodków nie ma.
Najlepiej porównaj sobie jakość obrazu Pioneera z innymi plazmami chociażby w sklepie, jesli masz taką możliwość - wtedy wszystkie wątpliwości bedziesz miał rozwiane.
 

Markuss1

New member
-AS- napisał:
DZILENA6 - jest to spowodowane pauzą. Nie ma czegoś takiego, gdy oglądasz TV

AS - pięknie to wyłapałeś - faktycznie jak wcisnę pauzę (z tunera sat.), to robią się takie schodki - przy normalnym oglądaniu nie ma mowy o żadnych schodkach.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzielna6-jak już jesteś zdecydowany (zdecydowana?:)) na technologię plazmową, to nie masz się nad czym zastanawiać. Banan na gębie nie schodzi nawet jak już się przyzwyczaisz. Nie licz się też z rozmiarem, jeżeli masz tylką możliwości finansowe. Do mojej 50 przyzwyczajałem się tydzień. Teraz nie wydaje się mi za wielka. Mało tego moja żona,która była wrogiem dużych TV (że niby ołtarzyk się robi w mieszkaniu), w tej chwili przyznaje, że słusznie się uparłem i w sumie jeszcze większy TV też by mógł być. Jeżeli chodzi o czerń, to jest tak, że w życiu prawdziwym występuje nie za często. I może lepiej mówić, że ten TV ją bardzo dobrze oddaje. Nie jest smolista, jak piszą niektórzy nie mający pewnie dużo styczności z tym modelem Pionieerów - jest naturalna. Nie dochodzi do czerni ramki otaczającej TV, ale np. wczoraj na Sunrise Earth pokazywali tukana bajecznie kolorowego, ze smolistymi wstawkami w okolicy skrzydeł - i tu czerń wyglądała niesamowicie.
 

autorus

New member
Fajny tv tylko szkoda ze nie full hd i ze nie większy. Też myślałem nad lx608 ale niestety cena jest z kosmosu. A mniejszy nie warto.

Autorus
 

maniekk

New member
Autors, co do tego full HD pozwolą sobie się z Tobą nie zgodzić, według mnie na dzień dzisiejszy nie ma potrzeby aby TV miał rozdzielczość 1920x1080. Ja sam po to by mieć full HD, już prawie zamówiłem Panasa PY700. Ostatecznie zrezygnowałem. Dlaczego?
1) Co by tu nie pisali różni HD-maniacy :) sygnał ten jest w Polsce ciągle bardzo słabo dostępny. Filmy są drogie (ale to akurat najmniejszy problem) i jest ich ciągle bardzo mało:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13547
Co do platform cyfrowych to ciągle mamy zaledwie kilka kanałów reklamowanych jako HD. Napisałem reklamowanych bo w najlepszym wypadku nadają sygnał 1080i; bardzo często 720p - więc po co Ci panel 1920x1080 jak i tak musisz upscalować. Już nie wspomnę o takich kwiatkach jak nadawane filmy z lat pięćdziesiątych w "HD" (????) czy transmisje w formacie 4:3 - przecież to kpina.
2) nawet jeśli jakimś cudem masz dostęp do bardzo dużej ilości sygnału 1080p lub conajmniej 1080i to i tak żeby zauważyć różnicę musisz siedzieć w bardzo bliskiej odległości od ekranu: przy 42 calach - mniej niż 1,5m; przy 50 calach mniej niż 1,8m. Pytanie czy z takiej odległości oglądasz TV
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16410

Natomiast zgodzę się z Tobą co do rozmiaru TV. Też bym chętnie kupił 60 cali ale tu ceny .....
 

maniekk

New member
ceny Pioneera

listek2000 jeśli chcesz kupić Pionka i liczysz na radykalną obniżkę cen to musisz zaczekać do momentu gdy będzie wprowadzana na rynek 9-ta generacja. Wtedy ceny spadają o jakieś 30-40% w stosunku do wyjściowych. Ja też na to czekam i żyję nadzieją, że nastąpi to jeszcze przed Euro 2008 a w najgorszym przypadku przed olimpiadą w Pekinie.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mamy na sklepie modele 60" i sygnał z HD ludzie ogladają max z 2 metrów i są zachwyceni. Dla plazmy Pioneera nie ma barier .
Ceny ?
Pioneer nie należy do firm które szleją z cenami.
Nawet 9-ta generacja nie zmieni cen rynkowych.
Dopiero moment konkurencji lub technologii jest w stanie ruszyć strukturę cenową. Np. za kilka/ kilkanascie lat oledy , telewizory laserowe - jesli wejdą .
 
Do góry