Falowanie obrazu w Pioneerze???

Markuss1

New member
Witam.
Na mojej plazmie Pioneer model SX5080D zauważyłem dziwne zjawisko.
Gdy wyświetlany obraz przesuwa się np. od prawego brzegu ekranu do lewego to mam wrażenie, że obraz "faluje", najlepiej to widać gdy pojawia się jakiś pasek z napisami na dole ekranu, który przesuwa się w dość szybkim tempie. Wtedy tak jakby pasek raz był nieco "głębiej" ekranu a raz "płyciej", przez co powstaje zjawisko fali.

Mam dekoder Cyfrowego Polsatu podłączony przez Euro.
Czy ten typ tak ma, czy jest to kwestia ustawień?

P.S. Gdy się przyjrzałem, to widać, że w tym "wędrującym pasku" z napisami na dole odstępy między literkami w poszczególnych słowach raz są nieco większe a raz mniejsze i stąd powstaje zjawisko fali. Ten sam efekt jest na całym ekranie podczas wyświetlania obrazu, który przesuwa się np. od prawej do lewej.
Czy ktoś z Was zauważył podobne zjawisko?

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję!

Chyba sam doszedłem co jest grane. No więc na ustawieniu "użytkownik szeroki" jest wyżej opisane zjawisko. Natomiast na "użytkownik pełny" tego zjawiska nie ma, ale przy tym ustawieniu proporcje obrazu na wiekszości kanałów są niewłaściwe (spłaszczone twarze)

Czy to falowanie obrazu przy ustawieniu "użytkownik szeroki" jest normalnym zjawiskiem? Czyżby skalowanie obrazu nie działało tak jak się należy???


Admin edit: Proszę nie cytować samego siebie i nie pisać postów pod postami. Należy je edytować.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, jest to normalne w tym trybie. Jest on używany głównie do skalowania obrazu 4:3 na cały ekran, przy zachowaniu w miarę poprawnych proporcji w środku obrazu. Tak, ze jest oki:) PZDR
ps. przy obrazie 16:9 powinieneś zawsze używać ustawienia "użytkownik pełny".
 
Ostatnia edycja:

espero

New member
czyli jest jednak "inteligentne" rozciaganie 4:3 w Pioneerach? bardziej po bokach, mniej na srodku? Ostatnio ktos mi powiedzial, ze nie ma :( jak to w koncu jest?
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem czy we wszystkich Pioneerach, ale w 508XD jest napewno. Sądzę, że dotyczy to całej serii Pioneerów. PZDR
 
Do góry