Wrażenia z użytkowania serii 508 - jest jedno "ale"

Markuss1

New member
Jestem szczęśliwym posiadaczem plazmy Pioneera model SX5080D.
Zakupiłem ją za 10.300 zł na stronie "avpartner" + 500 zł dolny głośnik oraz 100 zł prosty uchwyt (razem 10.900).
Po kilku godzinach użytkowania brak mi słów na opisanie pozytywnych emocji, tym bardziej że przesiadłem się z 21'CRT Philipsa (służył mi wiernie 8 lat i dalej ma się dobrze).
Obraz na plazmie po prostu "KURO" - miodzio, dźwięk też bardzo dobry.

Jest jednak jedno małe "ale".
Chodzi o to, że korzystam z Cyfrowego Polsatu i po podłączeniu do plazmy okazało się, że czasami obraz i dźwięk na "milidekundę" się zacina. Wcześniej na 21'Philipsie tego nie miałem.
Pozim sygnału z satki mam bardzo dobry. Zacinki najczęściej są na TVN.
Dekoder "Echostar" mam podłączony przez zwykłe euro (innej możliwości podłączenia chyba nie ma).
Co to może być? Przy podłączeniu tv naziemnej oczywiście nie ma tych zacięć. Czyżby "nie starczało" sygnału na 50 calową matrycę i stąd te zacięcia?
Szwagier dwa lata temu też miał podobny problem z plazmą LG 42 cale i ma ten problem do dzisiaj - dekoder ma ten sam co ja i nie udało mu się dojść o co chodzi. Wymieniali mu dekoder, całe okablowanie i nic to nie dało...

Może ktoś ma jakiś pomysł?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jest to problem softu tunera.
A na dziś podłącz po eurozłaczu i problem zniknie.
Mam nadzieję że dostałeś nagrywarkę dvd Pioneera za pół ceny.
Akcja Pioneer Polska. www.pioneer.pl
 

Markuss1

New member
kiki napisał:
jest to problem softu tunera.
A na dziś podłącz po eurozłaczu i problem zniknie.
Mam nadzieję że dostałeś nagrywarkę dvd Pioneera za pół ceny.
Akcja Pioneer Polska. www.pioneer.pl

Kiki - ale ja właśnie mam podłączony tuner po eurozłączu.
A wiesz może, jak "podmienić" soft - skąd go wziąść i czy wogóle takowy istnieje?
Z góry dzięki.

P.S. Nagrywarki nie kupiłem - kasy już nie strarczyło...
 

dk1960

New member
male "ale"

Mialem podobne objawy (Cyfra+ dekoder Pioneer 1430 ) na moim 508D ,problem sie skonczyl po wymianie dekodera na HF 8900 HD Ferguson
Pozdrawiam dk
 

kinder

Member
Ja mam 508XD i tuner Kathrein 910 na kabelku HDMI smiga wszytko tak jak trzeba obraz zyleta i nic sie nie zacina..


Pzdr...
 

Markuss1

New member
Wreszcie znalazłem rozwiązanie. Musiałem powiesić swoja antenę - do tej pory korzystałem ze zborczej na dachu bloku. Swoją drogą to bardzo dziwne - bo na tej zbiorczej antenie zacinało tylko na paczce tvn-ów, pomimo bardzo dobrego sygnału. Spóldzielnia wymieniała wcześniej konwerter, multiswitsch i nic to nie dało...
Założyłem antenę 85cm, konwerter "inverto" i wszystko hula bez problemu.
 
Do góry