Pioneer 408/508 xd a głośniki

Markuss1

New member
Witam wszystkich.
Jestem tutaj nowy, więc pokornie proszę o pomoc.

Noszę się z zamiarem kupna Plazmy Pioneer 428 xd lub 508 xd i mam kilka pytań:

1. Nie rozumię opisu technicznego, gdzie zaznaczono, że głośniki można dokupić opcjonalnie. Czy to znaczy, że standarowo telewizory te nie posiadają żadnych głośników?
2. Jeśli mają, to jaka jest ich jakość?
3. Gdybym musiał dokupić głośniki, to które lepiej wybrać - do mocowania dolnego (bardziej by mi pasowały ze wzgdlędu na układ mebli), czy po bokach.
4. Ile kosztują takie głośniki i gdzie je kupić?
5. A może do normalnego oglądania (głownie tv sd) wystarczą te które są "w standardzie" - o ile wogóle są... (patrz pytanie 1).

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

autorus

New member
Nie posiada :) Można dokupić lub od razu do kina domowego podłączyć. Dla mnie to też przegięcie.

Autorus

Z resztą pytań to do Kikiego.
 

Rodrik_AR

New member
428 i 4280 posiadają wbudowane głośniki na dole pod ekranem. Do 508 i 5080 trzeba sobie je dokupić. Producent nie daje ich standardowo bo zostawia nam wybór: Czy chcemy – czy nam pasuje jeden zespolony na dole? Czy też dwa po bokach? Głośniki kosztują około 600 PLN za komplet.
Do normalnego oglądania głośniki grają przyzwoicie. Dla lepszych efektów polecm dodatkowo dobre kino domowe.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Moim skromnym zdaniem te telewizory są projektowane właśnie do celów kina domowego, stąd opcja na głośniki. Mnie się taka opcja podoba. Szkoda, że 42-calowe odpowiedniki nie mają takiego rozwiązania.

ArtS :)
 

seku35

New member
Ja kupiłem LX5080D z bocznymi głośnikami ale po tygodniu wymieniłem na dolny centralny.Telewizor u mnie stoi na stoliku więc lepiej wygląda z dolnym.Do dolnego musiałem dopłacić(600+250=850PLN).
 

Sansei6

Member
Bez reklam
To jeden "spodni" droższy niż dwa boczne? :hmm:

Jakie są te w wersji 42-calowej?

Jakby co to przecież do obejrzenia wiadomści czy jakiejś telenoweli nie będę włączał kina całego :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
plazma 428 Xd ma głośnik pod spodem i musisz dokupić uchwyt lub podstawkę
Plazma 50" nie ma głośnika ani podstawki.http://www.pioneer.pl/pl/products/62/490/11786/overview.html
Masz do wyboru - boczne lub dolne głośniki.
Ładniej jak głośnik jest pod spodem - nie rozbija wizji ekranu .
Ale połowa ludzi i tak kupuje głośniki boczne.
Możesz też jak większość użytkowników podłączyć dźwięk do kina domowego.
Plazma LX 5080- ma możliwość podłączenia tylko głośników bocznych / w Polsce/. Wszystkie plazmy i akcesoria są dostępne od ręki.
 

Sansei6

Member
Bez reklam
hehe dzięki wielki KIKI to teraz jeszcze dozbierać na samą plazemkę, może stanieją na wiosnę ;)

Tylko jedno mnie nieco martwi, że jakby co to nie ma za blisko mnie żadnego serwisu Pioneerka....ani też autoryzowanego sprzedawcy, chyba najbliżej to w Wawie....
 
Ostatnia edycja:

autorus

New member
Np przecież Kiki jest autoryzowanym sprzedawcą, więc w czym problem/. A serwis i tak przysyła do Ciebie kuriera więc to też mało istotne gdzie jest :)
 

Markuss1

New member
Już dokonałem zakupu Plazmy - wybrałem Pioneer PDP SX5080D - model ten wydaje się być najlepszą alternatywą (matryca KURO, a cena nieco niższa od 508XD). Co prawda nie ma kilku bajerów w rodzaju "inteligenta kontrola jasności", ale nie sądzę, żeby ten gadżet był tak bardzo istotny w normalnym użytkowaniu.
Zakupu dokonałem na stronie "avpartner" - cena nadzwyczaj zachęcająca, bo "tylko" 10.300 po małych negocjacjach. Do tego dokupiłem wieszak za 100 zł i dolny głośnik za 500.
Łączna wartość zestawu: 10.900 zł (przesyłka niby gratis firmą UPS)

Przepraszam Kiki, że nie kupiłem u Ciebie, ale sam rozumiesz - cena....
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, co do głosników!
 

seku35

New member
To mnie chyba trochę naciągli na ten dolny głośnik(850PLN)do LX5080D.Był to pażdziernik więc może ceny już tak spadły,ale mimo wszystko nie żałuje!
 

Sansei6

Member
Bez reklam
autorus napisał:
Np przecież Kiki jest autoryzowanym sprzedawcą, więc w czym problem/. A serwis i tak przysyła do Ciebie kuriera więc to też mało istotne gdzie jest :)
Z całym szacunkiem, dla KiKiego, ale chyba jest dość daleko ode mnie, no i cen nie ma najniższych, ale kto wie, zobaczymy na wiosnę ;)
 
Do góry