banalne pytanie - co wybrać?

muerte

New member
Wybór telewizora dla laika to skaranie boskie i droga przez mękę!
Proszę o pomoc.
Pokój ma długość 4,8 m. Z takiej odległości chciałbym oglądać ekran 47-50 cali. Da się? ;-)
Oglądać się będzie głównie filmy, sport i publicystykę. Pomieszczenie nie jest przesadnie naświetlone, a w razie potrzeby da się je "przyciemnić". Na tzw. dzień dzisiejszy sygnał będzie z kablówki Aster lub Cyfry.
Nie mam pojęcia co znaczy Full HD i czym się to różni dla przeciętnego zjadacza telewizorów od HDTV czy jeszcze czegoś innego. Nie mam pojęcia czy lepsza do moich potrzeb będzie plazma (np. Panasonic 50 PY700) czy LCD (np. Philips 47 PFL 9732D)? Budżet na ten zakup jest mniej więcej 8000 zł. Wolałbym jednak nie inwestować tyle, gdyby się miało okazać, że za półtora roku będę mógł sobie obejrzeć na nim najwyżej Bolka i Lolka.
Nie wiem co powinien mieć i co który z opisanych odbiorników ma - chcę podłączyć kino domowe i sporadycznie laptopa. O podanych wyżej przykładach telewizorów czytałem pozytywne opinie, ale dotychczas najlepszę "brzytwę" widziałem na plazmie Samsunga.

Najbardziej jednak interesuje mnie kwintesencja odbiornika telewizyjnego - ma być po prostu ładnie widać.
Jeszcze raz proszę o pomoc i pozdrawiam!
 

radzix

Member
Na początku poczytaj to:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16409

Następnie wejdź do klubu HDTV http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14168
tam masz kilkanaście fototestów głównie LCD.

Co prawda nie ma to jak plazma Pioneera do 8000 zł możesz spokojnie zaatakować 42 cale. W tej cenie spokojnie dostaniesz 50 cali innych firm Panasonic, LG, Samsung.
Ceny sprawdź na www.skapiec.pl tylko przy zakupie tv przez internet należy uważać gdyż tv może ulec uszkodzeniu przy transporcie kuriera i wówczas może być problem jeżeli odbierzesz tv, i stwierdzisz, że jest uszkodzony nie przy kurierze tylko gdyż już będziesz chciał na spokojnie podłączyć tv. Pamiętaj, aby tv sprawdzić przy kurierze i sprawdź czy karton nie jest powgniatany.

Jeżeli chodzi o LCD to w tym przedziale cenowym masz znacznie większy wybór.
Pzdr
 
Do góry