LX5080 i Yamaha YSP800

krycho1

New member
Witam mam problem z podlaczeniem YSP800(projektor dzwieku) z plazma.
Tzn problem polega na tym, ze nie wiem czy jest jakies ustawienie aby polaczyc kablem optycznym tv i YSP tak aby wszystko co na tv bylo przekazywane do glosnikow.
Polaczenia:
Plazma + N-tv (euro)=dzwiek na YSP po optycznym kablu
Plazma+N-tv(hdmi)= dzwiek tylko bezposrednio z N-tv do YSP
Zadne polaczenie PS3 ani N-tv po HDMI nie daje dzwieku na kabel optyczny.
Wiec jak najlepiej to podlaczyc zeby nie trzeba bylo zmieniac ??A pozatyn Dolby jest tylko po cyfrowym zlaczu.
 

krycho1

New member
Niestety ale tu mam tylko wyjscie
-optyczne (przekazuje tylko z euro i anteny)
-chinczee:) analogowe
-subwoofer
-orginalne glosniki
 

zn21

Member
Aby zasilić z plazmy YSP800 musi mieć on wbudowany tuner (DVB-S) i do tego wyjście cyfrowe. TV z natury nie maja wbudowanego takiego tunera więc i nie mają wyjścia cyfrowego. Rozumię, że masz "n-kę". Nie chcesz powiedzieć, że ten tuner nie ma wyjścia cyfrowego? bo jeśli tak to masz problem.
A jeszcze jedno: nie ma czegoś takiego jak chinczee!!! kto to wymyślił!!! to są cinch'e ( czytaj sincze a nie czincze!!!)
 
Ostatnia edycja:

krycho1

New member
Co ty gadasz??
Chodzi mi o to ze mam ps3,Ntv oraz C+ i wszystko podlaczone przez Hdmi.
Dodatkowo tunery te maja wyjscia optyczne i coax (czy jakos tak) cyfrowe ale wtedy musze za kazdym razem zmieniac zrodlo dzwieku na YSP
 

krycho1

New member
No doczytalem:
Gdy sygnal przekazywany jest prze HDMI dzwiek nie jest przekazywany na wyjscie optyczne.
Wiec pozostaje przelaczac ,przelaczac ,przelaczac...
szkoda
A do tego gdy podlaczylem analogowe wyjscia to zamiast dzwieku mialem szum i trzaski takie same jak probowalem podlaczyc w miejsce orginalnych glosnikow inne.
 
Ostatnia edycja:

Nazir007

New member
Mam prośbę do użytkowników Pioneera 5090 lub (starsze) .
Czy to prawda, że Gdy sygnal przekazywany jest prze HDMI dzwiek nie jest przekazywany na wyjscie optyczne”

Chciałbym podłączyć laptopa do plazmy przez hdmi a następnie (w czasie odtwarzania filmu w rozdz. 1080p) wyprowadzić z telewizora dźwięk Dolby Digital 5.1 przez wyjście optyczne do wzmacniacza.

Czy mam wnioskować, że takiej możliwości Pioneery nie mają?

Z góry dziękuję za wszelkie komentarze.
Pozdr
 
Ostatnia edycja:
Do góry