PDP 508XD czy Full HD LX5080 na kolejne 5 lat

frontera

New member
Prosilbym o rade co kupic. Jedni mowia, ze 8 generajce - HD ready, bo "roznice miedzy full HD widac tylko z bardzo bliska". Inni z kolei, ze HD "bo bedzie lepiej wygladalo"
Telewizor tej klasy kupuje sie na pare lat (3 - 5, moze dluzej) Dlatego byc moze warto dolozyc troche pieniedzy by "spac spokojnie" nastepne kilka lat - bedac spokojnym o mozliwosc odbioru polepaszajacych sie zrodel sygnalu.
Na razie ogladam typowo "polsko" - TV SD, DVD. Niedlugo kupie dekoder n-ki.
Z biegiem czasu - zrodel HD bedzie wiecej - wiec ... prosze o komentarze. (generalnie jest to pytanie typu kupic HD ready czy Full HD)
 

jtd

New member
Bez reklam
Ja kupilem sobie Full HD LX6080, ale ogladam tylko analogowa kablowke

PICT0041.jpg
 

Rodrik_AR

New member
…Jedni mówią, że 8 generacja - HD ready, bo "różnice miedzy full HD widać tylko z bardzo bliska". Inni z kolei, ze HD "bo będzie lepiej wyglądało"…

Myślę, że jedni i drudzy mają rację bo:
  • Różnicy z odległości 2,5 – 3m już nie widać. Jak podejdziesz blisko to w HD ready widać tzw. siatkę z pikseli a w full HD jest gładko. Przy oddaleniu się od obydwu odbiorników jakość odbioru trudno rozróżnić. Ja jej nie widziałem.
  • Telewizor kupuje się często (niestety) też „dla znajomych” a oni potrafią być szyderczy…:(
Ja zdecydowałem się na HD ready 508XD bo szkoda mi było tych czterech tysięcy dopłaty.
A czy dobrze zrobiłem? Myślę, że tak ale czasami myślę też o tych znajomych…
A nalepkę HD ready to odkleiłem od razu. :)

Wiele już wiesz i pewnie odpowiedzi jak się będziesz czuł z jednym a jak z drugim wyborem sam musisz sobie udzielić.



ORTOGRAFIA!!!
Ale napisz, co wybrałeś?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

frontera

New member
na razie jest tak, ze 508xd mozna kupic za okolo 12000, podczas gdy lx5080d teoretycznie jest reklamowany jako dostepny za 16500, ale, gdy zaczynam zadawac pytania typu "kiedy moge zaplacic i odebrac" to sklepy milkna... (podobno pioneer nie ma tych tv dla PL, nie ma ich u polskiego dystrybutora)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz jakieś dziwne informacje - wszystkie modele masz od ręki właśnie z gwarancją ogólnopolską. Na gg 2868228 lub na priw dostaniesz oferty cenowe.
Pytaj w dobrych sklepach - nie wirtualnych.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Rodrik_AR napisał:
Telewizor kupuje się często (niestety) też „dla znajomych” a oni potrafią być szyderczy…:([...]
Najlepiej nie mieć zbyt dobrze zorientowanych znajomych. ;)

Rodrik_AR napisał:
[...]A czy dobrze zrobiłem? Myślę, że tak ale czasami myślę też o tych znajomych… A nalepkę HD ready to odkleiłem od razu. :)
Nie rozważałeś nalepienia znaczka 1080 FullHD? ;)

Cieżkie mamy czasy. Nie ma co. Nieraz już pisałem o tym, że ktoś, kto wpadł na to, aby promować dwa standardy 720 i 1080. Problem w tym, że zakładano dwie wersje, obie projektowane pod kątem przesyłania obrazu telewizyjnego. Mianowicie albo 720, ale progresywny, albo 1080, ale z przeplotem. Oba standardy pozwalają na wykorzystanie podobnego pasma przy przesyłaniu obrazu. Dopiero stacjonarne odtwarzacze wprowadziły dodatkowo wariant 1080p i tu już mamy zupełny bajzel.

ArtS :)
 

Rodrik_AR

New member
Właśnie najgorsi są Ci słabiej zorientowani. Oni będą przekonani, że byle co jak będzie miało już full HD to będzie lepsze.
Zobacz co się dzieje choćby na tym forum: „…Doradźcie, jakie ful HD kupić? Mogę wydać nawet ze 3 500 PLN…” :)

Z naklejką to oczywiście żart. Odkleiłem bo psuła piękny design Pioneera.

Pozdrawiam. :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Chdziło mi o takich słabo zorientowanych, którzy nie mają pojęcia o HD Ready, czy Full HD. Chcą mieć tylko jak najbardziej płaski wyświetlacz. Sam miód.

Oczywiście wiem, że pisałeś z pewną dozą ironii, podobnie jak ja.

A wracając jeszcze do tych mniej zorientowanych, to wystarczy posłuchać, co ludziom wmawiają w sklepach ze sprzętem. Wiem, że każdy z nas (tych lepiej, czy gorzej, ale jednak uświadomionych) może czasami boki zrywać. Choć zawsze należy pamiętać o tym, że nie ma ludzi nieomylnych i czasami to, co nam wydaje się oczywistą oczywistością, nie musi takie być w rzeczywistości.

Zresztą, sporo zagadnień ma charakter czysto subiektywny.

ArtS :)
 
Do góry