Pioneer G9

jtd

New member
Bez reklam
Na francuskim forum pojawilo sie juz klika danych technicznych z nowego panelu PDP Pioneera:

Nazwa : PDP-LX509D

Wymiary ekranu : 50 pouces / 127cm (1,920 x 1,080)

Kontrast : 30,000 : 1 (histoire de progresser d'une année sur l'autre même si n'apportera pas grand chose)

Tuner TV : Double Tuner TNT intégré mpeg2 et mpeg4

Wyjścia/wejścia : 4 x HDMI (1.3), 1 x composante, 1 x S-video, 1 x RCA AV, 2 x Péritel, 1 x emplacement CI, 1 x entrée PC, 2 x port USB


http://www.homecinema-fr.com/forum/viewtopic.php?p=171198377&sid=db7b69b80f535a26ccb58f26979c306c
 
Ostatnia edycja:

bankrootghost

New member
co to się porobiło ....

jeszcze wielu użytkowników nie zdążyło się nacieszyć panelem 8 generacji a tu bach.
Wygląda na to, że latem przyszłego roku będziemy mieli panel G10 (pewnie będzie się nazywał Super KURO, z kontrastem 50.000:1, 8 wejściami HDMI i pewnie jakimś dyskiem 1 TB.
 

MarKo_wawa

New member
Model mialbyc zaprezentowany w Paryzu, 17 listopada (wg forum z linka jtd ) i jeszcze cena, jedyne ... 7999 Euro tj. ok. 30.000 PLZ :D

Pozdrawiam :cool:
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Hmm a czy ten nowy model, też coś zmieni jeśli chodzi o zużycie energii? Jak to wogóle się ma w Pionieerach, np w porównaniu do Panasoicków? :hmm:
 

jos1

New member
bankrootghost napisał:
co to się porobiło ....

jeszcze wielu użytkowników nie zdążyło się nacieszyć panelem 8 generacji a tu bach.
Wygląda na to, że latem przyszłego roku będziemy mieli panel G10 (pewnie będzie się nazywał Super KURO, z kontrastem 50.000:1, 8 wejściami HDMI i pewnie jakimś dyskiem 1 TB.

http://www.pioneer.de/de/products/62/63/413/overview.html?__Q1080P=1


Dzisiaj podziwialem nowe KURO 1080p 20.000 Kontrast.
Sygnal 1080p i 1080i
Moja cierpliwosc skonczyla sie po kilku minutach gdyz wyswietlanie obrazu przypomina efekt kiedy gramy w nowa gre a mamy w kompie stara karte graficzna.
Byl w czasie tego testu pracownik firmy Pioneer , przyznal mi racje ze jedynie firma Philips poradzila sobie z tym problemem ,ale !! przy przesowaniu sie sekwencji z lewej w prawa i odwrotnie ,z dolu do gory i odwrotnie obraz nie jest ostry.
Mysle ze SUPER KURO bedzie posiadal juz super plynne wyswietlanie obrazu ?:p
 
Ostatnia edycja:

jos1

New member
kiki napisał:
wpadnij do sklepu do nas - to pokażę Ci jak działa w testach.

Hej KIKI ,
dzieki za zaproszenie ale nie jestem pewien czy to o mnie chodzi ?
Ale jezeli tak to z cala pewnoscia mozemy pogadac na inny temat ale nie bedziesz mnie chyba przekonywal ze Pioneer jest dla mnie ,juz napisalem ze zwracam uwage na plynne wyswietlanie materialu na wyswietlaczu .A z tym wlasnie maja wszystkie LCD i Plasmy do tylu .Jedyna seria do przelkniecia jest Philips Engine .
Mysle ze wiesz o tym ?

czekamy na 9 GENERACJE Pioneer

Pozdrawiam
 

-AS-

New member
jos1 napisał:
juz napisalem ze zwracam uwage na plynne wyswietlanie materialu na wyswietlaczu .A z tym wlasnie maja wszystkie LCD i Plasmy do tylu .Jedyna seria do przelkniecia jest Philips Engine .
Mysle ze wiesz o tym ?

czekamy na 9 GENERACJE Pioneer

Pozdrawiam

Hmmm... Wybacz, ale kompletnie nie mogę zrozumieć co starasz się udowodnić? Piszesz, że wszytskie TV mają problemy z ruchem na ekranie oprócz Philipsa? Jeżeli tak, to jesteś w dużym błędzie. Posiadam Pioneer'a w domu od paru miesięcy i mogę Ci spokojnie napisać, że wyświetla on wszystko równie płynnie (a może nawet bardziej), niż jakikolwiek Philips... powiem więcej, to co widzę na ekranie, nie ustępuje w żaden sposób temu, co widziałem na ekranach CRT. Nie jest to rówież tylko cecha Pioneer'a, większość plazm nie ma żadnych problemów z ruchem, LCD muszą koniecznie podkreślać swój czas reakcji matrycy jak najczęściej, bo najczęściej oglądanie ruchu na LCD to jak oglądanie wyszstkiego przez stroboskop. Zauważ, że filmiki pokazowe w sklepach telewizorów LCD najczęściej składają się z połączonych w slajdy statycznych zdjęć, a plazmy reklamowane są najczęściej wycinkami z filmów, jako, że nie mają żadnych problemów z ruchem.
Wybacz również, ale nie wierzę, że pracownik Pioneer'a powiedział Ci, że jedynym TV godnym zakupu jest Philips. Nie chce brzmieć niegrzecznie, albo opryskliwie, ale sądze, że sie przesłyszałeś, albo nie za bardzo zrozumiałeś o co chodzi.
Jeżeli jednak ja nie zrozumiałem o co Tobie chodzi i sądzisz, że piszę bzdury, to prosiłby Cię o wyjaśnienie problemu trochę bliżej, bo jak na razie nie za bardzo rozumiem co chcesz udowodnić.

Pozdrawiam
 

pku

New member
Koledze chodzi o to ze OGROMAN WIEKSZOSC Tv ma ta przypadlosc, ze przy obrazie przesuwajacym sie liniowo w dowolnym kierunku, nastepuje zjawisko polegajace na SKOKOWYM przesuwaniu calych segmentow obrazu. Ktos to na forum nazwal kiedys efektem stroboskopu.

Jesli Twoj pioneer dziala w sposob ktory Cię satysfakcjonuje to dobrze .... tak powinno byc i tyle.

Moje zdanie na temat Pioneerow jest takie ze, maja nalepsze panele, sa bardzo ladne i do d.. procesowanie obrazu.
I nawet obecne ich przeceny jakos mnie nie do konca przekonuja do kupna ....

Telewizor nie sklada sie tylko z panelu.
 

-AS-

New member
pku napisał:
Koledze chodzi o to ze OGROMAN WIEKSZOSC Tv ma ta przypadlosc, ze przy obrazie przesuwajacym sie liniowo w dowolnym kierunku, nastepuje zjawisko polegajace na SKOKOWYM przesuwaniu calych segmentow obrazu. Ktos to na forum nazwal kiedys efektem stroboskopu.


Dziękuję za wyjaśnienie, chodzi w takim razie o "judder", czyli coś, co w Pioneer'ach kompletnie nie występuje przy odpowiednich ustawieniach.

Moje zdanie na temat Pioneerow jest takie ze, maja nalepsze panele, sa bardzo ladne i do d.. procesowanie obrazu.
I nawet obecne ich przeceny jakos mnie nie do konca przekonuja do kupna ....

Telewizor nie sklada sie tylko z panelu.

Oczywiście szanuję Twoje zdanie, ale kompletnie się z nim nie zgadzam. Kompletnie minąłeś się z prawdą. Dlaczego? Mianowicie dlatego, iż procesor i co za tym idzie "procesowanie" obrazu Pioneer ma na najwyższym światowym poziomie. Między innymi dlatego zalecane jest nie używanie skalujących DVD z Pioneer'em - tzn. ustawianie ich, po prostu, na wysyłanie nieobrobionego obrazu do TV (576i), aby ten obrobił go sam. Dlatego, że TV zrobi to dużo lepiej niż 90% skalujących DVD na rynku. To między innymi sugeruje Pioneer w UK.

Nie twierdzę jednak, że musisz lubić Pioneer'a, albo, że jak nie masz Pioneer'a, to masz kiepski TV. Uwierz mi jednak, że co jak co, ale elekronika w środku tego TV jest naprawdę dobra. Z moim kiepskim sygnałem TV ten zrobił cuda, aż nie mogłem uwierzyć po odłączeniu mojego starego CRT Philips'a, jak dobrze obraz wygląda.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
Ja nie czekajac na 9 generacje kupilem LX6080 kilka tygoni temu i co moge powiedziec, to ze gra wysmienicie na SD i HD. Co mnie smuci to jednak troche przydala by sie wieksza jasnosc do ogladania w dzien i troche bzyczy jak jest cicho ;)
 

-AS-

New member
Jtd - zwiększ kontrast w dzień ;) Bzyczenie możesz zmienijszyć stosują opcje "Energy Save".

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pku

New member
-AS- napisał:
Dziękuję za wyjaśnienie, chodzi w takim razie o "jugging", czyli coś, co w Pioneer'ach kompletnie nie występuje przy odpowiednich ustawieniach.



Oczywiście szanuję Twoje zdanie, ale kompletnie się z nim nie zgadzam. Kompletnie minąłeś się z prawdą. Dlaczego? Mianowicie dlatego, iż procesor i co za tym idzie "procesowanie" obrazu Pioneer ma na najwyższym światowym poziomie. Między innymi dlatego zalecane jest nie używanie skalujących DVD z Pioneer'em - tzn. ustawianie ich, po prostu, na wysyłanie nieobrobionego obrazu do TV (576i), aby ten obrobił go sam. Dlatego, że TV zrobi to dużo lepiej niż 90% skalujących DVD na rynku. To między innymi sugeruje Pioneer w UK.

Nie twierdzę jednak, że musisz lubić Pioneer'a, albo, że jak nie masz Pioneer'a, to masz kiepski TV. Uwierz mi jednak, że co jak co, ale elekronika w środku tego TV jest naprawdę dobra. Z moim kiepskim sygnałem TV ten zrobił cuda, aż nie mogłem uwierzyć po odłączeniu mojego starego CRT Philips'a, jak dobrze obraz wygląda.

Pozdrawiam
Opieram sie na własnych OCZNYCH porównaniach, a nie na danych producenta. Moze to błąd. Troche moich spostrzeżeń zgadza sie z tekstami tu /link nizej/, czy to dobrze czy zle to nie wiem , ale wiem ze nie chce pioneera, sorki.

PS Jesli bedziesz miał czas to przeczytaj kolejne recenzje pioneer'ow. Nie wysztskiesa takie och i ach, co to znaczy, znaczy to to ze nalezy rozpatrywac kazdy model osobo. I jasne ze sa lepsze pioneery /mozze najlepsze/ ale i sa inne - gorsze, kazdy producent tak ma.
Zreszta zauwaz wpisy powyzej, czy to norma ?


http://reviews.cnet.co.uk/televisions/0,139102141,1,00.htm
 
Ostatnia edycja:

jos1

New member
-AS- napisał:
Wybacz również, ale nie wierzę, że pracownik Pioneer'a powiedział Ci, że jedynym TV godnym zakupu jest Philips. Nie chce brzmieć niegrzecznie, albo opryskliwie, ale sądze, że sie przesłyszałeś, albo nie za bardzo zrozumiałeś o co chodzi.
Jeżeli jednak ja nie zrozumiałem o co Tobie chodzi i sądzisz, że piszę bzdury, to prosiłby Cię o wyjaśnienie problemu trochę bliżej, bo jak na razie nie za bardzo rozumiem co chcesz udowodnić.

Pozdrawiam

W pelni masz racje ze ruch odbywa sie juz calkiem ok ,ale to o czym ja pisze nie ma nic wspolnego z czasem reakcji.
Telewizory CRT maja i mialy ten sam problem do dzisiaj ,tylko ze ekran jest maly i nie widac tego tak drastycznie jak na obrazie od 32 cali w gore .

Mysle ze juz kilka razy na tym Forum pisalem o tym efekcie skokowego wyswietlana w momencie przeciagania calego obrazu w prawo lub w lewo do gory i na dol .Wtedy wlasnie wystepuje to diabelskie skakanie ktore mnie i wielu z nas dobija !!!
W rozmowie z facetami z Philipsa na IFA w tym roku dowiedzialem sie ze napisali specjalny soft ktory rozpoznaje sytuacje na ekranie i wyswietla dodatkowo zageszczona ilosc obrazow ,w ten sposob nie widzimy tego schodowego efektu wyswietlania .

Jezeli chodzi o faceta z Pioneera z ktorym rozmawialem w piatek o godz 17.30 w Braunschweigu , to nie proponowal mi zakupu Philipsa tylko przyznal mi racje ze Philips poradzil sobie z tym problemem kosztem ostrosci .Facet wie dokladnie o co mi chodzilo i rozmowa zakonczyla sie szybko bez zbednych dyskusji .
Jezeli chcesz do tego goscia nr. tel nie ma problemu ,moge przeslac na Twoja poczte.

Czuje ze jestes niezadowolony z mojej opinii o TV Pioneer ? Nigdy tez nie napisalem ze piszesz bzdury! Chce tez powiedziec ze testy w Twoim sklepie i wielu innych nie przekonaja mnie do tego co sam widze i slysze .
Jestem niezaleznie na tym Forum i pisze tylko to co jest prawda i na co mam dowody .
A tak na marginesie wszystko to co nas niezadawala i o czym tutaj piszemy pomaga w polepszeniu jakosci wyrobow.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na dziś zarówno Eisa, Cnet,Visualgrandprix - świadczą o jakości Pioneera i nie chodzi o jakieś cyferki ale o oceny realne rzeczywistości.
A wpisy na wątku dobitnie świadczą o najwyższym zadowoleniu klienta.
Jak w każdej rodzinie może trafić się czarna owca , nie mniej jednak ogólna jakość Kuro odskoczyła od plazm konkurencji i to sporo.
 

-AS-

New member
pku napisał:
Opieram sie na własnych OCZNYCH porównaniach, a nie na danych producenta. Moze to błąd. Troche moich spostrzeżeń zgadza sie z tekstami tu /link nizej/, czy to dobrze czy zle to nie wiem , ale wiem ze nie chce pioneera, sorki.

Nikt Ci nie każe kupować Pioneer'a. Każdy lubi co innego i bardzo dobrze, bo inaczej świat byłby nudny.

jos1 napisał:
Mysle ze juz kilka razy na tym Forum pisalem o tym efekcie skokowego wyswietlana w momencie przeciagania calego obrazu w prawo lub w lewo do gory i na dol .Wtedy wlasnie wystepuje to diabelskie skakanie ktore mnie i wielu z nas dobija !!!

Uwierz mi, że przy odpowiednich ustawieniach efekt ten nie występuje na ekranie, sprawdzałem (i robie to codziennie oglądając TV) na moim Pioneer'ze pdp-428xd.
Zgodzę się jednak, że facet z Pioneer'a mógł wiedzieć o co Ci chodzi, ponieważ jest to dość znana przypadłość większości TV - efekt uboczny konwersji materiału z taśmy filmowej na sygnał telewizyjny. Na Pioneer'ze również można to czasami zobaczyć, ale możesz bez problemu pozbyć się tego niechcianego efektu zmieniając swoje ustawienia. Jest to tak proste, jak naciśniecie paru przycisków na pilocie.

Definicja:

Telecine judder
The “3:2 pulldown” telecine process creates a slight error in the video signal compared to the original film frames that can be seen in the above image. This is one reason why NTSC films viewed on typical home equipment may not appear as smooth as when viewed in a cinema. The phenomenon is particularly apparent during slow, steady camera movements which appear slightly jerky when telecined. This process is commonly referred to as telecine judder. Reversing the 2-3 pulldown telecine is discussed below.
PAL material in which 2:2:2:2:2:2:2:2:2:2:2:3 pulldown has been applied, suffers from a similar lack of smoothness, though this effect is not usually called “telecine judder”. Effectively, every 12th film frame is displayed for the duration of 3 PAL fields (60 milliseconds), whereas the other 11 frames are all displayed for the duration of 2 PAL fields (40 milliseconds). This causes a slight “hiccup” in the video about twice a second.
cytat z Wikipedia - patrz tu

jos1 napisał:
Czuje ze jestes niezadowolony z mojej opinii o TV Pioneer ? Nigdy tez nie napisalem ze piszesz bzdury! Chce tez powiedziec ze testy w Twoim sklepie i wielu innych nie przekonaja mnie do tego co sam widze i slysze .
Jestem niezaleznie na tym Forum i pisze tylko to co jest prawda i na co mam dowody .
A tak na marginesie wszystko to co nas niezadawala i o czym tutaj piszemy pomaga w polepszeniu jakosci wyrobow.


Nie jestem niezadowolony z Twojej opinii na temat Pioneer'a. Każdy ma prawo do swoich własnych opinii i bardzo się ciszę, że Ty również masz swoją. Jednak chyba mnie źle zrozumiałeś - nie mam żadnego sklepu, nie jestem pracownikiem Pioneer'a, ani nie przyjmuję żadnych pieniędzy, ani dóbr za to co pisze. Wszystko co piszę na tym forum jest tylko moją prywatną opinią, do której mam prawo tak samo jak Ty ;). Ja opieram swoje wywody o moje doświadczenia z TV Pioneer'a, który stoi u mnie w mieszkaniu i z którym obcuję na codzień ostatnie parę miesięcy. Na tej podstawie mogę Cię zapewnić, że po odpowiednim ustawieniu opcji w menu TV nic nie ma prawa przeskakiwać, zwalniać. Byłbym bardzo niezadowolony, gdybym kupił TV za tyle kasy, za ile kupiłem i miał "efekt stroboskopu" na ekranie. Uwierz mi, że byłbym pierwszy na tym forum, który by o tym napisał.

Pozdrawiam
 

jtd

New member
Bez reklam
-AS- napisał:
Jtd - zwiększ kontrast w dzień ;) Bzyczenie możesz zmienijszyć stosują opcje "Energy Save".

Pozdrawiam
Kontrast mam caly czas na 40 i wiecej juz nie mozna, bo sie obraz brzydki robi. Wiem, ze tak zmniejsze bzyczenie, ale wtedy biel sie robi nie akceptowalana. Bzyczy prad a nie wiatrak, to niestety gorzej, zawsze wiatrak mozna by zmienic na cichszy a tak... ale i tak ciekawi mnie gdzie i co dokladnie bzyczy :)
 
Do góry