Pioneer G9

pku

New member
Wiecie co - mam prosbe do ktoregos z wlascicieli pioneera.
Zrob taki test, podlacz komp do tv, ustaw nalepszy obraz jaki mozesz, potem otworz jakies okienko (tak zeby zajmowala wiekszosc ekranu na srodku) i trzymajac za gorny pasek poprzesuwaj lewo/prawo lub góra/dół.
Komu nie pojawią się przeskakujące - lewy i prawy - lub - górny i dolny bok okienka /w zalezności od kierunku ruchu/ stawiam flaszke i kupie ten telewizor.

Jesli komp jest podlaczony na co dzień do LCD /a moze nawet teraz jak to czytasz/ to mozesz to najpierw sprawdzic na swoim monitorze.

I jeszcze jedno, dla kazdego cos w obrazie jest wazne, dla jednych czerń, dla innych naturalnosc kolorow dla jeszcze innych, jak ja, jak najlepsze poradzenie sobie z judderem. A po prostu moim zdaniem sa TV, ktore lepiej do pioneerow sobie z tym radzą.
 
Ostatnia edycja:

jos1

New member
-AS- napisał:
Uwierz mi, że przy odpowiednich ustawieniach efekt ten nie występuje na ekranie, sprawdzałem (i robie to codziennie oglądając TV) na moim Pioneer'ze pdp-428xd.
Zgodzę się jednak, że facet z Pioneer'a mógł wiedzieć o co Ci chodzi, ponieważ jest to dość znana przypadłość większości TV - efekt uboczny konwersji materiału z taśmy filmowej na sygnał telewizyjny. Na Pioneer'ze również można to czasami zobaczyć, ale możesz bez problemu pozbyć się tego niechcianego efektu zmieniając swoje ustawienia. Jest to tak proste, jak naciśniecie paru przycisków na pilocie.

Mysle ze nasze rozmowy nabieraja sensu gdyz rozmawiamy bardziej technicznie .
Mozesz mi wierzyc ze jezeli jest tak jak w cytacie to jestem pierwszy ktory zamowi Pioneera .
Tylko jednej sprawy nie moge zrozumiec ze facet ktory jest prawdopodobnie inzynierem w Pioneer nie zna tak prostej sprawy w ustawieniach ich TV ?
Mysle ze nie bedziesz mial mi za zle jak zorganizujemy rozmowe z nim ,moze to byc SKYPE albo telefon .Ustalimy tylko kiedy i w jakim jezyku pogadamy .Daj mi znac prosze czy przystajesz na ta rozmowe ? Mysle ze to bedzie dla tego goscia pouczajaca rozmowa .
Tego faceta jezeli sie nie myle spotykam juz od paru lat na IFA w STUDIO PIONEER gdzie odbywaja sie prezentacje ich sprzetu ,w tym roku tez bylem i podziwialem dobre i zle strony ich sprzetu. Nie da sie ukryc ze sa bardzo zaawansowani w plasmach i nie tylko a material ktory prezentowali w tym roku to byly wycinki z aktualnych filmow HD-DVD i Blu-Ray + prezentacje wprost z HD – dysku .

W sklepach gdzie ogladam i testuje TV juz mnie znaja i wiedza ze i tak sie za jakis czas znowu pokaze wiec nikt nie usiluje mnie nakrecac. Ja informuje tych facetow jakie nowe modele beda sie ukazywaly gdyz od 1995 corocznie jestem na CEBIT i IFA + Internet i zawodowo siedze tez w tym kotle.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Panowie jest to wątek o modelach, których jak mi się wydaje jeszcze nikt nie widział z was dlatego wszelkie dyskusje na temat 8g proszę prowadzić w odpowiednim temacie.

P.S. bardzo podoba mi się sformułowanie...

jos1 napisał:
(...)pisze tylko to co jest prawda(...)


Pozdrawiam :krol:
 

-AS-

New member
Pku - widzę po Twoich wcześniejszych postach, że jesteś zwolennikiem LCDków i starasz się koniecznie udowodnić wyższość tychże TV nad plazmami. Nie mam Ci tego za złe. Każdy lubi to co lubi. Jest takie śmieszne przysłowie: "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma".

Nie mam zamiaru się sprzeczać. Chcesz mieć LCD, to miej LCD. To nie jest mój problem. Powtarzam po raz ostatni, bo powoli staje się to nudne:

Pioneer KURO nie ma problemu z judder'em!

Na tym kończę przekonywanie "niedowiarków". Myśl sobie co chcesz i kup co chcesz. Ja natomiast wróce do oglądania mojego TV, na którym wszystko skacze jakby puszczone było przez stroboskop, a Tobie jako specjaliście od Pioneer'a życzę powodzenia i dużo szczęścia z jedynym TV na rynku (!), któremu brak tego efekt - Philips (/sarkazm off)

Pozdrawiam
 

pku

New member
To ja tez koncze tylko jeszcze dwie sprawy:

1. Najchetniej kupilbym PLAZME samsunga serii Q96 /u nas tylko pojedyncze sztuki w MM/, ale zona nie chce 50", a ja chce obiad wiec musi byc LCD rzedu 46/47".
2. Jak bym uwazal ze tylko ten Philips to bym go juz kupil :).

Każdy ma jakies wady ... i zalety.

PS. To nie KURO /panel/ ma problemy, tylko elektornika, panel jest BOSKI :)
 

jos1

New member
Sansei6 napisał:
pku hmm czyli u ciebie decydujące nie są dane techniczne, możliwości itp tylko WAF :D i po co tyle kłótnii? :mrgreen: :D

Mysle ze niepotrzebnie to robie ale wtrace swoje trzy grosze,
dane techniczne moim zdaniem sa tylko pomocne do ustalenia kregu kandydatow do testowania i zakupu i oczywiscie mozliwosci finansowych.
Jestem pewien ze nie kupisz glosnikow do domu nie slyszac ich brzmienia :-D
Tak samo z TV , nie kupisz go bez wczesniejszego potwierdzenia swoich oczekiwan .

Pozdrawiam
 

jos1

New member
pku napisał:
Wiecie co - mam prosbe do ktoregos z wlascicieli pioneera.
Zrob taki test, podlacz komp do tv, ustaw nalepszy obraz jaki mozesz, potem otworz jakies okienko (tak zeby zajmowala wiekszosc ekranu na srodku) i trzymajac za gorny pasek poprzesuwaj lewo/prawo lub góra/dół.
Komu nie pojawią się przeskakujące - lewy i prawy - lub - górny i dolny bok okienka /w zalezności od kierunku ruchu/ stawiam flaszke i kupie ten telewizor.

Tak ciekawie zapowiadal sie ten temat .
Mysle ze nie trzeba znac niemieckiego zeby wyczytac z tych postow ilu posiadaczy Pioneera ma problemy z plynnoscia wyswietlania obrazu na ich TV.Bylem dzisiaj na stoisku Pioneera gdzie usilowalem przez kilka godzin z pomoca profesjonalisty -znawcy tego TV - zmieniac tak ustawienia zeby sie pozbyc tego niemilego stroboskowego efektu ale niestety bez rezultatu.

http://www.hifi-forum.de/viewthread-139-1461-31.html

Pozdrawiam
 

jtd

New member
Bez reklam
Juz niedlugo Pioneer pokaze na targarch w Monachium w kwietniu nowe modele z serii 9. Beda to dwie podstawowe plazmy FullHD 50 i 60 cali, o nazwach PDP-LX5090 i PDP-LX6090 oraz dwie "wyzsze" PDP-LX5090H i PDP-LX6090H. Wszystkie nowe modele beda mialy wiele multimedialnych rozwiazan, porty USB, port LAN, sloty na karty pamieci itd. Modele H beda mialy dodatkowo rowniez tunery DVB-S i DVB-S2.
Nowe beda tez piloty, w calosci aluminiowe.
 
Ostatnia edycja:

Liptonosz

New member
Bez reklam
Chciałem nawiaza jeszcze do efektu judder w kuro... Ostatnio odpalilismy kilka filmow na kuro u kolegi i pierwsze co zauwazylem to to ze kuro "trzyma obraz z morde", obraz byl jak dla mnie bardzo plynny wrecz idealny. Mam lcd 100hz i nie 100hz. Lcd bez 100hz-obraz jak przez stroboskop, za to lcd 100hz-obraz momentami nadplynny a mnie to drazni bo wyglada to dosc tandetnie-czy to był samsung czy sony czy toshiba zawsze 100hz sie wykrzaczało i obraz był przyspieszony.

Konfrontacja plynnosci rchu kuro vs nawet najlepsze lcd? Jak dla mnie lcd wypada blado w porownaniu do kuro.
 

jos1

New member
Moim zdaniem obraz nie moze byc plynniejszy niz plynny , moze nie synchroniczny do dzwieku ? Jak slysze cos na temat plynnej pracy obrazu w KURO to robi min sie jakos tak jak gdybym siedzial w moim aucie a moja dziewczyna usilowala mi wmowic ze to Porsche.120Hz ma wieksza szanse poprawic plynnosc obrazu ale nie 100Hz , to jest tylko podwojenie 50Hz( Takt BUSu peryferji elektronicznej ) to sa juz stare i znane malo skuteczne metody taniego rozwiazywania problemow .Glowny problem natomiast lezy w wolnych matrycach !


http://gizmodo.com/341431/pioneer-9mm+thin-concept-plasma-ogled-from-all-angles
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
Z nowych przeciekow widac, ze nowe pionki beda mialy dyski twarde i beda sporo lepsze i tansze od 8 generacji. Minimalna przekatna w jakiej beda dostepne to 50 cali.
 

maniekk

New member
A skąd te przecieki?

Co do ceny to są już na rynku nienajgorsze plazmy 42 cale poniżej 3000 PLN i 50 cali poniżej 4000 PLN więc chcąc nie chcąc muszą zaproponować niższą cenę. Bo jeśli znowu zaczną od kilkunastu tysięcy to obawiam się i ta legendarna jakość im nie pomoże
 

w_wilk

New member
Płynność Obrazu

Chciałbym tylko odnieść się do polemiki na temat skokowego odtwarzania obrazu pomiędzy jos1 a As. Efekt ten występuje na większości TV (w tym na Pionku) wróżnym natężeniu. Najlepij poradziła sobie z tym problemem firma Philips (chociaż kosztem pewnej liczby artefaktów) i w związku z tym opracowała test uwypuklający ten problem w postaci materiału który często jest wyświetlany w marketach z elektroniką (Warszawa). Na podstawie tego materiału można odnieść wrażenie że sprzęt Philipsa posiadający to oprogramowanie (wyższe modele) wyprzedzają konkurencję. Nie wiem natomiast (jestem na etapie wybory nowego TV) na ile jest to widoczne w codziennym użytkowaniu. Z tego powodu mogą być tak silne rozbieżności w odczuciach z obserwacji.
Pozdrawiam
 

jtd

New member
Bez reklam
Jako posiadacz 60 calowego pioneera mam swoje wtyki :mrgreen: sporo tanszy to nie znaczy 4000 zl za 50 cali, ale cos kolo 10 tys. to i tak bedzie nisko jak na pioneera :cool:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli z matrycą Panasonica to już nie będzie ta jakość :D.


CES100.jpg


Te modele to pieśń przyszłości dobrych kilku lat. Jeszcze fabryki do nic nie zbudowali :(

Na pierwszym froncie najcieńszy telewizor targów.
CES105.jpg


Plazma o grubości 9 mm i rozdzielczości 1080p o takich samych parametrach jak obecnie oferowana seria 8.​

CES106.jpg


to znamy z własnych obserwacji w Las Vegas.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=20452
 
Do góry