LX608D w Top-Audio

echolon

New member
Witam

W końcu chce i mogę sobie pozwolić na duża plazmę i wybór padł na ww. pioneera
clip_image001.gif

Szukałem tu i tam i najciekawsza, w sumie jedyna, ofertę znalazłem w sklepie "top-audio" z bielska.

Niestety mam wątpliwości, co do ich gwarancji DSV, ponieważ ten sklep nie należy do oficjalne sieci dystrybucyjnej DSV.
Sam sklep ściąga, pioneery od "innego" polskiego dystrybutora, ale zapewniają ze maja polska gwarancję i oryginalna kartę gwarancyjna DSV.

Co wy o tym myślicie? Czy można mieć w ogóle taka gwarancję nie należąc do oficjalnej sieci?

A drugie pytanie by było czy jak już faktycznie posiadają oryginalna kartę gwarancyjna i inst.obs. w j. polskim to automatycznie serwis DSV naprawi mi moja plazmę, czy będą robić jakieś problemy, ponieważ plazma nie pochodzi z sieci DSV
[FONT=&quot]
Oferta kusi. Ale nie wiem czy jest ona bezpieczna, w końcu to nie sprzęt za 1000zl :\

Pozdrawiam[/FONT]
 

gol70

New member
A czy serwisy DSV są oficjalnymi serwisami Pioneer?
Jeżeli tak, to zgodnie z obowiązującym prawem muszą honorować gwarancje europejskie (powinien je posiadać każdy produkt Pioneer sprzedawany na terenie UE).
Jeżeli DSV nie jest oficjalnym przedstawicielem Pioneer, to wtedy faktycznie trzeba sprawdzić czy ich serwis uwzględni jakąś inną gwarancję.
 

bluray

Banned
Gwarancja nie istnieje w polskim prawie.
Więc powołyawnia się przez panów z DSV to ogłupianie potencjalnych klientów i odstraszanie od znacznie tańszej konkurencji.
W Polsce za naprawy przez dwa lata odpowiada SPRZEDAWCA !!!
I jemu prawo każe odinstalowa ze ściany, odebrac własnym transportem i ma na naprawę, zwrot z instalacją bodaj dwa tygodnie.
To bardzo restrykcyjne prawo ale korzystne dla nas.

Zapewniam, że PIONEER nie ma w kraju żadnego serwisu, który ma uprawnienia do grzebania w plazmach tegoż PIONEER-a.
Wszystkie naprawy są dokonywane w germanii.
UWAGA !!!
Pudłą PIONEERA mają testery przychlania przesyłki, które to przechylanie od pionu może pozbawic prawa do naprawy bezpłatnej.
Warto więc uważnie przechowywac pudło po ekranie.
 

gol70

New member
bluray napisał:
..Pudłą PIONEERA mają testery przychlania przesyłki, które to przechylanie od pionu może pozbawic prawa do naprawy bezpłatnej.
Warto więc uważnie przechowywac pudło po ekranie.
To znaczy, że pudło należy też przechowywać w pozycji pionowej? a jeżali się pudło przewróci to mam kłopoty z gw?
Dziwne to jakieś...
 

echolon

New member
Witam

Czyli z tego wynika, że wcale nie musze „karmić” DSV kupując u nich plazmę, ponieważ tak jak salon top-audio jak i DSV wysyłają plazmę do Niemiec. Inaczej mówiąc, nie muszę mieć wcale wygodniejsza gwarancję w DSV za dodatkowe 5 000zł ?!

W takim razie zadam takie pytanie:) czy ktoś słyszał coś negatywnego dot. tego salonu i gwarancji?
Ja przeszukałem Internet i tylko parę historyjek znalazłem, ale za to wszystkie pozytywne.

Co do tego czujnika, to jak szybko reaguje, wystarczy raz na chwilkę go pochylić i już zadziała? To jakaś ciecz, która się wylewa? Bo chętnie bym sprawdził jego stan przy zakupie


P.S., jakie jest prawdopodobieństwo, że nastąpi jakaś awaria po zakupie i w jakim zakresie? Bo jak jakąś drobnostka to czy z gwarancją czy bez naprawa nie powinna być kosztowna, ale jak ma paść cała matryca!!!
[FONT=&quot]Tego właśnie nie wiem jak wygląda sprawa z żywotnością w praktyce. Dla tego też chce kupić najnowszy model by nie mieć potem problemów z wypalaniem itp. (w tym modelu ponoć już ten efekt nie występuję)

Pozdrawiam
Krzysiek
[/FONT]
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Wg moich informacji DSV sprawdza swoje produkty po kodzie kreskowym, nie prawdą jest, że plazmy wysyłane są do DE.

Korzystanie z rękojmi (2lata) znacznie wydłuża procedurę serwisową.

Jeżeli sklep pisze, że ma oryginalną kartę DSV i że biorą od innego dystrybutora to nieźle kręcą. Nie ma innego dystrybutorem a jeśli dodatkowo nie ma ich na liście sklepów DSV to możliwe, że nielegalnie podrabiają karty gwarancyjne.

Chyba, że DSV sprzedaje na lewo własne produkty.

Z tym pudełkiem to wg mnie totalna bzdura, ponieważ nie jest warunkiem udzielenia gwarancji
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
telewizory są dostępne od ręki w wielu legalnych sklepach.
I ceny są przynajmniej dla członków forum lepsze z gwarancją DSV niż konkurencja ma bez.
 
Do góry