Pdp-lx508d

Tom0000

New member
Do tej pory nie rozwazalem tego modelu nie ze wzgledu na cene ale na rozmiar. Mam wneke o wysokosci 75 cm, ale w specyfikacji widze o dziwo wymiary:
1232-722-120 mm .

Czy wysokosc 722mm tego modelu to wysokosc w przypadku zamontowania na scienie, czy tez wysokosc stojacego tv na podstawce ?
Czytam , ze glosniki mozna zamontowac albo pod albo z boku , wiec rozmiar jest bez glosnikow, a czy przewidziano instalacje glosnikow w pewnej odleglosci od samego tv , czy tez musza sie z nim stykac ?
 

AreckiW

New member
pierwszy profesjonalny test w gazecie

no to jest, mam, pierwszy test w magazynie niemieckim VIDEO 11/2007

recenzował Pionka sam redaktor naczelny Uwe Andresen,

wyniki wyśmienite, chociaż w Video wszystkie ekrany od 50 cali wzwyż recenzują jako monitory,
i tak:
za jakość obrazu HD, LX508D dostał 54 punkty na 60,
za SD, 52 na 60,
łącznie 53/60.
Gdybyśmy przeliczyli na punkty w skali do 40, tak jak Video testuje telewizory poniżej 50 cali, to wychodzi 36 pkt. na 40 możliwych.

Jest to najlepszy wynik w historii testów w niemieckim Video, wyższy niż dotychczasowy "król" 5000EX, i o około 3 pkt. lepszy od Panasoniców i starszych Pionków.

Napisali, że 5000EX, mimo, że cały czas traktują go jako obraz referencyjny, przy KURO wypadł szaro.
A KURO został nazwany Dark Man.....
:D :eek:k: :krol:
 

elpe

New member
Co mi z testow jak cena z kosmosu :(
13 tys pln - tyle bym z przyjemnoscia zaplacil za ten TV ;]

A tak rozwazam kupno 50'' pdp-508xd..
 

Hys

New member
Witam,

Jaka jest różnica pomiędzy PDP-LX508D a PDP-LX5080D ? pierwszy jest HD a drugi HD ready - jednak w opisie parametry mają identyczne
 

jtd

New member
Bez reklam
Hys napisał:
Witam,

Jaka jest różnica pomiędzy PDP-LX508D a PDP-LX5080D ? pierwszy jest HD a drugi HD ready - jednak w opisie parametry mają identyczne
Czy tak trudno jest wejsc na strone Pioneer Polska i poczytac parametry obu tych telewizorow?
 

Dardo

New member
No i mam LX508D!

Dardo napisał:
To już jutro! Mieszkam w Moskwie i tu mówią, że nie wcześniej niż za miesiąc. Nie mogę się doczekać. Czy wiesz w jakich sklepach w Polsce?
No i go mam. Długo czekałem. W Moskwie w oficjalnym sklepie Pioneera kosztuje 230,000 Rubli (okolo 25,000 PLN - szaleństwo!) ale w sklepach internetowych jest od 6,000 USD (przemyt tutaj jest przegięciowy). Kupiłem trochę drożej (z bardziej normalnego sklepu) i odpaliłem wczoraj. Na razie wrażenia są super!!! Nie miałem jeszcze czasu pobawić sie w ustawienia, ale oglądam telewizję w SD i wczoraj obejrzałem "Sin City" ze zwykłego DVD (na moim starym DVD Onkyo DV-S555 czyli bez upscalingu). "Sin City" bylo rewelacyjne jakosciowo. SD wygląda zaskakująco dobrze na takim dużym ekranie. Więcej info wkrótce jak się dorwę do ustawień.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
też bym chciał kupić Nowy model Porshe za pół ceny . Też bym chciał .........
"tyle bym z przyjemnoscia zaplacił" .
Ale kto ma ten wie, że to najlepszy na model na rynku.

http://www.pioneer.pl/pl/product_compare.jsp - tu masz porównanie. Oczywiście obydwa modele są full hd. Różnią się filtrem i kalibracją.
LX 5080D jest po 16999 zł
 

jtd

New member
Bez reklam
Napisz jak szybko przeskakuja kanaly SD, po nacisnieciu na pilocie "kanal w przod" ? Jak szybko tv reaguje na pilota ?
 

piter100

New member
:p nie mam podpiętej anteny naziemnej,oglądam tylko TV z tunerów N-ki i Kathrein910.Obraz z kati dużo lepszy.obraz hd powalający,robi wrażenie trójwymiarowości.Po prostu boski..:mrgreen:Oglądam z odległości 3 metry,niestety do oglądania sd trochę za blisko-wyłażą piksele,do hd ok.

Jeśli chodzi o reakcję na pilota to w porównaniu do PDP-426 reaguje trochę szybciej.I NIE MA POWIDOKÓW....:p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

elpe

New member
Kiki rzecz w tym, ze ceny elektroniki spadaja w zawrotnym tempie a ceny samochodow nie koniecznie ;-)

Poza tym Porsche to syf ;-) Posiedzisz gdzies dluzej za granica to zobaczysz ich tyle, ze Ci sie znudza ;-) ferrari to co innego albo Lamborghini ;-)

wiem ze ten model to wciaz Ferrari wsrod TV. Tyle ze Ferrari po 3 latach bedzie jak nowe, a tv juz bedzie historia.

Ostatnio zaczalem patrzec w strone projektorow. I na projektorze poczekac na OLED albo SED. Nie ukrywam ze zuzycie pradu mnie boli. Co prawda Pioneer tutaj wypada jak Ferrari i Lamborghini razem przy innych markach (420W zamiast 680W panasonica 50'' full hd)
 

gol70

New member
AreckiW napisał:
Dlaczego u nas musi być tak drogo, skoro na Ukrainie i USA (jeszcze taniej)...?
Z tego samego powodu dla którego mamy wśród krajów UE jedne z naj lub najdroższe samochody, mieszkania, kosmetyki itd... w cenach bezwzględnych.
Względem zarobków to już całkiem masakra...
Powody są proste.
Nie ma u nas tak naprawdę konkurencji (najczęściej po jednym importerze danej marki czegokolwiek), instytucje rządowe powołane do tego aby walczyć z niedozwolonymi praktykami (np ze zmowami cenowymi) nie działają jak trzeba, "statystyczny" polski klient jest zupełnie niewyedukowany konsumencko więc daje się sprzedawcy wodzić za nos a prężnych organizacji konsumenckich w PL nie ma (spróbuj np zgłosić coś do rzecznika praw konsumenta to zrozumiesz co mam na mysli).
Czasem jednen z tych powodów a czasem wszystkie po trochu ale to w zupełności wystarcza abyśmy byli dyma<piii> (autocenzura) jako klienci.
Sory za OT
 
Ostatnia edycja:

elpe

New member
Arecki, troszke z innej beczki przyklad.

Obecnie na rynek wchodzi nowa karta graficzna nvidii ( geForce 8800 GT ) karta o bardzo dobrych parametrach. Cena w UK - 160 funtow. Komputronik sprzedaje ja obecnie po 1050 - 1100 pln.

A slyszalem ze cene hurtowa jaka maja na te karte to 650 pln, a sugerowana cena detaliczna to 850 :D A i tak robia swoje ;]
i co gorsza ludzie to kupuja :(
 

krycho1

New member
elpe napisał:
W UK widze ze jest juz dostepny za 3000 funtow z przesylka :D

Mysle ze dam rade go kupic na swieta :D
Witam.))
Napewno jest to wersja LX508D ??? a moze LX5080
Nie zebym tak za bardzo mial pojecie o roznicach pomiedzy nimi ale w cenie napewno jest;)
Ja tez sie zastanawiam nad qpnem LX lecz nie wiem czy warto doplacac do wersji 508 czy brac tansza 5080 bo z reflexami RACZEJ nie mam problemu(o ile wiem to rozni te modele iz 508 ma wieksze mozliwosc kalibracji*ponoc i lepszy Filtr kolorów Direct Colour Filter 3+ a 5080 ma 3 bez + Wie ktos dokladniej o co chodzi???)

Mysle jednak ze zamawianie z UK przy takiej cenie ..... ale jak ktos chce miec najtaniej.... POLSKA BIALO CZERWONI!!!!
 
Ostatnia edycja:

elpe

New member
A nie wpadles na pomysl ze sporo rodakow pracuje w UK i tu mieszka? :D

Tak czy owak cena spada, po malu, ale zawsze ;]

Jednak na forum o panasonicu ktos napisal o zyzyciu pradu przez panele G11... I wartosc ktora podal ( ponizej 100W ) spowodowala, ze uwazam ze warto zaczekac na te panele. Obecnie zuzycie pradu jest duze i niewatpliwie roznica okolo 300W na przestrzeni kilku lat moze spowodowac odzyskanie pieniedzy zainwestowanych w nowy panel...
 

unsu

New member
To mój pierwszy post na forum więc wszystkich serdecznie witam. 08d od 080d różnią się tylko filtrem a różnica w cenie to nawet 5-6 tys. zł. Moje pytanie brzmi : Czy warto wydać te 5 tys. więcej. Wydając tyle można się spodziewać kolosalnej różnicy ale czy taka jest ? Nie jestem super znawcą więc pytam się Was.
 
Do góry