Pdp-lx508d

mc55

New member
i tak tam często jeźdźę więc mi się opłaca, vat jest tylko o 3% niższy a nie o 6% (19% niemcy), a róznica w cenie na każdym modelu - GWARANTUJĘ że powyżej 10 % (oczywiście na nasz korzyść, dodatkowo spadające euro zwieksza dodatkowo róźnicę)

Oczywiście dla osób które miałyby specjalnie po coś takiego jechać mija się to z celem no i jak by się potem coś zepsuło to kolejne koszty.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie tylko VAT wpływa na ostateczną cenę. Są jeszcze cła, marże i inne obciążenia. Z pewnością nie da się jednoznacznie udowodnić, że w Polsce musi być drożej, ale nierzadko jest. Być może jest to jeszcze efekt skali. Germanie są po prostu zamożniejsi, więc takiego sprzętu sprzedaje się tam więcej, niż u nas.

Dla osob, które często jeźdzą do Germanii i znają język Germanów, brak polskiej dokumentacji i ewentualny serwis nie jest problemem. Jednak wiele osób decyduje się na sprzęt zza Odry nie znając ni w ząb niemieckiego, czy angielskiego. Kłopoty z serwisem też mogą się pojawić. Jak wiadomo, to drugie jest jednak kwestią szczęścia.

Wybaczcie mi to anahroniczne określenie Niemiec, Germanią, ale tak mnie jakoś naszło... :grin:

ArtS :)
 

dk1960

New member
Jest roznica i to spora !

Od 5 stycznia jestem szczesliwym posiadaczem PDP LX 508D ,zanim go nabylem spedzilem kilka godzin w jednym z dwoch (!) sklepoww Kbh gdzie jest fachowa obsluga . Mialem mozliwosc porownac 508 z 5080 , na tym samym sygnale itp ,roznice sa widoczne i to spore np: gosc wlaczyl material na ktorym byl pokazany pusty stadion sportowy ,zblizenie krzeselek za kratami itp. na 508 obraz nawet nie drgnal,w przeciwienstwie do 5080 ,podobnie bylo z barwami przy szybkim zoomie ,roznica w cenie i owszem spora ale jestem przekonany ze warto !!!
pozdrawiam dk
 

silabolin

New member
a moze wypowie sie ktos na ten temat kto posiada model 5080. Bo moze byc tak ze sprzedawca specjalnie ustawil obie te plazmy tak, by model drozszy dawal lepszy obraz, no ale to tylko takie przypuszczenie. 8)
 

rosi

New member
Jak się spojrzy na oba modele to nie różnią się one w niczym elektroniką, a więc nie ma możliwości aby obraz w 5080D "drgał" bardziej niż w 508D. Podejrzewam, że w modelu 5080D mogła być włączona funkcja, która mogła spowodować taki efekt, a możliwości konfiguracyjnych w Pioneerze jest na prawdę dużo i w tym telewizorze na prawdo trzeba zwracać na nie uwagę. Jedna funckja ustawiona inaczej i mamy inny obraz lub płynność. Jeśli chodzi o kolory - ok, jeśli faktycznie Pioneer zastosował lepszy filtr koloru w modelu 508D i nie jest to jakaś sztuczka marketingowa (wg. mnie wielce prawdopodobne), to tu mogę się zgodzić.
 

Peet

New member
PDP LX 5080 Kalibracja

Witam,

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem plazmy LX5080. Długo się kręciłem, ale w końcu zdecydowałem się na ten model (pomogła promocja w MM minus 22% VAT). Generalnie bajka i opad szczęki mam jednak pytanie odn. profesjonalnej kalibracji panelu. Czy możecie mi podpowiedzieć, kto się tym zajmuje i do kogo się w tym temacie najlepiej udać (mieszkam we Wrocławiu).

pozdr,
Peet
 

pawel300

New member
lx508

Kupiłem plazmę lx508 w zeszłym roku w grudniu, zgodnie z zaleceniami na stronie pioneer.pl nabyłem ją w w jednym ze sklepów przez nich polecanych z uwagui na gwarancję. Portwierdzam wszystkie pozytywne opinie na temat tego modelu, obraz rewelacyjny nie majacy konkurentów. Jednak jest pewna rzecz, o której musze napisać. Nie podłączyłem swojego telewizora od razu w sklepie i to był mój błąd. Po przywiezieniu do domu wykryłem nieczynnego piksela świecącego na kolor różowy. Przy dalszej odległości od ekranu jest on może nie widoczny, ale jest to bardzo denerwujace i uważam, że nie powinno występować coś takiego w sprzęcie za taką kasę. Ja niestety spłacam za swojego kredyt do końca tego roku z myślą, że płacę za sprzęt nie w pełni wartosciowy. Nie pomogło nic zgłoszenie do serwisu. Przyjechał serwisant, ale tylko porobił zdjęcia i na tym sie skończyło. Pisałem też pismo do dsv, ale to strata czasu, bo wogóle nie odpowiedzieli. Chciałbym się spytać użytkowników tego modelu, czy ktoś stwierdził też u siebię tą wadę. Najlepiej jest to widoczne po włączeniu białego pasa testowego. Chciałbym też przestrzec w ten sposób nabywców, aby zanim kupią sprzęt włączyli sygnał testowy i dobrze sobie sprawdzili matrycę.
 

premik

New member
U mnie już prawie rok cieszy oczy. Pikseli nie zauważyłem. Brak jakichkolwiek wad świecenia. Jak kupowałem, również nie sprawdziłem w sklepie, ale sprzedawca pozwolił przywieżć go (oddać), do pięciu dni jak coś będzie nie tak. Ale nie było potrzeby. Wg mnie jest idealny. Jedyna wada to 7W - 75W w standby oraz około 400W jak pracuje. Obniżanie zużycia prądu powoduje obniżenie jakości obrazu, a wtym modelu o to nie chodzi. Tak, że rachunki za prąd znacznie wzrosły.
 

nieekolog

New member
Jak kupiłem PDPD-P 508XD

No dobra, kupiłem PD-P 508XD. Pewnie was rozśmieszę kiedy opowiem jak, ale przynajmniej ożywię wątek.
Po lekturze m. in. tego forum byłem zdecydowany na Panasonica TH PY 4280, ale musiałem wreszcie zobaczyć jak wygląda. Wypadła mi całkowicie wolna niedziela, więc pomyślałem że po drodze wstąpię do Saturna na Targówku w Warszawie i obejrzę. Nie mieli, ale sprzedawca powiedział, że ma dla mnie fajną plazmę, Pioneer P 508XD za 4917 PLN. Ja na to, że trochę za drogo, a on że jest też 4280XA za 2995PLN. (Obydwa egzemplarze z ekspozycji).
Obejrzałem, pomyślałem że Kuru HD Ready to więcej niż Panasonic Full HD, ale postanowiłem nie podejmować jeszcze decyzji, bo pośpiech jest złym doradcą;) .
Pojechałem do Media Markt na Al. Krakowskiej (niby inna firma ale ten sam właściciel), bo w necie obiecywali że tam mają TH PY 4280, ale tam też w nie do obejrzenia. Kiedy jeden z zaczepionych przeze mnie sprzedawców się odwrócił, okazało się, że to kolega ze studiów (elektronika) i wdaliśmy się w pogawędkę. Powiedział, że TH PY 4280 nie pokazują, bo to nie mam sensu, lepiej nieco dołożyć i kupić 4285, bo ma lepszą matrycę i lepszą elektronikę. Zapytany skąd wie, bo nie znalazłem tego w necie, odpowiedział, że z prywatnych kontaktów z Panasonic (prawda albo i nie, nie rozstrzygnę). Obejrzałem przy okazji kilka modeli Panaconic (także LCD) z tą wieśniacką srebrną dolną częścią obudowy i pomyślałem że ten "mój" Pionieer ma w tym miejscu całkiem elegancką czarną siatkę ukrywającą głośniki.
Koleś poproszony o rekomendację (nie wiedział co oglądałem w Saturnie, choć określił ich "nasi wrogowie") powiedział bez wahania że Pioneer 4280 (jeśli masz kasę).
No to już byłem zdecydowany (nie kupować pochopnie!;) ) i śmignąłem jak najszybciej na Targówek. W Saturnie już daleka zobaczyłem na ścianie "dziurę" po "moim" Pioneer 4280X.
Odezwał sie instynkt "wqrwionego łowcy" i powiedziałem "w takim razie tego PD-P 508XD poproszę" (wszyscy piszą że większy jest lepszy). Zdążyłem jeszcze zauważyć, że nawet nie ma na dole listwy z głośnikami, tylko elegancką cienką ramkę dookoła ekranu (fajne kryterium, no nie?).
Po powrocie do domu szybko sprawdziłem w necie, że odwrotnie niż w Panasonicu, w Pionieerze model 508 jest wyższy niż 5080, co to jest XD jeszcze nie znalazłem. Więc powinienem być zadowolony.
Koneserzy pewnie złapią się za głowę, ale mnie informacja z netu, że przy tych modelach rozmawia się o cenach panad 7000PLN trochę pociesza.
Jestem przekonany, że będzie mi się dobrze oglądać, ale będę wdzięczny za krytyczne komentarze.
Gdyby komuś chciało się napisać, do czego może się przydać "Możliwość kalibracji ISF", będę wdzięczny.

Pozdrawiam,

nieekolog
 
Do góry