Pomóżcie w zakupie telewizora

kiela

New member
Czesc jestem gotowy na zakup telewizora, i bardzo prosil o pomoc , po jakims czasie czytaniu na forum udalo mi sie ustalic marke,zdecydowalem sie na PIONEERA:-D ,tylko mam problem z wybraniem modelu, pozwole sobie o zaproponowanie modeli na ktore mnie stac i ktorymi jestem zainteresowany
PDP 4270 XA lub XD
PDP 436 XDE lub FDE
chcial bym zeby ktorys z tych modeli w ciagu dwoch tygodni byl w moim posiadaniu:grin: .jezeli moje mysli sa bledne to prosze o korekte bede wdzieczny za pomoc. Pokoj w ktorym bedzie sie znajdowal ma 4,5 szer i 5 m dł, odleglosc od ogladanego telewizora bedzie wynosila pomiedzy 3,5 a 4 m. Jeszcze raz procze o pomoc w wybraniu odpowiedniego tv
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

autorus

New member
Ja bym proponował 50". mam te same warunki oglądania i moja 42" jest dla mnie już stanowczo za mała. Rozumiem jednak że to jest związane z budżetem :(
Wybór pionka oczywiście dobry, napisz do Kikiego, on jest Guru od Pionków :)

Autorus
 

Rodrik_AR

New member
kiela napisał:
Czesc jestem gotowy na zakup telewizora, i bardzo prosil o pomoc , po jakims czasie czytaniu na forum udalo mi sie ustalic marke,zdecydowalem sie na PIONEERA:-D ,tylko mam problem z wybraniem modelu, pozwole sobie o zaproponowanie modeli na ktore mnie stac i ktorymi jestem zainteresowany
PDP 4270 XA lub XD
PDP 436 XDE lub FDE
chcial bym zeby ktorys z tych modeli w ciagu dwoch tygodni byl w moim posiadaniu:grin: .jezeli moje mysli sa bledne to prosze o korekte bede wdzieczny za pomoc. Pokoj w ktorym bedzie sie znajdowal ma 4,5 szer i 5 m dł, odleglosc od ogladanego telewizora bedzie wynosila pomiedzy 3,5 a 4 m. Jeszcze raz procze o pomoc w wybraniu odpowiedniego tv
To prawda, że przy Twoich warunkach śmiało można brać 50" Ja ma podobne i 42" kupiłem tylko ze względów budżetowych ale i tak jestem bardzo zadowolony:) Wybór XD czy XA zależy od miejsca Twojego zamieszkania a co za tym idzie dostepu do naziemnej telewizji cyfrowej. Jeżeli nie odbierzesz sygnału cyfrowego to nie patrz pod katem przyszłosci bo tuner obecnie stosowany nie sprosta przyszłemy sygnałowi (szczegóły na forum) 436 choć starszy podobno lepiej gra w szczegółach niż seria 7? Ja zdecydowałem się na 4270XA bo dużo naczytałem się o szczególnej poddatności 436 na powstawanie powidoków no i 4270XA ma obecnie (kupiłem 3 tyg. temu) bardzo dobrą cenę. Trudno go już kupić bo oferta się wyczerpała. Jak będziesz miał problem to słyszałem, że KIKI się w nie dobrze zaopatrzył u DSV i pewnie ma jej jeszce w ofercie. On też doradzi Ci w szczegółach.
Pozdrawiam.
 

Rodrik_AR

New member
kiela napisał:
ok 50 calowy telewizor tylko jak bys mi mogl podpwiedziec model do 6,5 tys max 7
Jeżeli ta kasa to Twoje max to albo poczekaj i dozbieraj albo pozostań przy Pionku 42/43. 4270XA śmiało kupisz i jeszcze Ci na dobre kabelki zostanie.
W tych pieniądzach 50" to będzie druga liga.
Pozdrawiam.
 

-AS-

New member
Moja rada jest taka - poszukaj w necie informacji na temat "dirty screen" w 7G pioneer'a. Miedzy innym dlatego nie kupilem 507, o ktorym myslalem
 

Rodrik_AR

New member
-AS- napisał:
Moja rada jest taka - poszukaj w necie informacji na temat "dirty screen" w 7G pioneer'a. Miedzy innym dlatego nie kupilem 507, o ktorym myslalem
Przed zakupem swojego 4270XA wiele czytałem o serii 7 między innymi o "dirty scren" ale nie znalazło to potwierdzenia u użytkowników.
Czytać przed zakupem oczywiście trzeba bo to są Twoje pieniądze...:)
 

Rodrik_AR

New member
-AS- napisał:
Tu (między innymi) są opinie użytkowników i ich zmagań
Znam ten link ale tak jak pisał KIKI u nas nie było tego problemu.
Przynajmniej nic o nim nie słyszałem.
Wiem AS, że jesteś szczęśliwym posiadacze 428 i łatwo Ci się pisze o wadach serii 7:) Ale muszę Ci powiedzieć, że jak bym miał przed zakupem budżet na 507 to pewnie też bym się zdecydował na zakup nowego choć mniejszego modelu. Choć teraz po zakupie 42" wiem, że kolejny telewizor chcę mieć w formacie 50"
Pozdrawiam.
 

-AS-

New member
Nie piszę tego, bo "łatwo mi się piszę o wadach serii 7", ale po to by przestrzec kogoś kto stoi przed decyzją, taką jak ja stałem jeszcze pare tygodni temu. Myślałem nad 507 (tak jak napisałem wcześniej), nie wybrałem tego modelu między innymi przez "dirty screen". A w to, że tego nie ma w Polsce, to szczerze mówiąc nie wierze, ponieważ w linku, który przesłałem wypowiadają się ludzie z całej Europy (m.in. - Holandia, Turcja itd.), nie tylko z UK. Jeżeli się nie mylę to na całą Europę panele są rozsyłane (i produkowane) z UK.
Musi być jakiś powód (oprócz ukazania się serii 8), dla którego cena
serii 7 w całej Europie spadła o połowe w pare tygodni. Ale to jest tylko moje zdanie. Przepraszam, jeżeli poczułeś się urażony - nie taki były moje intencje.
Pozdrawiam
 

Baldini

Klub HDTV.com.pl
VIP
-AS-: Niestety nie znam angielskiego, więc ten link na temat dirty screen jest dla mnie bezużuteczny.

Kiela: Zamiast wersji XD, na Twoim miejscu kupiłbym 507XA. Osobiście posiadam 427XA i oglądam z ok. 3m i zaraz po zawieszeniu na ścianie stwierdziłem, że śmiało mogłem kupić 50. Najbardziej to mnie zaskoczyła moja żonka. Jak jakiś czas temu rozmawiałem z nią o zakupie plazmy, to stwierdziła, że 37 byłoby w sam raz. Ja się uparłem na 42. Zgodziła się po ciężkich namowach. Minął ponad rok, uzbierałem kasę, kupiłem 427XA. Po 2 tygodniach oglądania żona stwierdza: "Wiesz kochanie, wydaje mi się, że 50" byłby dobry. Dobrze, że nie kupiłeś 37":hmm::twisted:
 

-AS-

New member
Co do 42" versus 50" - gdy postawilem 42" w living room'ie wydawal mi sie w sam raz do tego pomieszczenia, ale dosc szybko stwierdzilem, ze i 50" by pasowal :mrgreen: Nie rozpaczam, ze kupilem 42" ale nastepny moj ekran (moze 1080 kuro w nastepnym roku) bedzie minimum 50" (a moze nawet 60") :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen:

Ps. Kiki miales racje
 

kiela

New member
czesc, dzieki za podpowiedz odnosnie 50. Padly juz takie propozycje,i wiesz z koleji moja zona nie daje sie namowic do 50 z 42 nie ma problemow, i nie wiem sam co mam robic i szczerze, nie chce mi sie czekac z kupnem telewizor, 50 jest drozsza od 42, a na 42 stac mnie na dzien dzisiejszy. Mam jeszcze jedno pytanie, czytalem sporo na temat docierki telewizora na dniach bede wlascicielem plazmy i co mam robic :hmm: . napiszcie cos na ten temat dziekuje wszystkim za pomoc.
 

-AS-

New member
Witam,
zależy o jakiej plaźmie mówisz, jeżeli będzie to 8-ma generacja Pioneer'a, to nie musisz robić nic, aby ją docierać. Jeżeli mówisz o innych plazmach, to z tego co wiem, przez pierwsze 200 godzin użytkowania powinieneś używać niższych ustawień, niż jakbyś to robił na codzień - szczególnie chodzi o kontrast i jasność, ale również i o takie rzeczy, jak - ustawianie na Zoom na wszelkich filmach, aby uniknąć jakichkolwiek ramek (czarnych pasów) na ekranie, uważać na loga programów i generalnie starać się dbać o wszystko bardziej niż w późniejszej fazie użytkowania.
Pozdrawiam
 

kiela

New member
-AS- napisał:
Witam,
zależy o jakiej plaźmie mówisz, jeżeli będzie to 8-ma generacja Pioneer'a, to nie musisz robić nic, aby ją docierać. Jeżeli mówisz o innych plazmach, to z tego co wiem, przez pierwsze 200 godzin użytkowania powinieneś używać niższych ustawień, niż jakbyś to robił na codzień - szczególnie chodzi o kontrast i jasność, ale również i o takie rzeczy, jak - ustawianie na Zoom na wszelkich filmach, aby uniknąć jakichkolwiek ramek (czarnych pasów) na ekranie, uważać na loga programów i generalnie starać się dbać o wszystko bardziej niż w późniejszej fazie użytkowania.
Pozdrawiam
Czy on moze pracowac na poczatku na orginalnych ustawieniach czy lepiej je zmniejszyc?
 

-AS-

New member
kiela napisał:
Czy on moze pracowac na poczatku na orginalnych ustawieniach czy lepiej je zmniejszyc?

Wydaję mi się, że należy je zmniejszyć, jako że większość ustawień fabrycznych jest skalibrowana w ten sposób, aby obraz wyglądał dobrze w jasnym pomieszczeniu (jakim jest sklep), przy innych ekranach. Nie jestem jednak specjalistą, więc nie bierz moich słów jako pewnik
 

krzysr

New member
Szóstą generację trzeba bardzo długo dopalać. I to tez nie jest gwarantem sukcesu w postaci braku powidoków. Ja mam swojego 436 juz od roku i cały czas muszę uwazać na wypalane loga. Mimo ze przez ten rok cały czas oglądam na zmniejszonym kontrascie i tak wypalaja się duszki.
Proponuję się tym nie przejmować bo i tak jak bedzies robic tysiace zabiegów i tak w końcu cos Ci się wypali. Ja robiłem masę zabiegów zeby się ustrzec od tego i wszystko na marne. To wada szóstej generacji, wiec jesli chcesz wydać 7 tys na taki model to Twoja decyzja. Ja bym raczej zebrał wiecej kasy i kupił 8 generację, która podobno pozbawiona jest tej wady. Innych wad szósta generacja nie ma i telewizor jest super.
 

kiela

New member
jeszcze jedno pytanie

-AS- napisał:
Wydaję mi się, że należy je zmniejszyć, jako że większość ustawień fabrycznych jest skalibrowana w ten sposób, aby obraz wyglądał dobrze w jasnym pomieszczeniu (jakim jest sklep), przy innych ekranach. Nie jestem jednak specjalistą, więc nie bierz moich słów jako pewnik
Jeszcze jedno pytanie, ale tylko pytanie co bys wybral dla siebie 507 xa czy 4280 xa. dzieki za wszystko pozdro
 

-AS-

New member
Wbrew pozorom to nie jest takie łatwe pytanie, ponieważ 507 to "flagowy" (top) model siódmej generacji Pioneer'a, natomiast 4280 to najniższy model ósmej generacji. Jeżeli pytasz mnie o moje osobiste odczucia, to myślę, że wybrałbym jednak 4280, ponieważ - naczytałem się dość dużo na temat "dirty screen" i ludzi, którzy utkneli z ekranami z wadą, a bardzo niechciałbym wydać mnóstwo pieniędzy na tv, z którego bym był niezadowolony (wiem, że podobno ta wada nie występuje w modelach w Polsce, ale jakoś trudno mi w to uwierzyć); drugim powodem jest czerń, która w 8-mej generacji jest poprostu rewelacyjna (ma się uczucie jakbyś oglądał duży, płaski CRT).
Niedawno stałem przed identyczną decyzją (wybrałem 428xd) i jeżeli mógłbym cofnąć czas zmieniłbym tylko jedną rzecz - kupiłbym model 508 :mrgreen:
Radziłbym jednak nie sugerować się opinią innych i po prostu zamówienie demonstracji obu ekranów. Nic nie zastąpi Twoich własnych oczu.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry