Pioneer 5090 problem z wejściami hdmi

piorek

New member
Witam.
Sprzęt wiekowy ale może będzie ktoś mi w stanie pomóc.
Telewizor posiada 3 wejścia hdmi. Do tej pory używałem tylko jednego portu hdmi który w menu telewizora oznaczony jest jako Input 4 / Włączenie 4.
Obecnie próbuje podłączyć do wolnych 2 wejść hdmi dekoder i niestety nic nie działa. Myślałem że wszystko odbędzie się automatycznie natomiast niestety tak jakby te 2 wejścia hdmi były zablokowane.
W menu telewizora jest możliwość ustawień tylko dla wejścia hdmi Input 4 natomiast jeżeli cokolwiek chce zrobić w Opcje Kontrola Hdmi widnieje zapis mniej więcej treści „przy obecnych ustawieniach telewizora zmiany nie są możliwe”.
Ktoś może ma pomysł albo wiedzę co zrobić.
Będę wdzięczny.
 

vahanar

New member
Witam
Dziękuję za zainteresowanie.
Właśnie wczoraj wieczorem z wielkim trudem ale sobie poradziłem tylko nie wiem jak zamknąć temat.
Menu 5090 niestety nie jest intuicyjne.

a mógłbyś zdradzić jak Ci się udało,u mnie jest identycznie,rozumiem że w ustawieniach.tylko jak ?
 

piorek

New member
Więc u mnie wystarczyło wejść w:
1. HOME MENU - OPCJA - USTAW.KONTR.HDMI - KONWERTOR HD AV - WYŁĄCZ - USTAWIEN.WEJŚCIA - i tu przełączyłem na jedno z portów WŁĄCZENIE 1 ( wcześniej miałem aktywne tylko WŁĄCZENIE 4 ).
2. Po tych operacjach w OPCJA - WEJSCIE HDMI - pojawiło się WŁĄCZENIE 1 - I tu USTAWIENIA - wcisnąłem WŁĄCZ.

Porty HDMI patrząc na tył telewizora od lewej do prawej - WŁĄCZENIE 1, WŁĄCZENIE 3, WŁĄCZENIE 4.

Jak coś niejasnego to pytania.
Kluczowe przełączenie KONWERTOR HD AV - na - WYŁĄCZ.
 
Do góry