507 XA czy czekać na 508 XA?

Tokepit

New member
Witam,
Pytanie kieruje trochę do tych co mieli styczność z 508 jak i do posiadaczy 507mek. Czy warto czekać na 508, której ponoć czerń jest rewelacyjna czy brać po bardzo dobrych cenach 507? Teraz 507 są po 7600 PLN, 508 będzie po ok. 12 tyś - to dość spora różnica. Do posiadaczy 507 mam pytanie - czy czerń w waszych 507kach jest naprawdę szara? Jak to wygląda na np. scenach z Gwiezdnych wojen, gdy widać przelatująse statki? (dość obrazowo to przedstawiłem ale takie sceny zawierają sporo czerni).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz moja odpowiedź na innym forum :

Plazma Pioneera do tej pory miała najlepszą czerń na rynku.
I jakość czerni była nie podważalna. To plazmy Panasonica na dziś miały spory problem z czernią - nie dotyczy to plazmy Panasonica PY 700.
ALe nowe modele to już nie są plazmy - to super plazmy
excl.gif
!
A dodatkowo jest duża okazja nie tylko popatrzeć na plazmy na spotkaniu - ale również zadać pytania przedstawicielom z fabryki - obecnym na spotkaniu w kilku salach.

ceny oficjalne są juz znane:
PDP 4280 XA - 10999 zł
XD - 11239
PDP 428 XD - 11889
PDP 5080 XA - 14799 zł
XD - 15559

full hd
PDP 608 XD - 32399
6080 D - 31549
PDP LX 508 D 21899
5080D 20739

Ponieważ na świecie będzie nowy system dystrybucji - tylko najniższy model będzie sprzedawany przez supermarkety.
Wyższe modele bedą sprzedawane w dystrybucji sklepów specjalistycznych.
Można będzie liczyć na maksymalny upust od w/w ceny 8%.
Sprzedaż rozpoczyna się w sierpniu . Ale modele full hd - dopiero wrzesień.

Czy warto dołozyć do nowej generacji - to pytanie musisz postawić sobie.
wejdź na priv lub gg 2868228 - powiem co i jak.
 

Tanhauser

New member
Taaa, a generacja 509 to już będą hiper-plazmy, a po nich przyjdą ultra-plazmy, jak nie przymierzając żilettki z 18 ostrzami ;)
Ta pogoń za króliczkiem nie ma końca, tym bardziej, że na nowym króliczku sprzedawca zarabia najlepiej. :D
Pioneer to górna półka plazm, a cena 7600-8000 zł za 50 cali, które kilka miesiący temu sprzedawano za 13 k zł, to moim zadniem rewelacja.
 

lbk

New member
coz... po dzisiejszej premierze 8 generacji stwierdzam, że zdecydowanie nie warto dokladać tyle kasy. Chyba, że kogoś na prawde stać.
Oczywiście jest to moje zdanie.
 

raul1

New member
lbk napisał:
coz... po dzisiejszej premierze 8 generacji stwierdzam, że zdecydowanie nie warto dokladać tyle kasy. Chyba, że kogoś na prawde stać.
Oczywiście jest to moje zdanie.
lbk czy byłeś na pokazie? Jeżeli tak to opisz wrażenia.
 

darek_k

New member
lbk napisz coś więcj co cie pozytywnie ucieszylo a co troche rozczarowało ,
sporo osób nie będzie miało moziwości oglądania tej plazmy przez najbliższy czas więc każde nawet subiektywne oceny są bardzo mile widziane.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz sie dowiedzieć prawdę - jak dla mnie to wystarczy.
Jest wystarczająco szczegółowa.
 

darek_k

New member
To napiszcie troche więcej o teście dla klubowiczów, tez sie interesuje tą plazma ale kupiłem juz sporo magazynów "like" "Video Mix itp. " a tam być może dlatego że firmy udostepniaja im jako pierwsi modele to recenzje są bardzo zachowawcze i w teście porównawczym (chyba byly Sharp52XD, Panas50PZ700 i nowy Panasonic i chyba Samsung ) prawie wszystkie recenzowane plazmy i LCD otrzymały 39 z mozliwych 40 za wyświetlany obraz.
Dlatego czy mozna by poprosić o więcej informacji na czym polegał Wasz test dostepny dla klubowiczów.
Chodzi tylko o spis np: z jakimi modelami był porownywany, czy konsole testowano , jakie sygnały.
Piszę o tym ponieważ ostatni test Sharpa HD1 był troche mało obiektywny ponieważ nie przetestowano Sharpa dla żadnego polskiego programu z sygnałem SD a przecież w polsce głównie oglądamy SD. Wyglądało to tak jakbyście nie chcieli urazic Sharp Polska dlatego że otrzymaliście ten TV i pomineliście test polskich programów, jest to nad wyraz niezrozumiałe jezeli nie sa to testy sponsorowane.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Już na pokazach w wawie pojawiły się oceny. Członkowie forum którzy zostali mogli sobie grzebać w telewizorach do woli.
I wszystko wskazywało na to / wypowiedzieli się w kuluarach/ że Pioneer gra najlepiej ze wszystkich modeli.
My startujemy z pokazami za kilka dni.
Więc wystarczy zamówić do domu i sam sprawdzisz jakość w swoim domu.

HD 1 na polskich programach grał słabiutko ,ale ogladalismy go z 1-2 metrów. Ale HD1 - nikt nie zamierza kupować pod SD.
Do Sd kupuj HD ready - jest taniej , zdecydowanie lepiej , wyraźniej.
 

darek_k

New member
kiki napisał:
HD 1 na polskich programach grał słabiutko ,ale ogladalismy go z 1-2 metrów. Ale HD1 - nikt nie zamierza kupować pod SD.
Do Sd kupuj HD ready - jest taniej , zdecydowanie lepiej , wyraźniej.

Wielkie dzięki za informacje, LCD Sharpa XD są w super cenie w stosunkuo np. do SONY a na Waszym oraz na drugim forum każdy kto go posiada bardzo chwali jego obraz, nawet pomimo słabego sygnału z SD , chodziło mi tylko o to czy może w wersji HD te 100Hz oraz inne usprawniacze poprawiły jakość sygnau SD dla polskich programów tak jak to zrobili w plazmach Pionneea (wszak na świecie nie ma jeszce innego testu modelu HD).


Tak czy inaczej należą sie Wam podziękowania za wszelkie testy (oraz dla konkurencyjnego forum) ponieważ w czasopisamach Video testy to typowe PR dla producentów i sa same zachwyty natomiast nie piszą o minusach.

I KIKI tak jak pisałeś pokazały sie właśnie w USA tylnoprojekcyjne JVC HD-ILA FULLHD , i pomimo mniejszej ceny od SONY wygrywają jakością.

http://www.ultimateavmag.com/buyersguides/rearprojectiontvsult/
 
Do góry