Pioneer G8

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jakbym miał kasę, to bym się nie zastanawiał. Gorzej jak ktoś zbiera długo i namiętnie... w tym przypadku zamiast nowej 42" bym wziął poprzednią 50" :D
 

HePi

New member
Witam

Fajny test. :)

Mam tylko jedno pytanie czy przez złącza HDMI można wyświetlić obraz z PC w natywnej rozdzielczości matrycy, z pominięciem skalera telewizora. Gdzieś słyszałem że niektóre telewizory Pioneera mają taką funkcje. Dodam że jako źródło chce użyć karty ATI ze złączem HDMI. Bardzo proszę o odpowiedz.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jest taka opcja w menu która w teorii powinna pozwolić bezproblemowo podłączyć pc przez HDMI, niestety nie mieliśmy odpowiedniej karty graficznej by to sprawdzić.
 

lbk

New member
Szczerze mówiąc uczucia mam mieszane. Impreza generalnie bardzo sympatyczna (hostessy;) ). Moim zdaniem miała jednak charakter typowo marketingowy. Troche o historii, troche o strategii produktu, pozycjonowanie na rynku itp. itd. Generalnie motto przewodnie: "kolor czarny". Jeżeli chodzi o same prezentacje... mnie rozczarowały. Trzy krótkie pozkazy po maks 10 min. (na standardowych, wg. prezentujących, ustawieniach telewizorów) z wyselekcjonowanymi planszami i kawałkami filmików. Najpierw porównanie z LCD Sony full HD, czyli tu czarny a tu szary, tu smuży, tu nie. "Proszę zwrócić uwagę na czerń". Pada pytanie: Na którym jest lepsza biel? Pół minuty ciszy...
Drugie podejscie - 3 telewizory: LCD nie zauwazyłem jaki + Pionek + PV700 (chyba). Generalnie grał najlepiej. LCD odrzucam z miejsca. Na Panasie obraz był duzo nieco ostrzejszy, jakby miał wiecej szczegółów (mogę sie mylić), ale ziarnisty. No i te... zielone krawędzie. Koszmar.
Trzecia salka - pokaz trybu 1080p/24 i znowu porównanie z Panasem (chyba był ostro rozregulowany, bo przy pionku wyglądał koszmarnie). Miał być super płyny drugi plan w filmie z BD, ja natomiast widziałem "srednio" płynny pierwszy plan.
Tak jak pisalem był to pokaz marketingowy i tak na prawdę, moim zdaniem, nie pokazywał nawet 10% możliwości tego telewizora. Mi osobiście zabrakło porównania, czy też prezentacji różnych sygnałów: telewizji SD i HD, konsol. Prawdę mówiąc nie było nawet żadnago dema pokazującego kolory, które na zdjęciach z testu ar2, czy avforums są cudowne (nie tylko czarny).
Cóż... czerń zdominowała prezentację a to, że jest o wiele bardziej czarna, to potwierdzam :)
... tyle mojej (bądź co bądź laika) zdecydowanie subiektywnej oceny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pokaz miał być w stylu SHOW i taki był.
Niewątpliwa korzyścią były kilkugodzinne rozmowy prezesa DSV z członkami forum HDTV.COM.PL .
Dość dużo czasu zajęło Prezesowi odpowiadanie na zaciekłe pytania.
Długo trwały wyjaśnienia co do strategii sprzedaży oraz poziomowania cen.
Rozmowy przenosiły się z miejsca w miejsce - gdzie prezentowane były telewizory. Mogliśmy dopiero na spokojnie ustawić modele - które zagrały znacznie lepiej.
Obraz rzeczywiście stał się ostrzejszy , pokazywał zdecydowanie lepsze krawędzie i drugi plan. LCD - nie wytrzymywało konkurencji i to zarówno PHilips jak i Sony.

Na koniec spotkania prezes podziękował za wizytę stwierdzając jednocześnie że dopiero tu musiał się wykazać pełną informacją.

Ja miałem też wrażenie ,że można prezentację przeprowadzić lepiej. Wcześniej nawet sugerowałem dokładnie to co WY. Że może każdy przyniesie swoje materiały . Ale okazało się to niemożliwe.
Schemat prezentacji / wyjaśniał to za kulisami prezes/ przyszedł od góry z Pioneer Europa. I trzeba było go zrealizować.
Ale spotkaliśmy się też z wyjatkową jakością dźwięku - na nowych modelach Pioneera/o tym potem/
Mamy kilka zdjęć - ale jutro.
Czerń - absolutnie rewelacyjna.
Czy warto ???
To każdy musi ocenić sam .

Koncert Kasi Cerekwickiej - extra. Jedzenie - również.
Zobaczymy co inni napiszą .
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
PIONEER show

Wielkie rozczarowanie.
Ani jednego ekranu Full HD. Wszystko 768 linii.
Zestawione z innymi (ukrytymi markami) grały najlepiej. Zwłaszcza czernie imponowały. Chociaż wątpię czy konkurencja była własciwie kalibrowana.
Zastanawia dlaczego nie robią napędu BD HD READY np. skalującego 1080 do 768. Byłby komplet zgodny z ich filozofią.
Totalnie nie rozumiem po co dziś wprowadzac kolejne serie HD READY.
Mamy sześc polskich kanałów HD w TV SAT.
Od HD odwrotu nie ma więc:
kto do HD TV kupi dziś HD READY ekran.
To była strata czasu.
Zniesmaczały ataki na konkurencję w stylu: kontrast w LCD pod kontem 30 stopni był na pokazanym wykresie równy ZERU zaś PDP 22 000 !!!
Nie tędy droga.
 

lbk

New member
ja kupię :) dlaczego?

- a co to jest 6 programów? dla normalnego użytkownika i tak są dostępne 3. I czy na pewno aby są w 1080p?? Jakoś nie wierzę.
- bo wiele osób twierdzi (sam nie porównywałem), że obraz z konsoli lepiej wygląda na plazmie 768 niż na LCD 1080
- nie wydam na telewizor 15 czy 20 tys. (nie stać mnie - trudno)
- wolę w tej chwili 50 cali HD ready niz 42 full HD.
- bo za 3 lata obecne telewizory i tak będą kiepskie. Progres technologiczny robi się podobny do tego w komputerach.
- a napędy BD nie skalują w dól? A nawet jak nie to po co, jak może zrobić to telewizor??

Full HD jak najbardziej, ale za jakieś 2-3 lata.
 

ein

New member
Dziekujemy

za realcje. Coz bez rewelacji. No i szkoda ze nawet te dosc "chude" testy byly prowadzone jw troche nie fair. Dodatkowo martwi ze nie ustawiono przynajmniej jednego z Pionkow kalibratorem (ust. fabryczne jw). Z dostepnych testow wynika ze ten tele ma ogromny potencjal ale potrzebuje odpowiednich nastaw, a ze ma odpowiednie mozliwosci (ba, to jedna z cech wyrozniajacych te telewizory) tym bardziej jest to niezrozumiale.
Oczywiscie czern "absolutna" jaka sie podobniez udalo konstruktorom Pionieera uzyskac to pkt wyjscia do doskonalego obrazu, bo taka czern to gwarancja odpowiedniej gradacji barwy, zapowiedz doskonalego odwzorowania koloru - slowem - obrazu bliskiego perfekcji. Ale sa jeszcze inne czynniki - ostrosc (to ciekawe ze Panas gral tu jw lepiej, bo ja mam po stycznosci z seria 7-em wrazenie miekkiego obrazu... hmmm), szybkosc (a tu wlasnie bez odpowiednich nastaw testerzy zwracaja uwage na pojwaiajace sie w Pionku smugi) wreszcie faktyczna mozliwosc wykorzystania fullHD (no tak ale na prezentacji fulla Pionka nie bylo - moje przeoczenie, ten pojawi sie za kwartal mniej wiecej) czyli tryb piksel 1:1 bez skalowania, bez wycinania informacji ze zrodla. I tego jw zesmy sie nie dowiedzieli. Szkoda.
Tak wiem - jest dostepny test, jeszczem go nie czytal, bom sie nie zadeklarowal pienieznie, ale tak sie zastanawiam ilu z tych rzeczy, bardzo waznych z pkt widzenia posiadacza - wideofila mozna sie dowiedziec. Ja na razie nie znalazlem wyczerujacego powyzsze pytania testu Kuro, jeszcze sie taki nie pojawil.
 
Ostatnia edycja:

km1963

New member
Bez reklam
bluray napisał:
Wielkie rozczarowanie.
Ani jednego ekranu Full HD. Wszystko 768 linii.
Zestawione z innymi (ukrytymi markami) grały najlepiej. Zwłaszcza czernie imponowały. Chociaż wątpię czy konkurencja była własciwie kalibrowana.
Zastanawia dlaczego nie robią napędu BD HD READY np. skalującego 1080 do 768. Byłby komplet zgodny z ich filozofią.
Totalnie nie rozumiem po co dziś wprowadzac kolejne serie HD READY.
Mamy sześc polskich kanałów HD w TV SAT.
Od HD odwrotu nie ma więc:
kto do HD TV kupi dziś HD READY ekran.
To była strata czasu.
Zniesmaczały ataki na konkurencję w stylu: kontrast w LCD pod kontem 30 stopni był na pokazanym wykresie równy ZERU zaś PDP 22 000 !!!
Nie tędy droga.

Osobiście patrząc na marketingowy show powiem tak kuro - to czerń i rzeczywiście czerń jest czarna (ale nie tylko ona jest najważniejsza )

dla wyjaśnienia full nie było Pionka bo dla porównania był LCD Phil:D nie wiem jak Panas

porównanie w przypadku konkurencji na " fabrycznych " ustawieniach i rzeczywiście obraz był najlepszy ( ale czy konkurenci odpowiedni ? )

popieram tylko full hd do TV HD

pokaz był bo chyba musiał się odbyć ;)
 

Romanoff

New member
Pozwolę sobie się nie zgodzić z opinią bluray'a.
Pokaz w klubie Platinium ewidentnie pokazał że pomimo większej rozdzielczości oferowanej przez LCD-na pokazie porównywane były Sony KDL52X2000 oraz Philips 42PF7662(oba Full HD)-to plazma w ruchu zachowuje większą ostrość,nie rozmywa obrazu,nie traci szczegółów.Owszem na nieruchomym obrazie widać, że owe LCdki miały wyższą rozdzielczość ale w czasie ruchu widać było ewidentną korzyść plazm(na pokazie był także Panas 42PV700).
Czerń w Pioneerach była bez porównania lepsza niż w LCD,oraz znacząco lepsza niż w Panasie(i nie pomagało zmniejszenie jaskrawości do zera).
Za to Pionek zawiódł pod kątem ostrości obrazu i wyświetlanych szczegółów.Tutaj Panasonic grał o klasę lepiej,dawał więcej detali.Tam gdzie na Panasie można było dostrzec fakturę, czy to drzewa, wody,kwiatów, tak na Pionku obraz był znacząco mniej ostry, pozbawiony tylu detali.Ale imprezka była całkiem fajna.

Pozdro
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Moim zdaniem nie powinno się porównywać dwóch różnych technologii, na dodatek przy różnych rozdzielczościach ekranu.

ArtS :)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
bluray napisał:
Wielkie rozczarowanie.
Ani jednego ekranu Full HD. Wszystko 768 linii...


Z tego co mówisz to tam nie byłeś...

Była plazma FullHD 60"

Konkurencja oprócz Sony'ego x2000 była na ustawieniach standardowych tak jak i Pioneery! X2000 był poprawnie ustawiony.

Wg mnie popełnili błąd ponieważ Pioneer grał nie ostro na standardowych ustawieniach przy konkurencji, po chwili zabawy pilotem było już o niebo lepiej.

Można było dowolnie ustawiać wszystkie ekrany i porównywać. Później umieszczę jakiś opis.

Pozdrawiam
 

km1963

New member
Bez reklam
ein napisał:
za realcje. Coz bez rewelacji. No i szkoda ze nawet te dosc "chude" testy byly prowadzone jw troche nie fair. Dodatkowo martwi ze nie ustawiono przynajmniej jednego z Pionkow kalibratorem (ust. fabryczne jw). Z dostepnych testow wynika ze ten tele ma ogromny potencjal ale potrzebuje odpowiednich nastaw, a ze ma odpowiednie mozliwosci (ba, to jedna z cech wyrozniajacych te telewizory) tym bardziej jest to niezrozumiale.
Oczywiscie czern "absolutna" jaka sie podobniez udalo konstruktorom Pionieera uzyskac to pkt wyjscia do doskonalego obrazu, bo taka czern to gwarancja odpowiedniej gradacji barwy, zapowiedz doskonalego odwzorowania koloru - slowem - obrazu bliskiego perfekcji. Ale sa jeszcze inne czynniki - ostrosc (to ciekawe ze Panas gral tu jw lepiej, bo ja mam po stycznosci z seria 7-em wrazenie miekkiego obrazu... hmmm), szybkosc (a tu wlasnie bez odpowiednich nastaw testerzy zwracaja uwage na pojwaiajace sie w Pionku smugi) wreszcie faktyczna mozliwosc wykorzystania fullHD (no tak ale na prezentacji fulla Pionka nie bylo - moje przeoczenie, ten pojawi sie za kwartal mniej wiecej) czyli tryb piksel 1:1 bez skalowania, bez wycinania informacji ze zrodla. I tego jw zesmy sie nie dowiedzieli. Szkoda.
Tak wiem - jest dostepny test, jeszczem go nie czytal, bom sie nie zadeklarowal pienieznie, ale tak sie zastanawiam ilu z tych rzeczy, bardzo waznych z pkt widzenia posiadacza - wideofila mozna sie dowiedziec. Ja na razie nie znalazlem wyczerujacego powyzsze pytania testu Kuro, jeszcze sie taki nie pojawil.

Popieram tam nie było rewelacji ( poza czernią ) a testy? pokaz;) udowodnił czerń i to widać było okiem laika bez "specjalistycznyh testów"

brak kalibracji Pionka to strzał w kolano i co z tego że inne też nie miały

konkurenci czy aby reprezentatywni moim zdaniem Sharpik XD1 ( nie mówiąc o zapowiadanym HD1 - mam nadzieję ) nie odstawałby od Pionka

jeśli mówim o ostrości to wszystkie plazmy jak do tej pory ( i pokazywane KURO nie HD ) pokazują obraz mniej ostry niż LCD czy kalibracja to by zmieniła :eek: to dlaczego tego nie zrobiono ( gra fer w biznesie ?)
czy też ten element różniący obie technologię pozostanie ( wiem czekamy na Pionka Full HD ) czyli 1:1 ok poczekamy zobaczymy

tylko obraz na róznych żródłach sygnału ( oby pojawiły się takie testy ) podlega ocenie kupującego czy dostaje produkt adekwatny do ceny

marketing to " cyferki " socjotechnika i inne ... ludzi z branży nie trzeba przekonywać ale zwykłego Kowalskiego już tak i jako tego zwykłego nie przekonano mnie do nie Full Pionka
czekam na HD1
pozdr
 

audiorek

New member
Plazma Pioneer'a 8 generacji jest rzeczywiście rewelacyjna. Zwłaszcza jesli poswięcimy kilka chwil na ustawienie.
Niestety, podobno nie jest to produkt "pod strzechy",
Za jakość trzeba zapłacić. I nie ma się co dziwić, przez jakis czas będzie to najlepszy produkt na rynku i dedykowany tym dla których jakość jest najważniejsza.
Dla większości klientów marketów i tak ładniejszy będzie "cukierkowy" obraz z LCD. To troszke jak z muzyką. Dominuje MP3, ale prawdziwy audiofil sięga po CD , a nawet winyla i kupuje klocki po kilka - kilkanascie tys.

A co do pokazu. Jak ktos chciał znalazł chwile czasu "poćwiczyć" sprzęt.
A reszta imprezy - kameralnie ale fajnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
audiorek - widziałem że robiłeś zdjęcia może coś wrzucisz?
Porównanie do innych technologii musi być prowadzone , bo przecież wybieranie technologii na padstawie praktyki - czyli pokazów- jest najlepszą wersją na rynku.
Kto przyłaczył się do grupy wymagających i uczestniczył później w porównaniach i rozmowach kuluarowych - sporo mógł się dowiedzieć i dostrzec jakość nowej plazmy.
 

-AS-

New member
Witam

przyszła pora i na mnie, więc złożyłem wczoraj zamówienie na pioneer pdp-428xd. Niestety musze czekać około 2 tygodnie na dostawę. Już się nie mogę doczekać :mrgreen:

Jak tylko dotrze do mnie przesyłka postaram się opisać moje wrażenia i może wkleić parę zdjęć.

Pozdrawiam ;)
 

-AS-

New member
kiki napisał:
a jaka cena , że tak delikatnie zapytam ?


428xd + czarna podstawka + głośniki + 5 lat gwarancji za 2099 funtów brytyjskich.

Dostane do tego za darmo HDMI kabel i pioneer dv400 (dvd player).

:eek:k:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
U nas będą szybciej , a cena jest detaliczna - zgodnie z obietnicą selektywnej dystrybucji - możesz dostać gadżet , ale cena jest stała .
przypomona mi program z telewizji gdzie redaktor z Polsatu opowiadał że w Japonii w ramach specjalnej promocji aut w salonie otrzymał paczkę plastrów na rany. Sprzedawca powiedział -że auto jest tak dobre że nie potrzeba mu promocji i skoro kilent je sam wybrał to wie , że to auto przyniesie mu samą radość . Cóż więcej potrzeba.
 
Do góry