Prawie zdecydowany

menek1

New member
Witam Serdecznie.

Po czterech miesiącach poszukiwań jestem już prawie na finiszu, ponieważ zostały na placu boju dwa urządzenia a mianowicie Hitachi 42PD9700 oraz PionieerPDP-427XA (kolejność alfabetyczna).
I tu mam kilka pytań która z tych plazm ma lepszy tor audio, niestety nie miałem okazji słuchać dźwięku a jedynie podziwiałem wizję. Dodatkowo niepokoi mnie rozdzielczość Hitachi co to jest ni pies ni wydra 1024 x 1080, jak ten telewizorek radzi sobie ze skalowaniem materiału SD oraz HD.

Proszę również o opinie od forumowiczów którzy stali przed takim samym wyborem,
interesuje mnie co wybraliście i dlaczego.

Prawie zdecydowany

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

leotdi

New member
menek1 napisał:
...Dodatkowo niepokoi mnie rozdzielczość Hitachi co to jest ni pies ni wydra 1024 x 1080, jak ten telewizorek radzi sobie ze skalowaniem materiału SD oraz HD.

Proszę również o opinie od forumowiczów którzy stali przed takim samym wyborem,
interesuje mnie co wybraliście i dlaczego.

Prawie zdecydowany

Pozdrawiam

witaj,

w zasadzie biorąc od uwagę plazmę zastanawiam się nad identycznym jak Twój wyborem ... i dużo czytam, także na www.areadvd.de. I tam właśnie znalazłem informację o tej rozdziałce.

A więc po kolei :
----------------
1.024x1.080 to panel A.L.I.S (Alternate Lightning of Surface) i pionowo może wyświetlać pełne HD = całkowity więc brak skalowania. W przypadku linii poziomych ma miejsce oczywiście skalowanie w dół.
Natomiast w przypadku sygnału 1.280x720 ma miejsce zarówno poziome (w dół) jak i pionowe (w górę) skalowanie do natywnej rodzielczości panela. I właśnie w przypadku tego sygnału jest największy nakład skalowania, stąd też należy zwracać uwagę na jakość wewnętrznego skalera ! Zaletą natomiast panela jest dobra przydatność do sygnału 1.080i !

Oczywiście w przypadku panela 1.024x768 dla sygnału 720p ma miejsce niewielkie pionowe skalowanie w górę (Pionier). Poziomo oczywiście mamy to samo co dla panela 1.024x1.080 (Hitachi).

Chwalą skaler Pioniera. Natomiast na dziś nic nie wiem o jakości skalera Hitachi.
 

Yaras

New member
witaj
2 miesiące temu stanąłem przed tym samym dylematem z dodatkową konfiguracją - Panasonic PV600. Panas w całej tej konfiguracji był najtańszy ale wiele osób twierdziło, iż nie jest w stanie wytrzymać na placu boju z Pioneerem. Co do Hitachiego to problem rozwiązała moja żona... (jak wiadomo najważniejszy "czynnik" wyboru sprzętu do domu - w widocznym miejscu:cool: ). Zapytała a co to za firma? i żadne moje argumenty nie trafiły do niej. :D
I tak na placu boju pozostał Pioneer 427XA, którego szczęśliwym posiadaczem zostałem i jak do tej pory nie narzekam - 300h na liczniku.
Co do audio nieznacznie lepszy jest Hitachi ale przy dobrym kinie domowym nie ma to już żadnego znaczenia.
Poza tym jak do tej pory nie zauważyłem żadnych powidoków (info dla innych użytkowników Pionka ;) ).
pozdro
Y.
 

menek1

New member
Witam.
Jak sprawują się Wasze plazmy na sygnale z telewizji kablowej Aster City w Warszawie. Czy jakość jest wystarczająca dla 42”plazmowego telewizora Pioneer lub Hitachi. W chwili obecnej posiadam 32” CRT Thomsona i do obrazu naprawdę nie mogę się przyczepić, oczywiście dużo zależy od stacji oraz od jakości nadawanego materiału. Dodam również iż AC jakiś rok temu zmieniło całe okablowanie w budynku na nowe dostosowane do dostępu do internatu.
I tu mam pytanie czy zmieniając technologię z kineskopowej na plazmową nie rozczaruję się jakością obrazu jeśli źródłem sygnału jest telewizja kablowa AC a może zobaczę zupełnie nową jakość :)
Jak to wyglądało w Waszym przypadku?

 

Yaras

New member
menek1 napisał:
Witam.
Jak sprawują się Wasze plazmy na sygnale z telewizji kablowej Aster City w Warszawie. Czy jakość jest wystarczająca dla 42”plazmowego telewizora Pioneer lub Hitachi.....


Co do obrazu z kablówki nie jestem w stanie nic powiedzieć - takowej nie posiadam. Natomiast obraz z Syfry+ jest sympatyczny - widać i to bardzo jak która stacja przykłada sie do jakosci sygnału. Poza tym jest ogromna różnica na plus - mój stary CRT był już "lekko" leciwy (jakieś 7 lat) i o połowę mniejszy :D . A poza tym - czytając wątki na forum o "ulubionym kolorze" sporów - czerń jest rewelacyjna ze wszystkimi swoimi odcieniami (czarny, czarniejszy itd.:blagam: ) - widać złapałem bakcyla.....
Y.
 
Do góry