Pioneer 436sxe-nietypowy problem - czy sie da???

jezikk

New member
Witajcie,

mam taki oto nietypowy problem. A mianowicie mam telewizor pioneer 436sxe, dekoder N i amplituner z KD.

Aktualnie N'ka podpieta jest pod amplituner przez HDMI i ampli przez HDMI do TV. Wszystko jest ok (no moze poza przerywaniem dzwieku ale to poprawie przez zmiane trybu HDMI na DVI i popdpiecie nki po optyku).

Probem pojawil sie z rodzicami bo wku.. ich to ze musze odpalac cale kino aby obejrzec wiadomosci. Wiec wpadlem na pomysl ze wykorzystam wyjscie stereo w Nce i podepne pod pod wejscie ... (tylko ktore w TV) i bedzie dzwiek stereo bez wlaczonego kina.

No wlasnie ale pojawil sie problem, nie wiem pod co podlaczyc czincze stereo i jak ustawic w opcjach TV aby to dzialalo.

Probowalem pod input 4 (stereo front) ale nie ma nigdzie opcji aby wybrac parowanie dzwieku.


Czy jest jakas metoda aby to uzyskac ???

bede wdzieczny za wszelkie sugestie bo mam juz dosc... :(


pozdrawiam
 

dejot

New member
jezikk napisał:
Witajcie,

mam taki oto nietypowy problem. A mianowicie mam telewizor pioneer 436sxe, dekoder N i amplituner z KD.

Aktualnie N'ka podpieta jest pod amplituner przez HDMI i ampli przez HDMI do TV. Wszystko jest ok (no moze poza przerywaniem dzwieku ale to poprawie przez zmiane trybu HDMI na DVI i popdpiecie nki po optyku).

Probem pojawil sie z rodzicami bo wku.. ich to ze musze odpalac cale kino aby obejrzec wiadomosci. Wiec wpadlem na pomysl ze wykorzystam wyjscie stereo w Nce i podepne pod pod wejscie ... (tylko ktore w TV) i bedzie dzwiek stereo bez wlaczonego kina.

No wlasnie ale pojawil sie problem, nie wiem pod co podlaczyc czincze stereo i jak ustawic w opcjach TV aby to dzialalo.

Probowalem pod input 4 (stereo front) ale nie ma nigdzie opcji aby wybrac parowanie dzwieku.
Czy jest jakas metoda aby to uzyskac ???
bede wdzieczny za wszelkie sugestie bo mam juz dosc... :(
pozdrawiam
Jest taka opcja i zresztą tak mam podpięte.
Musisz zastosować kabel, który z jednej strony ma wtyk EURO a z drugiej pojedyncze wtyki RCA video i audio L, R.
W Pionku wybierasz wejście INPUT 3, konfigurujesz to wejście jako HDMI ale fonię tego wejścia ustawiasz na "Analag". Kabel z wtykiem EURO wpinasz to telewizora do INPUT 3 a z drugiego jego końca wtyki RCA audio L i R do wyjścia fonii stereo w nboxie. Nie trzeba zmieniać w nboxie HDMI na DVI. Wizja z nboxa poleci do telewizora po HDMI (bezpośrednio lub przez amplituner) a fonia do tego samego wejścia (input3) poleci analogowo z nboxa poprzez gniazdo Euro w telewizorze. Dodatkowy plus jest taki że fonia w telewizorze wogóle nie przerywa tak jak przez HDMI bo leci analogowo.
 
Do góry