Pioneer BDP-160/170

Lumak

New member
Cześć,
Pytanie do posiadaczy odtwarzacza bluray Pioneer BDP 170 (u mnie podłączony do ampa VSX 529).

Dlaczego odtwarzacz wiesza się przy wyłączaniu - zatrzymuje się na napisie OFF i koniec. Do odtwrzacza podpięty jest po USB dysk zewnętrzny.

Czy ktoś z Was ma/miał podobny problem i zna przyczynę/rozwiązanie.
 

ukauka

Member
Cześć.
Mam ten sam problem z tym odtwarzaczem, po odtworzeniu kilku plików VIDEO z usb/pendrive/ i próbie wyłączenia, urządzenie "wiesza się" z napisem OFF na wyświetlaczu. Robiłem już dziesiątki kombinacji: rożne pendraki, różne formaty plików itp. Przez moment myślałem, że winny jest system NTFS na pendraku, ale właśnie wykoleił się na FAT32... Mam wrażenie ze najczęściej tak się dzieje, gdy są pomieszane różne formaty plikow. Myslalem ze to wina egzemplarza, ale widzę ze to chyba przypadłość modelu.
 

3echo

Member
Bez reklam
Odsunęliście mnie w czasie od zakupu tego modelu
Był moim faworytem w tym przedziale cenowym ale będę chyba rozglądał się za konkurencją.
Jak często takie zacięcia występują?
Nie ma aktualizacji do tego modelu?
 
Ostatnia edycja:

ukauka

Member
Odsunęliście mnie od zakupu tego modelu
Był moim faworytem w tym przedziale cenowym ale będę chyba rozglądał się za konkurencją.
Jak często takie zacięcia występują?

Niestety często, na tyle często, że dziurka pod tacką na reset, nie jest zbędnym wywietrznikiem.
Nie ma co panikować, zrobię wywiad u źródeł czy to odosobnione przypadki czy poważniejszy problem, albo czekać na firmware...
PS
Funkcja aktualizacji twierdzi, ze oprogramowanie jest aktualne V 01.01 ( nabyte wraz ze sprzętem 15 dni temu )
 
Ostatnia edycja:

mlero

New member
Miałem BDP170 w domu i po 40 min zdecydowałem, że go oddaję !!
Na płytach CD oryginalnych dwa razy się zawiesił -konieczny reset, na funkcjach internetowych chodził wolno i też się zawiesił, napęd chodził wg mnie głośno bo słyszałem jak szumi i piszczy podczas odtwarzania przy cichych dźwiękach. Wyświetlacz działał kiepsko bo niektóre elementy co powinny być ciemne jak wyświetlał znaki były w połowie jasne co dawało nieczytelny efekt. Ucinał (wyciszał) pierwszy takt utworu jak startowała płyta CD - przy niektórych nagraniach gdzie ma to duuuże znaczenie fatalnie to brzmiało. Przy niektórych płytach DVD skalowanych do 1080p krawędzie były poszarpane i zwielokrotnione przy ruchu - kiepsko to wyglądało

Kupiłem LG BP740 i wszystko działa bez zastrzeżeń - obraz zdecydowanie lepszy niż na Pioneerze BDP170, dźwięk też dobry - nic się nie zawiesza, funkcje internetowe działają, nooo i ma radio internetowe vTuner, które rewelacyjnie chodzi i daje super brzmienie.

@jędrzejj 1957
Nie jest to reklama tylko porównanie użytkownika
 
Ostatnia edycja:

3echo

Member
Bez reklam
Sory ale źle się wyraziłem.
Chodziło mi o to czy wypuścili nowy soft?

Wysłane z mojego GT-I8200 przy użyciu Tapatalka
 

wally11

New member
Pioneer BDP170 nie czyta płyt Blu-ray

Witam. Mam problem mój Pioneer BDP170 przestał odtwarzać płyt Blu-ray. Po włożeniu płyty ukazuje się informacja unknown disc, inne płyty DVD i CD czyta. Wcześniej nie miał problemu z odczytem BL. Spotkał się ktoś z Was z czym takim?
 

mar123

New member
Witam
Mam BDP170 i chodzi ładnie, bez zacięć i z napisami (srt _unicode)też nie miałem problemu do puki filmy szły z dysku 2,5, lub pendraka. Chcąc ujednolicić multimedia w domy zainwestowałem w dysk sieciowy WD My Cloud 3TB. Dysk jest widoczny, zdjęcia, muza, filmy(spokojnie takie ponad 20 GB) odtwarza ...ale nie widzi napisów !!!!(widzi tylko te z integrowane z plikiem filmu)
Miał ktoś taki problem ?, zna rozwiązanie?
pozdr. Marek
 

mar123

New member
Nazwa jest taka sama (te napisy są widoczne d dysku HDD po usb, ale nie z dysku sieciowego) Napisałem zapytanie do Pionnera i odpisali mai ze:
cyt.- Zjawisko znane w wielu innych odtwarzaczach,przyczyna nie leży po stronie odtwarzaczy ale jest zależna od serwera routera itd,brak rozwiązania. Tylko że te same napisy na takim małym odtwarzaczu Elion T1 TVROJ na androidzie 2,2 biegają po sieci bez problemu tak w txt jak i w srt,
Więc to chyba nie problem sieci, tylko automatycznego zaciągania napisów do filmu po sieci domowej przez BDP-170. ( tak jak to robi bez problemu z dysku HDD-usb)
Bluray ma 5 miesięcy i pewnie będę musiał go wymienić na coś innego jak nie rozwiążę tego problemu. ;(
 
Do góry