BDP-160-K Problemy

PiotrekKot

New member
Witam wszytskich!
Kupiłem ostatnio wspomniany w tytule model i mam z nim kilka problemów.

1. Film przestaje działać po 30 minutach. Plik MKV z dysku verbatim 1T. Czy tomoze być wynik dzialania programu CINAVIA? Nie dostaję jednak zadnego komunikatu, a BD wraca po prostu do menu home media gallery.

2. Na innym filmie też w pliku MKV, urządzenie wiesza się natychmiast i pomaga tylko wyjęcie wtyczki z gniazdka elektrycznego.

3. Do filmowego pliku MKV jest plik SRT z napisami. Na kompie napisy polskie, na BD wyświetlają się tylko angielskie - bez możliwości zmiany.

4. Wieszanie się w róznych sytuacjach to chyba przypadłość tego modelu, ale gdyby ktoś chciał pomóc cos wtej kwestii, to bardzo proszę ;)

Sprzęt jest podłączony przez HDMI do TV i kablami audio do Yamahy RS-500. Oprogramowanie aktualne.

Z góry dziękuję za pomoc.
 

PiotrekKot

New member
Wątek znam, ale nie ma tam niestety odpowiedzi na moje pytania. Właściwie nie ma też odpowiedzi na pytanie zakładającego wątek. Martwi mnie trochę, że tamta sprawa zakończyła się dymem z serwisem. Nie wróży to dobrze na moje kłopoty z tym BD.

Ad 1. Jeśli Cinavia nie ma nic do rzeczy, to pytanie pozostaje aktualne :(
Ad 3. Powalczę z tym jutro wieczorem - dam info o rezultatach. Jakby ktoś chciał podzielić się wiedzą jakim programem, to zrobić, będę wdzięczny.

Dziękuję za pierwsze wskazówki. Liczę na więcej.
 
Ostatnia edycja:

PiotrekKot

New member
Wstawienie napisów do filmu faktycznie pomaga.
Większosć filmów w mkv, sprzet odtwarza bezproblemowo, choć niektórych nie ruszy za chiny ludowe. Dla tych, którzy mówią o wieszaniu,(sam o tym wspominałem), proponuję trochę cierpliwości - sprzęt zcasem wygląda jakby sie zawiesił, (np po włączeniu filmu z dysku) i nie reaguje na żadne polecenia, ale faktycznie coś tam mieli i odpala zadany filmw koncu- czasem nawet z jakimś minutowym opóźnieniem. Zawiecha murowana, jesli np nie wyłaczajać youtube'a od razu bedziemy przeskakiwac na plyte czy do media gallery dysku. Zatem wyłączyc jedno, włączyć drugie i sprżet działa zdecydowanie lepiej...

Dziękuję za pomocne wskazówki. Pozdrawiam.
 

zbyniu4

New member
jak podłączyć 160 do stereo CD

Witam. Proszę o poradę w jak w temacie. Dosyć dużo słucham płyt CD. Po ostatniej rozmowie z kolegą zastanawiam się czy warto zakupić kable RCA i połączyć mój BD do amplitunera za pomocą kabli RCA. Chodzi oczywiście o słuchanie płyt CD, bo kino idzie oczywiście po HDMI. Czy kable RCA to lepsze połączenie do CD.
 

adam6150

New member
Witam. Proszę o poradę w jak w temacie. Dosyć dużo słucham płyt CD. Po ostatniej rozmowie z kolegą zastanawiam się czy warto zakupić kable RCA i połączyć mój BD do amplitunera za pomocą kabli RCA. Chodzi oczywiście o słuchanie płyt CD, bo kino idzie oczywiście po HDMI. Czy kable RCA to lepsze połączenie do CD.


Najlepsze! Zainwestuj w kabelek ok 100 pln. Tu nie można oszczędzać. Myślę, że więcej niż 100 pln nie trzeba. No chyba że koledzy mają jakieś mocne argumenty.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Warto tylko w przypadku jeśli dac w odtwarzaczu jest lepszej jakości od tego w aplitunerze. Na pewno nie warto na taki kabel wydać więcej niż te 100zl, ale różnice w dźwięku i tak nie będą zbyt duże.

Sent from my GT-I9300
 
I

irek6311

Guest
Po RCA i HDMi jednakowa jakość dżwięku i nie widzę sensu inwestycji w RCA za 100zł, lepiej kabel HDMI za taką kwotę kupić, BDP-160 ma średniej jakości przetwornik i to co po analogu idzie gwarantuję nawet gorsze niż po HDMI.
 
Do góry