BD-160 problem z tacką

silver1969

New member
Witam
Mam specyficzny problem :) spora część z płyt które wkładam do odtwarzacza jest w momencie zamykania tacki lekko wysuwana i tacka się nie chce zamknąć (tak jakby było tam zbyt ciasno) lub jeśli się zamknie odtwarzacz ich nie widzi (tak jakby w środku nieznacznie się przesunęły, po kilku próbach udaje się właściwie ją ulokować i płyty się odtwarzają, co oznacza, że to nie wina danej płyty lecz tak jakby szczelina była zbyt wąska lub tacka zbyt płytka i płyta kiepsko się na niej trzyma, oczywiście płyty lokuję właściwie :) tak jak na wielu innych urządzeniach gdzie takiego problemu nie ma
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Co do wysuwania tacy to na pewno siada silnik kiedys mialem tak w mancie emparorze i jak poszedl do serwisu wymienili silnik tacy twoje obiawy sa identyczne jak moje.Co do tego ze nie widzi plyty nie raz sa to pierwsze obiawy ze siada czytnik i laser nie widzi objetosci plyty u mnie to czesto jest w nagrywarkach dvd wymieniam je co 8 miesiecy na gwarnacji bo duzo nagrywam i tak samo pisze producent jak idzie na gwaranci do serwisu i daja mi nowy naped
 
Ostatnia edycja:

silver1969

New member
to coś innego

może niedokładnie się wyraziłem, sprzęt ma kilka miesięcy czyta płyty bez problemu i sama tacka chodzi płynnie, problem w tym że cały kłopot związany jest z nieznanych mi przyczyn zbyt wąską szczeliną lub źle (zbyt wysoko) umocowaną tacką, co powoduje, ze w trakcie wsuwania płyta się przemieszcza i dlatego albo nie domyka się tacka albo jeśli już się zamknie ma problem z odczytem płyty przesuniętej... jeśli uda mi się włożyć płytę bez jej przesunięcia to tacka chodzi bez zarzutu i odczytuje wszystkie płyty
 

spinacz66

New member
Bez reklam
nie rozumiem plyta jak moze sie przemieszczac sama jedynie wibrowac moze ale to by ci z taleza wyskoczyla i bys tacy nie zmaknal.bez plyty wsuwa sie i wysuwa normalnie za kazdym razem
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
może niedokładnie się wyraziłem, sprzęt ma kilka miesięcy czyta płyty bez problemu i sama tacka chodzi płynnie, problem w tym że cały kłopot związany jest z nieznanych mi przyczyn zbyt wąską szczeliną lub źle (zbyt wysoko) umocowaną tacką, co powoduje, ze w trakcie wsuwania płyta się przemieszcza i dlatego albo nie domyka się tacka albo jeśli już się zamknie ma problem z odczytem płyty przesuniętej... jeśli uda mi się włożyć płytę bez jej przesunięcia to tacka chodzi bez zarzutu i odczytuje wszystkie płyty

Moze nagraj filmik jak masz mozliwosc. Wtedy bedzie latwiej zrozumiec o co chodzi.
 

dmk84

New member
Może jest to problem wypośrodkowania tacy względem napędu
W mojej 160 zauważyłem mankament typu skoszenia klapki płyt względem obudowy tzn że jak taca jest zamknięta to z lewej strony się licuje z obudową a z drugiej str jest tzw "schodek"
Nie miało to wpływu na wyszukanie nośnika ale miało inne mankamenty i dla tego jest w serwisie:|
 

silver1969

New member
jeszcze raz

nie rozumiem plyta jak moze sie przemieszczac sama jedynie wibrowac moze ale to by ci z taleza wyskoczyla i bys tacy nie zmaknal.bez plyty wsuwa sie i wysuwa normalnie za kazdym razem

to wygląda tak -
tacka w tym sprzęcie ma wyjątkowo małe wyżłobienie kiedy kładę płytę (oczywiście tak jak powinienem) to w momencie gdy aktywuję zamknięcie klapki płyta "wychodzi" z tego wyżłobienia i co jasne wtedy klapka nie chce się zamknąć po prostu górna krawędź szczeliny w odtwarzaczu wypycha częściowo płytę z tego wyżłobienia i płyta blokuje możliwość wsunięcia tacy do końca, (nie zawsze tak się dzieje ale dość często, choć płyty zawsze wkładam uważnie i tak samo) a jeśli chodzi o problemy z samym odtwarzaniem wtedy gdy uda się zamknąć tackę, to jest to jedynie moje podejrzenie, że może wtedy też płyta jest delikatnie wysunięta z wyżłobienia, nie na tyle żeby tacki nie udało się zamknąć ale na tyle żeby laser miał kłopot z czytaniem, ale oczywiście po zamknięciu tego nie widać więc to jedynie moje (może nietrafione domysły)
 

silver1969

New member
Może jest to problem wypośrodkowania tacy względem napędu
W mojej 160 zauważyłem mankament typu skoszenia klapki płyt względem obudowy tzn że jak taca jest zamknięta to z lewej strony się licuje z obudową a z drugiej str jest tzw "schodek"
Nie miało to wpływu na wyszukanie nośnika ale miało inne mankamenty i dla tego jest w serwisie:|

ok spojrzę na to
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Szczerze to się nie spotkałem jeszcze z takim przypadkiem możliwe ,że może jakieś egzemplarze felerne wyszły.Ja bym jeszcze go otworzył obudowę i zobaczył od środka jak zachowuje się płyta i napęd po włożeniu płyty wtedy będzie lepiej widoczne jak się blokuje jak dobrze pamiętam w tym modelu nie jest napęd ekranowany tylko częściowo plastikiem osłonięty
 
Ostatnia edycja:

adam6150

New member
160

silver, czy ta 160-tka czyta pliki mkv wypalone na płytach DVD? Moja 150-tka nie chce. czyta tylko pliki z pena i dysku twardego.
 
Do góry