Pioneer BDP160 a BDP450 - czy warto dopłacać do upscalingu DVD do HD?

conrdd

New member
Do odtwarzania filmów BR 3D i ew. DVD na TV LED 65": czy dopłacanie 2x więcej do BDP450 ze względu na podniesienie rozdzielczości płyt DVD do poziomu HD jest tego warte? Jak ta funkcja działa w praktyce?
 
I

irek6311

Guest
Podnoszenie rozdzielczości to przydatna opcja w odtarzaczach DVD czy Blu-ray ,
materiał (film) DVD powinien być bardzo dobrej jakości bo inaczej efekt marny będzie ,
polecę Samsung BD-F7500 3D czy lepsza opcja Panasonic DMP-BDT500 ,
po kosztach Pioneer BDP160 < mam i nieżle sobie radzi ze skalowaniem do HD
 

collider

New member
Bez reklam
450 to wyzszy model i samo w sobie porownywanie tych dwoch odtwarzaczy jest bez sensu. Jezeli finanse nie stanowia tu problemu to nawet nie wyobrazam sobie innego wyboru jak 450. Samo wykonanie tych dwoch urzadzen juz duzo mowi za siebie nie wspominajac o elektronice.
 
I

irek6311

Guest
Ten wyższy model mocno przepłaci ale to nie mój problem ,
jedno jest pewne że nigdy takiej jakości jak na płycie blu-ray się nie uzyska ,
skalowanie i obróbka nie poprawi jakości filmu a może jedynie zamaskować braki w jakości .
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Przeciez BDP160 tez skaluje obraz z DVD do 1080p, teraz najtansze odtwarzacze to potrafia. 450tka jest drozsza bo niby ma lepsze podzespoly ale takiego wyjscia analog audio np. do muzyki to juz nie ma wiec moim zdaniem zakup nie oplacalny.

Na twoim miejscu kupil bym Panasonica 500, nie wiele drozszy a to jest juz konkretny sprzet. Dobrze wykonany, super jakosc obrazu i dzwieku. Wyjscia analogowe stereo jak i 7.1 + cyfrowe takze mozliwosci sa nie ograniczone.
 

collider

New member
Bez reklam
Z calym szacunkiem, ale do słuchania muzyki sa dedykowane playery. Wazne tez jest jakim amplitunerem czy wzmacniaczem dysponuje sam zainteresowany bo przy budzetowych urzadzeniach roznicy pomiedzy analogiem a cyfra nie odczujemy. I jeszcze jedno zapewne wszelkie odtwarzacze typu Panasonic, Samsung czy Philips sa dobre a moga byc i bardzo dobre ale nadal kojarza mi sie z produktami "marketowymi" lub inaczej inna pulka urzadzen. Pioneer, Denon czy Yamaha to jednak mimo wszystko inna kategoria niz wspomniane wyzej firmy.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Oczywiscie ze sa ale dlaczego mamy placic wieksze pieniadze za gorzej wyposazony produkt, a tak jest w przypadku 450?
Po pierwsze, z calym szacunkiem ale Panasonic to nie jest marketowa firma tylko jedna z lepszych jesli chodzi o blu ray i TV ;)
Po drugie co ma jakosc amplitunera do laczenia analogiem a cyfra?
Po 3 Panasonic DMP500 konkuruje z wlasnie markowymi blu ray takimi jak Denon 1713 i zestawianie go z pionkiem 450 jet troche pozbawione sensu. Pozatym poczytaj opnie, wszyscy sie zachwycaja jakoscia Panasa.
 

collider

New member
Bez reklam
Napisales o sluchaniu muzyki wiec przy slabym ampku to czy on uzyje do sluchania polaczenia HDMI czy analoga to jedna rybka. Dochodza tez wartosci estetyczne bo jak juz porownujesz tego Denona to spojrz jak on wyglada a jak Panas. Ten drugi jak wiekszosc zabawek mniej istotnych producentow. Dochodzi tez prestiz firmy czy jednolitosc zestawu. Wracajac do Pionka ja bym bez mrugniecia zamienil moj aktualny model pomimo wyjscia analogowego na 450.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z calym szacunkiem, ale do słuchania muzyki sa dedykowane playery. Wazne tez jest jakim amplitunerem czy wzmacniaczem dysponuje sam zainteresowany bo przy budzetowych urzadzeniach roznicy pomiedzy analogiem a cyfra nie odczujemy. I jeszcze jedno zapewne wszelkie odtwarzacze typu Panasonic, Samsung czy Philips sa dobre a moga byc i bardzo dobre ale nadal kojarza mi sie z produktami "marketowymi" lub inaczej inna pulka urzadzen. Pioneer, Denon czy Yamaha to jednak mimo wszystko inna kategoria niz wspomniane wyzej firmy.

Niestety, tak jest że często płacimy za ładne opakowanie i markę. Jak ktoś ma kasę, to pewnie że fajnie mieć ładnie wyglądający BD do zestawu KD, ale nawet te tanie firmy nie odbiegają jeśli chodzi o jakość obrazu czy dźwięku w kinie, a czesto funkcjonalność dużo lepsza. Analog już trochę inna bajka. Mialem kiedyś DVD Yamahy, a po rozkręceniu bebechy Philipsa. Ktoś pisał że Onkyo 309 posiada części z LG itd. A ceny jakie są wszyscy widzimy. Sam myslałem o tym Onkyo do kompletu, ale jak poczytalem o problemach z zawiechami czy długim startem, to wolę kupić Panasa DMP 130 za 300zł, czy jakiegoś Samsunga, LG itd.
 

Lemil

Banned
Tekst naprawdę ambitny !
Spamujesz jawnie na Forum :twisted:
Ten ambitny(?) tekst: "Ty kolego chyba nie piszesz tego co wiesz, tylko powtarzasz opinie spod budki z piwem?" Rzecz się tyczy skalowania DVD do HD.

Otóż gdybyś miał o skalowaniu coś niecoś pojęcia, to byś wiedział, że naprawdę dobry skaler potrafi nawet z takiego gówna jak YouTube zrobić coś, co się da oglądać na większym ekranie. Gówno pozostaje gównem, jednak w porównaniu do słabego skalera dobry skaler nie rozmydla i nie wygładza, tylko oddaje nawet najdrobniejsze niuanse tego szitowatego obrazu. Mówiąc najbardziej skrótowo, jeśli oglądasz jakiś filmik na YouTube w okienku, to po przeskalowaniu robi się on rozmyty i mdły, podczas, gdy w okienku był jeszcze do zniesienia. No więc dobry skaler przeskaluje ci tak, że oglądając na pełnym ekranie obraz robi takie wrażenie, jak był w okienku. Czyli po przeskalowaniu do HD na pełnym ekranie nie masz tego wrażenia rozmycia, rozmiękczenia, rozmydlenia i wygładzenia. Dodam jeszcze, że żeby zrozumieć o co chodzi potrzeba być albo osobą wyjątkowo inteligentną, albo mieć możliwość zobaczenia w praktyce jak sobie radzą z różnej jakości materiałem różnej jakości skalery.

A nie jest to spamowanie lecz hejtowanie.

I jeszcze uwaga dla admina. Wulgarne słownictwo zostało użyte świadomie, w celu uzyskania odpowiedniego poziomu ekspresji.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Napisales o sluchaniu muzyki wiec przy slabym ampku to czy on uzyje do sluchania polaczenia HDMI czy analoga to jedna rybka. Dochodza tez wartosci estetyczne bo jak juz porownujesz tego Denona to spojrz jak on wyglada a jak Panas. Ten drugi jak wiekszosc zabawek mniej istotnych producentow. Dochodzi tez prestiz firmy czy jednolitosc zestawu. Wracajac do Pionka ja bym bez mrugniecia zamienil moj aktualny model pomimo wyjscia analogowego na 450.

Tylko ze w tych markowych czytnikach sporo placi sie za sam napis i firme wiesz o tym? Jesli chodzi o wyglad to Panasonic 500 niczym nie ustepuje Denonowi czy innym firmom.
http://www.hdfever.fr/wp-content/uploads/2012/05/IMG_4405.jpg
 

collider

New member
Bez reklam
Ja wiem, ze pewnie odbierasz to osobiście i stad taka a nie inna opinia. Ja nie twierdze, ze jest brzydki czy zly. Jednak dla mnie ( to moja subiektywna opinia) zarowno Denon jak i Pionek wygladaja bardziej " zawodowo".
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Otoz ja nie odbieram niczego osobiscie i jak zauwazyles nie wychwalam slepo swoich rzeczy. Zaskocze Cie tym ze dla mnie wizualnie Pioneer jest ekstra i pod tym wzgledem bardzo mi sie podoba. Np. wg mnie Denon przesadza z tymi transportami, placimy za najtanszy BD +/- 1500zl a otrzymujemy pudelko ktore nic nie potrafi poza wysylaniem wszystkiego do amplitunera. Dla mnie taki markowy klocek to powinien miec ekstra srodek i mase wyjsc bo wkoncu on swoje kosztuje i wtedy taki zakup mialby sens. Niestety w markowych blu ray placimy w wiekszosci za logo producenta i wyglad pasujacy do amplitunera a podzespoly sa na poziomie sprzetow za 600zl
 

collider

New member
Bez reklam
Nie zgodze sie z tym, ze podzespoly sa z sprzetu za 600 zl. No, ale mniejsza o to. Waznym atutem dedykowanych playerow jest kompatybilnosc z amplitunerem, specjalna dostosowana budowa np. wysokie stopki do odpowiedniej wentylacji sprzetu czy tez szuflada umieszczona centralnie, ktora tez poprawia komfort uzytkowania.
 
I

irek6311

Guest
collider kreujesz teorię że Pioner/Denon/Yamaha przykładowo komponenty daje do Blu-Ray porządne ,
żadna firma dziś do tych odtwarzaczy nie daje nic trwałego < ma to wytrzymać okres gwarancji i tyle ,
za trochę lepszy procesor w BDP-450 2x wyższa cena jest ,
ale za to obudowa większa i fajne nóżki < trzeba za to słono zapłacić ,
bo reszta różnic pomiędzy BDP-450 a BDP-160 jest mało istotna dla obrazu czy audio ,
mogłem bez uszczuplania portfela kupić BDP-450 ale przecież ten sprzęt nie wytrzyma 5 lat a po gwarancji naprawa raczej nieopłacalna ,
zostanie atrapa blu-ray jako dekoracja i tyle z tej radości zakupu drogiego systemowego blu-ray .
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dokladnie, teraz sprzet jest robiony na okres gwarancji a potem ma sie popsuc a Ty masz kupic nowy bo fabryki musza pracowac i gospodarka musi sie krecic takie mamy realia. Obraz na taki BD markowym za 1500zl bedzie dokladnie taki sam jak na zwyklym BD pansa, sony czy philipsa za 600zl, a dzwiek i tak idzie bitstram do amplitunera wiec wklad odtwarzacza w jego jakosc jest zaden. + tych czytnikow jest taki ze ladnie wygladaja w komplecie z amplitunerem.

P.s Pioneer wlasnie wycofal ze strony www blu ray z serii LX, zostaly tylko 160 i 450.
 
I

irek6311

Guest
Kod:
Pioneer wlasnie wycofal ze strony www blu ray z serii LX, zostaly tylko 160 i 450
i to świadczy o tym że nie opłaci się produkować bardziej rozbudowanych blu-ray ,
dodam jeszcze że w środku BDP-450 i BDP-160 te same czytniki i płyty główne < niewiele tam różnic :roll:
 

collider

New member
Bez reklam
collider kreujesz teorię że Pioner/Denon/Yamaha przykładowo komponenty daje do Blu-Ray porządne ,
żadna firma dziś do tych odtwarzaczy nie daje nic trwałego < ma to wytrzymać okres gwarancji i tyle ,
za trochę lepszy procesor w BDP-450 2x wyższa cena jest ,
ale za to obudowa większa i fajne nóżki < trzeba za to słono zapłacić ,
bo reszta różnic pomiędzy BDP-450 a BDP-160 jest mało istotna dla obrazu czy audio ,
mogłem bez uszczuplania portfela kupić BDP-450 ale przecież ten sprzęt nie wytrzyma 5 lat a po gwarancji naprawa raczej nieopłacalna ,
zostanie atrapa blu-ray jako dekoracja i tyle z tej radości zakupu drogiego systemowego blu-ray .

Gdyby wszyscy mysleli tymi kategoriami to nadal po ulicach jeździly by wesole Trabanty.
 
Do góry