PIONEER Bdp160-bardzo dziwne zachowanie!!!

dmk84

New member
Witam!

Jestem posiadaczem w/w BR od kilku dni i już dostrzegłem dość dziwną dolegliwość tego odtwarzacza!
Jako że w instrukcji napisano iż odtwarza pliki FLAC z cd,dvd,usb więc postanowiłem nagrać kilka płyt cd z plikami FLAC. Po nagraniu pierwszej płyty i po włożeniu do napędu okazało się że nie widzi plików! więc postanowiłem nagrywać różnymi sposobami i innymi nagrywarkami ale niestety efekt był taki sam! Po wypaleniu ok 10 płyt cd(na których nie widział plików) postanowiłem wrzucić wszystkie foldery z plikami FLAC na płytę dvd i ku mojemu zdziwieniu odtwarzacz czytał wszystkie pliki prawidłowo! Radość jednak nie trwała długo bo po zmianie na płytę cd odtwarzacz się zawiesił i konieczne było wyjęcie wtyczki z gniazdka! I tu kolejne zdziwienie bo po uruchomieniu odtwarzacza(podłączenie do sieci) wczytał pliki FLAC z cd,których wczesniej nie widział. No i znowu radość nie trwała długo bo po kilku zmianach płyt cd odtwarzacz znowu przestał widziec pliki FLAC! Kolejne odłączenie od sieci ,włożenie płyty i działa! kolejna zmiana kilku płyt i znowu nie widzi plików! wyjęcie i włożenie wtyczki i działa i tak za każdym razem!!!!!!!!!!!!!!!????????????????

Czy ktoś miał już taki problem z BDP160!?
 

dmk84

New member
zmień pliki z flac na wav i po problemie ;)

No niby tak ale skoro odtwarzacz jest przystosowany do flac i innych kompatybilnych formatów to chciał bym aby je odtwarzał prawidłowo a nie za każdym razem jak będę chciał coś odtworzyć to trzeba będzie wyciągać wtyczkę z gniazdka! Aż strach pomyśleć jakie jeszcze mankamenty tkwią w tym BR!
 

Rafal7

Banned
śledze temat o tym bd i go skrupulatnie czytam,teraz trafiłem na ten temat i ja na swoim bd nie mam takich problemów a jest to model 150.może to jest wina softu albo podzespołów z jakich jest złożony,a w jakim kraju był składany?
 
Ostatnia edycja:

dmk84

New member
śledze temat o tym bd i go skrupulatnie czytam,teraz trafiłem na ten temat i ja na swoim bd nie mam takich problemów a jest to model 150.może to jest wina softu albo podzespołów z jakich jest złożony,a w jakim kraju był składany?

Aktualizowałem soft do najnowszego i nic to nie dało.
A BR Made in China :-| jak większość !
 

dmk84

New member
You Tube też się okazuje zbędną aplikacją-zawiesza się tak że nie można ani cofnąć, ani wybrać literki w wyszukiwarce, ani w lewo ani w prawo! Teraz się zamyka YouTube już kilkanaście minut i pewnie znowu trzeba będzie pofatygować się do kontaktu!:evil::-?:cry:

I tak powoli kończy się moja przygoda z "nowoczesnym" kinem domowym!
Dzisiaj kurier zabrał kolumnę do serwisu bo po podłączeniu okazało się że jeden z niskotonowców 'trzeszczy'! Teraz w kolejce do serwisu czeka BR! I tylko Ampli jak na razie działa:-|
Jeszcze pewnie przeproszę swojego Technicsa! Od 2001 roku działa bez awaryjnie i jeszcze mnie nie zawiódł!

EHH!!! Made in China-Powinni tego zabronić!:evil:
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie trzymajcie sie z dala od Odtwarzaczy Pioneera. To co oni teraz wkladaja do srodka to jest klasa Manty. Nie ma roznicy czy LX czy BDP160. Ja odmienialem 2szt BDP140 bo sie zacinaly Blu ray. Nie moge wklepac linku do mojego tematu na konkurencyjnym forum ale wpiszcie sobie w google : "problem z blu ray pioneer" i macie odrazu na pierwszym miejscu link do tego watku.
 

dmk84

New member
a jakiej firmy masz kolumny?

Nic specjalnego:-| budżetowe Tagi 606v3

A co do BR to dopatrzyłem się reseta przy wyświetlaczu(mała dziurka na szpileczkę) i musiałem go użyć bo YouTube zamykał się z 30min i ani jeden przycisk nie reagował(ani na pilocie ani na panelu przednim)
W instrukcji napisano "Przycisk RESET-Jeśli nie można wyłączyć zasilania(do trybu czuwania),naciśnij ten przycisk.Nastąpi ponowne uruchomienie urządzenia"
Jak by z góry wiedzieli że będą zwiechy:-?
 

dmk84

New member
Panowie trzymajcie sie z dala od Odtwarzaczy Pioneera. To co oni teraz wkladaja do srodka to jest klasa Manty. Nie ma roznicy czy LX czy BDP160. Ja odmienialem 2szt BDP140 bo sie zacinaly Blu ray. Nie moge wklepac linku do mojego tematu na konkurencyjnym forum ale wpiszcie sobie w google : "problem z blu ray pioneer" i macie odrazu na pierwszym miejscu link do tego watku.

Jeżeli chodzi o konkurencyjne fora to zadałem na jednym z nich pytanie który BR lepszy:pioneer bdp160 czy Lg bd660 (Którego kupiłem wraz z TV za 49PLN!!!) i wszyscy wskazywali na Pionieera że Oh I Ah więc kupiłem a teraz się będę bujał po serwisach:evil:
Jak bym przewidział sytuację lub trochę bardziej poszperał na forach na temat tego BR to bym został przy LG a zaoszczędzoną kasę wydał bym na lepsze kolumny i okablowanie:evil:
A tak to 'Zamienił Stryjek siekierkę na kijek':-?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
A myslisz ze ja dlaczego kupilem Pioneer'a? Bo wlasnie czytajac fora ludzie go wychwalali. Tyle szczescia w calej sytuacji ze po 2 wymianach na nowe sztuki sklep zgodzil sie wymienic po raz trzeci tym razem na dowolny Blu ray jaki maja w ofercie. Ja juz nigdy nie kupie nic z tej firmy. Wiem ze sa tu ludzie ktorzy sa zadowoleni ze swoich czytnikow Pioneera i nie dadza zlego slowa powiedziec ale ja mojej sytuacji nie wymyslam, aby "jechac" po firmie bo jaki niby mam miec w tym cel, wiec zarzucanie mi ze nie mam pojecia o czym mowie i wprowadzam kogos w blad wydaje mi sie troche nie na miejscu. Poprostu przestrzegam ludzi aby nie wpakowali sie w klopot bo potem moze byc roznie, sklep jest mily jak kupujesz jak sie potem cos psuje to wysylaja na serwis i czekaj łaskawie na sprzet.
 

collider

New member
Bez reklam
Ja mam 430 juz czwarty rok i zero problemow. Przekreslac cala firme bo tobie sie tak trafilo, wolne zarty. Juz kilka razy tu tlumaczylem ze Pioneer robi odtwarzacze nie gadzety z mnostwem aplikacji i niepotrzebnych bzdetow ktorych po kilku miesiacach sie juz nie uzywa.
 
No moja 160 cos kiepski obraz daje z plyt BR - nic innego nie puszczam z tego odtwarzacza. Niedlugo porownam obraz z panasonikiem 330 i wtedy zdecyduje co robic...
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja nie przekreslam firmy ale skoro 2 szt nowki z kartonu mialy taka sama wade to cos jest nie tak chyba?
Pozatym sporo osob zglasza rozne problemy z blu ray Pioneera na tym forum, mnie zacinaly sie blu ray, innym nie czyta Flaców itd. a to nie robi dobrej opini nt. tej firmy.
 

collider

New member
Bez reklam
Może ja zwyczajnie jestem mało wymagający. Swojego bluraya używam jedynie do odtwarzania płyt i jeśli chodzi o to nie mam zastrzeżeń. Z jakości obrazu czy dźwięku jestem bardzo zadowolony i nawet na tyle, że chętnie pewnego dnia wymienię na kolejny model tej marki np. 450 (5 gwiazdek przyznanych przez What HIFI) lub jego następcę.
 
Może ja zwyczajnie jestem mało wymagający. Swojego bluraya używam jedynie do odtwarzania płyt i jeśli chodzi o to nie mam zastrzeżeń. Z jakości obrazu czy dźwięku jestem bardzo zadowolony i nawet na tyle, że chętnie pewnego dnia wymienię na kolejny model tej marki np. 450 (5 gwiazdek przyznanych przez What HIFI) lub jego następcę.


A moze po postu tafiłeś na model, który w miarę wyszedł Pionierowi. 160 to ładnie wyglądająca taniocha i tyle... 450 bym kupił ale nie ma w srebrze...
 
Do góry