Pfl6008 vs Pfl7007

T

Tgamer

Guest
6008
*500hz
*Ambilight: Dwustronny XL
*Głośniki 2x10w
*4HDMI
*Brak Wejscia PC
*Grubosc 3,2cm
*Vesa 400x400
*Zużycie Energi 63w
*4xOkulary 3d

7007
*800hz
*Ambilight Spectra 2
*Głosniki 2x20w
*5HDMI
*Wejscie PC
*Grubosc 3cm
*Vesa 200x200
*Zużycie Energi 59w
*1xOkulary 3d
 

WojtR

Member
Bez reklam
niestety nikt nie potrafi odpowiedzieć ?


porównanie TV do TV chyba nie jest mocno problematyczne ....

a więc ( tutaj ganiono mnie , że żle wykonane zdjęcia 6008 w głębi większy kąt itd. zdjęcia zrobione z drugiej strony wyglądałoby to całkowicie inaczej itd.

6008 vs 5027

20130410203213.jpg

20130410203213.jpg



no i teraz , układzik ten sam a wyniki jakby inne :p ... 7007 jeśli chodzi o kąty i czerń zwyczajnie miażdży 60xx przynajmniej z perspektywy sklepowej ..... tylko czemu na kilkadziesiąt TV na ścianie w oczy kole czernią HX850 , ES7 i ES8 , F7 i F8 , VT60 , DT50 , PFL7... reszta niestety szarość a nie ciemność widzę :)

7007 vs 60xx

20130429170435.jpg
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie zestawiałem ich obok siebie.
Powiem że pfl7007 jak testowałem był extra w klasie cenowej , a Pfl 6008 który teraz testuję też jest super.
 

WojtR

Member
Bez reklam
Kiki a warunki TV sypialnia zazwyczaj oglądany wieczorem lub w nocy , chodzi głównie o czerń i jak się to ma do np. 42ET60 ?
 

kolec80

New member
Ja jestem szczęśliwym posiadaczem pfl7007 w 47 calach. szczęśliwym... ale nie od jakiegoś czasu. najpierw przez 2 dni nie było głosu. okazało się że coś nie tak jest z wtyczką od podstawy. nie wiem ile to podziała. U mnie od poc zątku były problemy z włączeniem lounge light. raz po raz nie szło włączyć. od miesiąca nie dałem rady włączyć ani razu. No więc wczoraj wgrałem najnowszy soft. Nie zauważyłem większej różnicy w działaniu. Wręcz przeciwnie. Stało się coś takiego że najchętniej bym go za okno wyrzucił. Mianowicie jak robimy głośniej lub ciszej to nie ma obrazu tylko w tym czasie pojawia się takie oryginalne tło philipsa. No marakra. Także odpowiadając na pytanie który model lepszy odpawiadam... zastanówcie się nad innymi. Ale fakt jest taki, że jeszcze nigdy w żadnym ledzie nie widziałem tak pięknej czerni i tak pięknego obrazu. Przysięgam. A od kiedy go mam to odłączyłem i schowałem kino YAMAHY. Dźwięk jest idealny - myślę, że dzięki dodatkowym głośnikom w podztawie - a teho chyba nie ma 6007.
 

kimnamil

New member
A który ambilight robi lepsze wrażenie? Ostatnio widziałem 7007 w podobnej cenie co 6008. Pytanie co lepiej wybrać biorąc pod uwagę sam obraz?
 

joonr

New member
Od weekendu jestem posiadaczem 55PFL7007

Mogę z czystym sumieniem polecić. Poniżej krótkie podsumowanie

Plusy:
Czerń - jest b. dobrze, po wczorajszym obejrzeniu Elysium (swoją drogą największy zawód w kategorii Sci-Fi tego roku) mogę jedynie potwierdzić, że może nie jest to poziom plazmy ale kosmos jest naprawdę czarny :) Trzeba co prawda pobawić się ustawieniami (zmniejszyć podświetlenie) ale przy zakresie jasności tego ekranu to zdecydowanie da się ukręcić świetną czerń przy jednoczesnym jasnym podświetleniem tam gdzie jest ono potrzebne. Jak dla mnie model 7008 z tego roku nie ma starty pod tym względem do wersji 7007.
Kolory - jeszcze troszkę nad tym dłubię bo mam wrażenie, że dominująca jest czerwień ale chyba to wina materiałów, które póki co przetestowałem
Ilość portów HDMI: 5 szt. nie będzie łatwe do zapełnienia
Wygląd: b. ładnie się prezentuje
Dźwięk: jeśli ktoś jest spłukany po zakupie telewizora i chwilowo nie ma na kino domowe to nie będzie bardzo cierpiał. Jak na kategorię dźwięk z telewizora jest b. dobrze.
Input lag: laga brak


Minusy:
Menu - mimo najnowszego oprogramowania daleko mu do płynnej nawigacji
DLNA + napisy - nie odtwarza napisów streamowanych po DLNA, a przynajmniej mi się jeszcze nie udało

Neutralne:
Smart - bez szału ale da się ulepić znośny zestaw aplikacji z pakietów różnych krajów
Ambilight: dupy nie urywa, ściana za telewizorem w moim przypadku to ceglana płytka elewacyjna
także niestety nie daje to takiego efektu jak w przypadku jednolitej farby. W żaden sposób się jednak nie zawiodłem bo ten bajer był dla mnie zupełnie zbędny.
3D- nie wypowiem się, nie uznaje obecnie tej technologii jako coś co daje się oglądać, okulary prosto z pudełka schowałem do szafy :)

To tak na szybko. Jakbyście mięli jakieś pytania to służę odpowiedziami.

Pozdrawiam
 
Do góry