37PF9731D - stoi już u mnie w salonie

Status
Zamknięty.

inox777

New member
Witam ! nabyłem nowe dziecko PHILIPSA 37PF9731D
powklejam w sobote parę fotek i podziele sie z Wami wrażeniami.
Ale jak chcecie to pytajcie :)
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Zrób ładnie z akapitami i zapodamy na 1 srt. Jest to model Philipsa, który w końcu odbiera na poziomie. :)

Pozdrawiam
 

marcus02

New member
mam takie pytanie, a jak ten model philipsa, czyli 9731 37 calowy będzie sprawował z kablówką ??
czy do kablówki lepiej poszukać HDReady czy brać FullHD
 

inox777

New member
Witam ! Minęło kilka dni od zakupu 37PF9731D , trochę ochłonąłem
i mogę coś napisać .
Rozglądałem się trochę przed zakupem tego modelu , porównywałem w sklepach różne panasy , soniaki , sharpiki , samsungi itd.
Wybór padł na PHILIPSA - wydaje mi się ze świecił najlepiej.
LCd-ka mam połączonego do dekodera cyfry+ przez złacze scart-scart firmy TECHLINK za 70zł.
sygnał pozostawia trochę do życzenia . Najlepiej wyświetla TVN , TVN24
i kanały powyżej 120 , czyli niemiecko języczne.
Pozostaje poczekać trochę na nowy dekoder cyfry+HD który będzie dostępnyw drugim tygodniu grudnia.
O wrażeniach z połaczenia DVD nie piszę bo trudno poddać ocenie
oglądanie filmów z manty którą kupiłem wcześniej do oglądania dvixów.
OCENA OGÓLNA :
design - bajka !!!
proces instalacji - bardzo prosty intuicyjny
dżwięk - może być (prawdopodobnie będzie lepszy po zawieszeniu lcd na ścianie)
funkcja Ambilight - sceptykom wydaje się niepotrzebna ale ja uważam że się mylą , oglądając filmy i sport zachwyca.
cena - rozważając zakup kilka miesięcy wcześniej mój budżet był na poziomie 8k. doszedłem jednak
do wniosku że warto poczekać i dołożyć ostatecznie -11300,-
Przepraszam za brak spójności w wypowiedzi ale trudno jest pisać siedząc w pracy
w planach -
rozbudowa zestawu na początek dobre DVD ze scalerm np. Denon 1930 lub2930
Obiecywałem zdjęcia ale na chwilę obecną moja cyfrówka coś szwankuje i trzeba będzie poczekać
i sprawa najważniejsza szczególne podziękowania dla Romanoffa za poświęcony czas , merytoryczne rozmowy , dużą wiedzę techniczną i pomoc w doborze sprzętu ;)
acha wielkie dzieki również dla KiKiego z którym mamy zgoła odmienne zdania ale wielkie dzieki :)

 
Ostatnia edycja:

Fatman_1

New member
Bez reklam
Gratuluję zakupu i witamy w Klubie.
Jesteś kolejnym świadomym człowiekiem, który uznał za słuszne dołożenie paru stówek, żeby cieszyć się w domu Dziełem Sztuki a nie plastikową trzeszczącą skrzynką pokazującą jakieś artefakty.

Niech Ci dobrze służy !
 
J

Judash

Guest
Wiekszych glupot to dawno na tym forum nie czytalem.Obraz na dekoderze C+ taki sobie, tylko tvn-y i niemieckie dobrze....hmm..tyle to wszyscy posiadacze TV LCD pisza, nawet na moim kineskopowym Sonym widze te roznice.Zeby zachwycac sie TV za prawie 12.000 i pisac takie rzeczy, to pewnie niejeden forumowicz kupi sobie Sharpika, Samsunga,Sonego i to samo napisze a nawet wiecej pozytywnych spostrzezen.Brak slow!12.000 za dobry wyglad ;)ale jazda.
 
Ostatnia edycja:

wmwjas

New member
Judash chyba trochę przesadziłeś :evil:. inox777 po pierwsze wg mnie jest kulturalnym człowiekiem - vide podziękowania, po drugir szanuje poglądy innych - vide uznanie odrębnego zdania kiki-ego.
A po trzecie cieszy się i ma do tego pełne prawo.
Ja też się przyłączam do gratulacji, że masz Drogi inox-ie to już za sobą.
A mnie to jeszcze ciągle czeka :???:.
 

inox777

New member
Judash dlaczego ziejesz ogniem ? Ja w przeciwieństwie do Ciebie jedną nogą jestem już w HD.Przedemną jedynie tylko rozbudowa sprzętu + dobry sygnał cyfra+HD Ciebie czeka dłuższa droga niestety z kineskowowym soniaczkiem nie poszalejesz.Zeby było jasne to nie obrażam posiadaczy CRT , sam do niedawna taki miałem. A co do wydanych 12 k to myślę , jestem wręcz pewnien że dobrze wydałem i nie żałuję. pzdr i życzę mniej ognia na codzień ;)
 
J

Judash

Guest
Nie zieje ogniem poprostu spodziewalem sie konkretnego opisu ,radosci z super jakosci obrazu,na roznice meidzi innymi tv lcd, fotek a nie informacji, ze stoi u mnie w salonie i fajnie wyglada.Do tego jaki niby ten Philips jest lepszy od Sharpa, Sonego, Samsunga i innych.Na jakiej podstawie tak go zachwalacie, wygladu?Tez bralem pod uwage ten model, ale sam wyglad mnie nie przekonuje za 12.000 zlotych ;)ale jaja.
 

inox777

New member
Judash obiecuję Ci że się bardzo rozpisze jak zasilę go zródełkiem HD , poprostu bedzie wtedy o czym pisać , na chwilę obecną nie bedę ludziom wciskał kitu że np. pięknie gra po analogu bo nie gra i tyle .Badz cierpliwy możliwe ze za tydzień będę mial cyfrę + HD to wtedy pogadamy .Przypominam
ze 37PF9731D dostał EISA 2006/2007 HIGH END nie za piękny wygląd. Zapraszam do dyskusji
 

szarp

New member
Judash ma rację. Niestety dupa już jest zimna bo TV stoi w domu i porównać go nie idzie z niczym. Nawet gdyby rzygnął na ekran artefaktami to wlaściciel nie musi tego widzieć.

Moje pytanie jest takie czy to jest TV 1080p ? jak się łączy z kompem ? ile obcina? pixel mapping jest ?

Swoją drogą mój wybór za tą kasę to padłby raczej na Samsunga LE40M91B. Podświetlenie na LED'ach i czarna czerń a nie tam ambilajty.
 

inox777

New member
szarp napisał:
Judash ma rację. Niestety dupa już jest zimna bo TV stoi w domu i porównać go nie idzie z niczym. Nawet gdyby rzygnął na ekran artefaktami to wlaściciel nie musi tego widzieć.

Moje pytanie jest takie czy to jest TV 1080p ? jak się łączy z kompem ? ile obcina? pixel mapping jest ?

Swoją drogą mój wybór za tą kasę to padłby raczej na Samsunga LE40M91B. Podświetlenie na LED'ach i czarna czerń a nie tam ambilajty.
HeHe zaczęło sie
Kolego mało mnie interesuje twój wybór - to po pierwsze

po drugie wspomniany przez Ciebie 40M91B nie jest FULL HD - jeśli wiesz co to znaczy
po trzecie w sprawach co sie i jak z czym łączy i co obcina zapraszam do instrukcji bo mi ręce juz opadają. pzdr

Acha a co do ******* nad zawartością czerni w czerni to zapewmniam ze 37Pf9731D wyświtla czerń nie gorzej jak seria XD1E , X2000, M, N i kilka innych którym sie wnikiliwie przyglądałem

A tak na marginesie Kolego to pochwal sie swoim wyświetlaczem , ciekaw jestem tej czerni w czerni i kilku wyżej wspomnianych przez Kolegę bajerków bądz odważny

Deimos napisał:
http://www.allegro.pl/item144820177_philips_37pf9731d_9731_f_vat_ratygw_pl_37pf9731.html
To Kolega co nieco przepłacił (12000pln), bo powyżej jest o 1500 taniej..:D

Jeżeli Kolega myśli że siedząc po kilka godzin dziennie przez ostatnich kilkanaście dni przed komputerem przegladając rózna fora , opinie , opisy itd nie zajrzałem na allegro to Kolega chyba przybył z marsa.
Nie bez przyczyny kupiłem go tam gdzie kupiłem płacąc 11300.
Powiem tak , idąc tokiem rozumowania Kolegi kierując się tylko ceną to powinienem pojechać pociągiem do Berlina wydając 300 zł na bilet w obie strony , kupując telewizorek u turka na bazarze zapłaciłbym pewnie 2000 euro
+ do tego dochodzi ze 2 euro na hotdogs .
reasumując
bilet PKP 300zł
telewizor 2000 euro ok 8000zł
hotdogs 2 euro ok 8zł
ogólem wychodzi 8308zł widzi kolega ile straciłem ! pzdr

EDIT: Proszę opanować nerwy
 

Romanoff

New member
Żal dupę ściska jak się czyta wypociny co poniektórych osób.Widać że przemawia za nimi zazdrość. A jak ktoś chce zobaczyć jak 37pf9731d rozkłada na łopatki choćby LC37GE1E czy chociaż poprzednika (37pf9830) to zapraszam do ElectroWorld Janki, wiszą obok siebie na ścianie. KAŻDY zauważy przewagę Philipsa,choćby miał na nosie okulary z napisem Samsung czy Sharp.
Zresztą, każdy kupuje taki tv na jakiego go stać i taki jaki według jego własnych subiektywnych odczuć jest najlepszy.
Pozdrawiam
 
J

Judash

Guest
Romanoff napisał:
Żal dupę ściska jak się czyta wypociny co poniektórych osób.Widać że przemawia za nimi zazdrość. A jak ktoś chce zobaczyć jak 37pf9731d rozkłada na łopatki choćby LC37GE1E czy chociaż poprzednika (37pf9830) to zapraszam do ElectroWorld Janki, wiszą obok siebie na ścianie. KAŻDY zauważy przewagę Philipsa,choćby miał na nosie okulary z napisem Samsung czy Sharp.
Zresztą, każdy kupuje taki tv na jakiego go stać i taki jaki według jego własnych subiektywnych odczuć jest najlepszy.
Pozdrawiam

Widzisz kolego Romanoff akurat stac mnie na tego Philipsa i pewnie bym go kupil, ale szlag by mnie trafil gdyby Sharp za 6700 lub Sony z seri "W" za 8000 gral lepiej lub nawet tak samo jak Philips.Pytanie mam takie, czy roznica w jakosci obrazu w tym Philpsie jest znaczaco lepsza, ze warto doplacic 5000 zlotych i kupic zamiast Sharpa 37xd1?
 

Mabri

New member
Nie rozumiem dlaczego napadliście inoxa. A chociażby wydał na ten telewizor 20 000zł i kupił go tylko ze względu na design - to jego sprawa.
inox777 - czekamy na więcej informacji jak spisuje się ten nabytek. Mnie to naprawdę interesuje.
 
J

Judash

Guest
Mabri napisał:
Nie rozumiem dlaczego napadliście inoxa. A chociażby wydał na ten telewizor 20 000zł i kupił go tylko ze względu na design - to jego sprawa.
inox777 - czekamy na więcej informacji jak spisuje się ten nabytek. Mnie to naprawdę interesuje.

Nas interesuje roznica w jakosci miedzy tv lcd za 12.000 i 6.700 sharp.Nie interesuje nas konto inoxa....poprostu chce wiedziec, czy warto doplaci 5.000?
 

Romanoff

New member
Judash napisał:
Widzisz kolego Romanoff akurat stac mnie na tego Philipsa i pewnie bym go kupil, ale szlag by mnie trafil gdyby Sharp za 6700 lub Sony z seri "W" za 8000 gral lepiej lub nawet tak samo jak Philips.Pytanie mam takie, czy roznica w jakosci obrazu w tym Philpsie jest znaczaco lepsza, ze warto doplacic 5000 zlotych i kupic zamiast Sharpa 37xd1?

Akurat informacja ze Cie stać na ten tv jest w tym temacie nie na miejscu bo nikt o to nie pytał,ani nie jest to przedmiotem dyskusji.Kwestia czy warto dopłacić 5tyś jest kwestią subiektywną. Inna sprawa że jak kogoś naprawdę stać to sie nie zastanawia czy warto tylko kupuje najlepszy, najlepiej wyposazony tv na rynku. Nawet jak kosztuje on 5tyś wiecej niż inny dobry tv.
W domu stawiasz jeden telewizor i nawet jak nie gra on tak ładnie jak ten, który stał obok wybranego przez Ciebie w sklepie, to idzie sie do tego przyzwyczaić(a 5tyś zostaje w kieszeni).Ale faktu że tamten grał lepiej nie da sie zmienić ani temu zaprzeczyć. Mnie nie zadowoliłby ten gorszy.
Pozdrawiam
 

Romanoff

New member
A odpowiadając konkretnie. Philips ma dużo większą ostrość, potrafi pokazać dużo więcej detali aniżeli Sharp, ten jest dużo mniej szczegółowy. Philips ma dużo lepsze kolory- zupełnie inna ciepłota kolorów,wiecej wyswietlanych barw,duzo większa paleta odtwarzanych odcieni szarości. Płynność o niebo lepsza,chociaż system TruD w Sharpach równiez wpiera płynniejsze wyświetlanie obrazu.Większa głębia równiez przemawia na korzyść Philipsa.Na korzyść Sharpa przemawia możliwość przyjęcia sygnału 1080p.
Czerń jest "czarniejsza" w Philipsie,równiez lepsze kąty.
Pozdrawiam
 
Status
Zamknięty.
Do góry