Philips seria PFL 8008 - nowości 2013

phil7008

New member
Bez reklam
Wczoraj zauważyłem że da się sterować pilotem od TV moje urządzenie multimedialne Mede8er. A ja w ogóle nie programowałem pilota w żaden sposób. Czy jest jakaś szansa lub da się jakoś zaprogramować ten pilot by obsługiwał także podłączonego do niego tuner tv-sat Dreamboxa 800 HD ?


mozliwe, jezeli twoj dekoder obsluguje easylink w standardzie hdmi cec
 

digit6

New member
Witam,
miałem ten sam dylemat aż mnie głowa rozbolała, a rozwiąże ten problem
najprawdopodobniej plazma i parę tys. w kieszeni.

Na początku też wydawało mi się, że samsung lepszy jest od Philipsa ale to mylące jest
za sprawą szybkości działanie i fajnego smarta, a wiadomo jest, że obraz (dla mnie również dźwięk)
jest w TV najważniejszy.
Moim zdaniem Philips ma obraz i dźwięk lepszy + cudowne ambi (może mi tego brakować)

Jak dokupisz Blu BD-F6500 będziesz miał najlepszy zestaw -smart z Blu samsunga i jakość
z Philipsa + oczywiście też smart TV.

Obecnie na teście mam ST60 i wspominany Blu zabiją jakością treści internetowych na PDP.
Wcześniej dawał to samo na moim Philipsie 9664 - szok .

Pozdr.

Nie bede smiecil w temacie bo tu mowa o konkretnym modelu a nie rady na temat wyboru tv, plazmy raczej i tak nie chce, ambilight musi byc robi oszalamiajace wrazenie tym bardziej ze pokoj ciemny bez okien swiatlo wpada tylko z innych pomieszczen, ale wlasnie obawiam sie chmurek z tego philipsa w tak ciemnej scenerii.

Obraz i dzwiek na 8008 bedzie porownywalny a nawet lepszy od samsunga 8000? To zaskoczenie....ogolnie odpycha mnie od philipsa tylko ten niedopracowany mulacy soft i jednak w porownaniu do samsunga gorsze wykonanie i bardziej plastikowe materialy, grubsza obudowa i nawet jej tyl wykonany z tandetnego chropowatego plastiku ktory jest bez porownania gorszy od tego w samsungu serii 8.
W ogole szokuje mnie to ze w tv za 7-8tys jest az tak nierownomierne podswietlenie matrycy jakby to byl model z najnizszej serii..
 

SDman

Banned
Obraz i dzwiek na 8008 bedzie porownywalny a nawet lepszy od samsunga 8000? To zaskoczenie....ogolnie odpycha mnie od philipsa tylko ten niedopracowany mulacy soft i jednak w porownaniu do samsunga gorsze wykonanie i bardziej plastikowe materialy, grubsza obudowa i nawet jej tyl wykonany z tandetnego chropowatego plastiku ktory jest bez porownania gorszy od tego w samsungu serii 8.
W ogole szokuje mnie to ze w tv za 7-8tys jest az tak nierownomierne podswietlenie matrycy jakby to byl model z najnizszej serii..

Niestety dla samsunga ma gorszy dźwięk od Philipsa, odkryłem w Philipsie 4 głośniki,
a nie jak wszyscy podają 2 czyli jest to układ bardzo dobry , prawie taki jak w moim
Philipsie 9664 z tą różnicą, że starszy model rozwala obecną konkurencję na maxa.
Jedyny TV z bardzo dobrym dźwiękiem obecnie to Sony seria X.

Na korzyść Samsunga natomiast trzeba zapisać jakość podświetlenia, jego równomierność.
Ja, szczerze tego najbardziej się obawiam w Philipsie -3szt w 46" miały tragicznie poszarpane
boki i to już mnie zniechęciło wystarczająco.

Pozdr.
 

marcin_m

New member
Pisałem wcześniej o 8008 teraz po ok 3 miesiącach i pewnych przygodach mogę coś więcej napisać:

1. Bardzo dobre kolory – w tym czerń. Ustawienia proponowane z Av Formus.
2. Obraz jeżeli nie brać pod uwagę problemów opisanych poniżej świetny. Najlepiej na BD, używam też nc+, w HD dobrze, SD gorzej, wszystko zależy od programu.
3. Naprawdę dobry dźwięk.
4. Ambilight rewelacja. Jest super, mimo, że nie mogę docenić w 100%, bo wyobrażam sobie że TV musiałby wisieć na ścianie i wtedy pewnie bajka.
Koniec zalet :)

3D nie używam (okulary jeszcze zafoliowane) podobnie jak smart TV. Co do smart TV mogę tylko powiedzieć, że mam porównanie z Samsungiem (i to klasę albo i dwie niżej bo seria 6) i Philips wysiada. Widać różnicę, która firma wypuściła pełny opracowany produkt, a która tylko dlatego, że rynek chce smart TV wypuściła to co miała.

Problemy:
1. Clouding ale nie taki żeby nie dało się go wyeliminować ustawieniami. Teraz praktycznie niewidoczny.
2. Ostatnio zauważyłem problem z pojawiającymi się artefaktami (zakłóceniami, coś jak zakłócenia kompresji mpg) tj. rozmazane „kwadratowe” krawędzie przy poruszających się obiektach i to raczej większych jak na przykład widok z wnętrza jadącego samochodu wtedy zakłócenia powstają przy krawędzi okien i tła, krajobrazu.
3. Problem z wyświetlaniem długich, gęsto przecinających się linii jak kratka, często wzór na ubraniach. Linie wtedy drżą, jakby migoczą.
Jakieś sugestie? Może to kwestia ustawień tzw. polepszaczy? A może obrazu (sygnału) z dekodera?

4. Mam też wrażenie, że nie ma znaczenia ustawienie polepszacza płynności ruchu. Jakbym nie ustawił, nie zauważam różnicy.

5. Wykonanie kiepskie, plastikowe. Najgorsze, że w moim egzemplarzu jeżeli patrzy się z boku na ekran (wystarczy pod niewielkim kątem) uwidacznia się przebijające podświetlenie matrycy. To znaczy na styku matrycy i krawędzi TV (obramowania) w górnym i dolnym rogu widoczne są dwa niewielkie punkty, jednak bardzo jasne, świecące jaskrawym i intensywnym białym światłem (jak lampa błyskowa w aparacie). Pierwszy raz z czymś takim się spotkałem, to mój 3 LCD ale i w TV w sklepach czegoś takiego nie widziałem.
Czy u kogoś występuje podobny problem?

6. Zły serwis. W związku z wadą opisaną powyżej zgłosiłem reklamację do sklepu (Euro Agd) i po konsultacji z serwisem Philipsa (przynajmniej tak mi odpowiedziano) uzyskałem odpowiedź, iż towar jest zgodny z umową, nadaje się do celu, do jakiego tego rodzaju zwykle towar jest używany oraz jego właściwości odpowiadają właściwościom cechującym towar tego rodzaju!!! Temu kto tak napisał proponuję obejrzenie filmu i czy nie dostanie wk....a, że mu przez cały czas po oczach jakby ktoś latarką świecił (albo raczej laserem :)
Efekt, odstąpienie od umowy i prawdopodobnie czeka mnie proces ze znaną siecią sprzedaży.
Problem powstał ponieważ w moich okolicach (Szczecin) nie było żadnego sklepu gdzie TV byłby dostępny. Zamówiłem w Euro Agd z dostawą do domu. Przywieźli, gdy nie było mnie w domu, sprawdzili stan zewnętrzny, było ok, nie włączali. Później się okazało, że jednak nie jest ok.

MM
 

SDman

Banned
5. Wykonanie kiepskie, plastikowe. Najgorsze, że w moim egzemplarzu jeżeli patrzy się z boku na ekran (wystarczy pod niewielkim kątem) uwidacznia się przebijające podświetlenie matrycy. To znaczy na styku matrycy i krawędzi TV (obramowania) w górnym i dolnym rogu widoczne są dwa niewielkie punkty, jednak bardzo jasne, świecące jaskrawym i intensywnym białym światłem (jak lampa błyskowa w aparacie). Pierwszy raz z czymś takim się spotkałem, to mój 3 LCD ale i w TV w sklepach czegoś takiego nie widziałem.
Czy u kogoś występuje podobny problem?

6. Zły serwis. W związku z wadą opisaną powyżej zgłosiłem reklamację do sklepu (Euro Agd) i po konsultacji z serwisem Philipsa (przynajmniej tak mi odpowiedziano) uzyskałem odpowiedź, iż towar jest zgodny z umową, nadaje się do celu, do jakiego tego rodzaju zwykle towar jest używany oraz jego właściwości odpowiadają właściwościom cechującym towar tego rodzaju!!! Temu kto tak napisał proponuję obejrzenie filmu i czy nie dostanie wk....a, że mu przez cały czas po oczach jakby ktoś latarką świecił (albo raczej laserem :)
Efekt, odstąpienie od umowy i prawdopodobnie czeka mnie proces ze znaną siecią sprzedaży.
Problem powstał ponieważ w moich okolicach (Szczecin) nie było żadnego sklepu gdzie TV byłby dostępny. Zamówiłem w Euro Agd z dostawą do domu. Przywieźli, gdy nie było mnie w domu, sprawdzili stan zewnętrzny, było ok, nie włączali. Później się okazało, że jednak nie jest ok.

MM

Witam,
dokładnie taki scenariusz zniechęcił mnie abym znów dał szansę Philipsowi .
Poprzednie Philipsy rocznik 2005 i rocznik 2009 to wzór do naśladowania.

Pozdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A ja mam Philipsa 55PFL 7108 , ma go wiele moich znajomych i wszyscy są zadowoleni. Nie muszę się wstydzić że go poleciłem. Jest wręcz odwrotnie, Są zachwyceni jakością obrazu.
A internet obsługuję z poziomu komputera !!
 

mikas

Member
Mam problem z tym telewizorem, po podłączeniu do niego odtwarzacza Mede8er jedna z diod ambilight co jakiś czas nie regularnie miga. Na innych urządzeniach tego objawu nie ma. Zmieniałem kable i porty HDMI, ale nic to nie daje.
 

SDman

Banned
Mam problem z tym telewizorem, po podłączeniu do niego odtwarzacza Mede8er jedna z diod ambilight co jakiś czas nie regularnie miga. Na innych urządzeniach tego objawu nie ma. Zmieniałem kable i porty HDMI, ale nic to nie daje.

Witam,
odtwarzacz ma możliwość wyboru sygnału wyjścia HDMI np auto , 1080i, 720p ?
Może tutaj coś nie abla .

Pozdr.
 

mikas

Member
Jedno co mnie denerwuje i nie mogę sobie z tym poradzić to chciałbym na każdym porcie HDMI ustawić inną siłę dźwięku. Dokładnie o to chodzi że mam PS4 i Mede8er podłączone kablem optycznym do amplitunera i ustawione w opcjach wyjście dźwięku na to wyjście. Jednak i tak dźwięk idzie po HDMI na telewizor i za każdym razem muszę to wyciszać, jak znowu przejdę na tuner tv sat gdzie dźwięk jest już puszczony po HDMI to znowu podgłaszam.
 

szybal

Banned
Jedno co mnie denerwuje i nie mogę sobie z tym poradzić to chciałbym na każdym porcie HDMI ustawić inną siłę dźwięku. Dokładnie o to chodzi że mam PS4 i Mede8er podłączone kablem optycznym do amplitunera i ustawione w opcjach wyjście dźwięku na to wyjście. Jednak i tak dźwięk idzie po HDMI na telewizor i za każdym razem muszę to wyciszać, jak znowu przejdę na tuner tv sat gdzie dźwięk jest już puszczony po HDMI to znowu podgłaszam.
Oj tam to już szczegóły 😊
 

Boylers

Member
Też mnie ten TV kusi ze względu na nową promocję Philipsa. Na ten moment byłem zdecydowany na 55PFL7108, ale teraz wyrósł konkurent... Nie jestem jednak w 100% przekonany do aktywnego 3d, pasywne do mnie bardziej przemawiało (nawet nie chodzi o cene okularów, tylko boję się czy aktywne 3d nie będzie mniej komfortowe).
Niby w promocji jest też model 7008 (nie ma wzmianki o 7108), ale w żadnym sklepie nie znalazłem tego modelu z promocyjnym tv za 1zł. Ogólnie fajna promocja, ale źle zorganizowana, nie ma żadnego regulaminu, nie do końca wiadomo co i gdzie można dostać itp.
 

Fridek

New member
Tubass 2. Powiedzjaki, za ile i gdzie kupiłeś. Skoro ładnie trafiłeś, opowiedz wiecej szczegółów czy się resetuje jak tu pisano przedtem. No i czy dostałeś kinecta z Xbox. Wciąż się zastanawiam.
 

Tubass2

New member
Zakup w med.ex.6480 +xbox za 1zł ,nie połączyłem jeszcze z internetem więc w tej materii się nie wypowiem,nic się nie zawiesza, dźwięk o.k kolory też, chociaż trzeba jeszcze popracować nad ustawieniami bo dużo tego,z penami nie ma problemu widzi wszystko,odbiera na nc+ nie testowałem podpięcie kabla od satelity,nie robiłem aktualizacji ,przed włączeniem czegokolwiek należy odczekać aż lcd się uruchomi.
 

Fridek

New member
A jak ambilight oraz czy obraz ma jakieś przebarwienia, cloudingi. No i po dotychczasowym użytkowaniu daj znać czy podziało się już coś niepokojącego.
 
Do góry