Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

szopen

New member
Bez reklam
Szczerze to nie mam pojęcia o czym piszecie.
Jeszcze nigdy nie widziałem takiej czcionki.
I ten telewizor u mnie ma normalne.
Mam zrobione dziesiątki zdjęć nawet z TV Trwam - nie ma takich napisów.
Działa bez żadnych problemów po DLNA.

Kiki,
Poważnie zastanawiam się nad zakupem tego modelu, więc proszę rozwiej moje wątpliwości (a być może innych potencjalnych kupujących) i potwierdź jednoznacznie, że ten model po DLNA jest w stanie czytać napisy z osobnego niż film, pliku (srt. lub txt. ) Dla mnie to dość kluczowa sprawa, bo nie mam za bardzo możliwości połączenia laptopa z telewizorem przez HDMI ( ukształtowanie pokoju ).Z góry dzięki....
 

przemo73

New member
Bez reklam
Oglądałem ten Tv w jednej z elektrosieci. Wygląda całkiem przyzwoicie, powiem nawet, że ładnie. Na pewno dużo atrakcyjniej niż zeszłoroczna seria 6007.
Przyjrzałem się dość wnikliwie "przystawce" na której jest umieszczone logo PHILIPS. Ten kawałem plastiku jest przykręcony od dołu na wkręty. Czy jest możliwość odkręcenia tego ustrojstwa? Co jest pod spodem? Przyznam, że bez tego dodatku TV wyglądałby jeszcze lepiej. Równa ramka dookoła ekranu. Od dawna szukam takiego "symetrycznego" TV.
 

A102

New member
Podejrzewam,że po pierwszych zachwytach tym cudownym tv,tak około setnej strony tego wątku,będzie coraz więcej zonków,podobnie jak w przypadku serii 6007.Najbardziej,na przykładzie mojego 47 PFL6067 przeszkadza mi nierównomierne podświetlenie matrycy i pojawiające się mrugnięcia obrazu przy zmianach scen z jasnych na ciemne.Wielokrotne próby różnych ustawień nie przyniosły zadowalających efektów.W cudowną kalibrację tv pana k... nie wierzę i podejrzewam,że nie jestem w tym odosobniony.Wystarczy przekopać się przez 350 stron wątku o 6007.Pozdrawiam.
 

Balicus

New member
Gdzie w tym TV można sprawdzić poziom sygnału i jakość telewizji naziemnej ? bo kanały HD mi czasami przycina na środku mimo odległości ok 40km. Antena DigitMax HD + zasilacz.
 

pitpawel

New member
Podejrzewam,że po pierwszych zachwytach tym cudownym tv,tak około setnej strony tego wątku,będzie coraz więcej zonków,podobnie jak w przypadku serii 6007.Najbardziej,na przykładzie mojego 47 PFL6067 przeszkadza mi nierównomierne podświetlenie matrycy i pojawiające się mrugnięcia obrazu przy zmianach scen z jasnych na ciemne.Wielokrotne próby różnych ustawień nie przyniosły zadowalających efektów.W cudowną kalibrację tv pana k... nie wierzę i podejrzewam,że nie jestem w tym odosobniony.Wystarczy przekopać się przez 350 stron wątku o 6007.Pozdrawiam.

Pojawił się mój pierwszy, drugi i trzeci zonk. W ciągu 2 tyg. telewizor sam się wyłączył w trakcie oglądania już trzy razy tracąc wszystkie ustawienia....Pierwszy raz myślałem trudno przypadek, drugi raz dał mi do zastanowienia ale dwa oddechy i przeszło. Trzeci raz przed chwilą jestem już mocno wku......Ustawić ponownie TV to może i nie problem bo mam spisane swoje ustawienia ale robić to co trzeci dzień to lekka przesada....
 

strzala

Member
Gdzie w tym TV można sprawdzić poziom sygnału i jakość telewizji naziemnej ? bo kanały HD mi czasami przycina na środku mimo odległości ok 40km. Antena DigitMax HD + zasilacz.

Napiszę jak to wygląda w zeszłorocznej serii. Wciskamy na pilocie przycisk "options" i na samej górze tam gdzie do wyboru mamy 3 możliwości: "Opcje", "Obraz i dźwięk" oraz "Ustawienia ekologiczne" wybieramy "Opcje". Tam wybieramy "Status" i pojawia się informacja m.in. o sile i jakości sygnału na aktualnym kanale.
Przypuszczam, że w tym roku menu wygląda podobnie.
 

Balicus

New member
Napiszę jak to wygląda w zeszłorocznej serii. Wciskamy na pilocie przycisk "options" i na samej górze tam gdzie do wyboru mamy 3 możliwości: "Opcje", "Obraz i dźwięk" oraz "Ustawienia ekologiczne" wybieramy "Opcje". Tam wybieramy "Status" i pojawia się informacja m.in. o sile i jakości sygnału na aktualnym kanale.
Przypuszczam, że w tym roku menu wygląda podobnie.

Dzięki za odpowiedz ale to ja ogarnąłem przed napisaniem tego posta. Normalnej opcji żeby procentowo pokazywało mi Siłę oraz Sygnał nie ma w tym tv ?
 

strzala

Member
Jeśli chodzi Ci o coś takiego co jest w zewnętrznych tunerach DVB-T czy DVB-S, to wydaje mi się że ciężko o coś takiego w TV. Np. klika lat temu kupiłem moim rodzicom jakiegoś Sharpa do oglądania startujących wtedy testów DVB-T i akurat tam jest to wszystko super rozwiązane. W ręcznym strojeniu można podać numer lub częstotliwość kanału i od razu pokazuje dla niego siłę i jakość sygnału. Można też przeskanować tylko wybrany kanał. Myślałem, że tak jest we wszystkich TV, ale niestety się pomyliłem. Nie wiem jak to wygląda w nowych Sharpach, ale np. patrzyłem u znajomych w Samsungach czy LG i tam to wygląda podobnie jak w naszych Philipsach. Czyli strojenie tylko automatyczne całego pasma i potem ewentualnie można na jakimś znalezionym programie sprawdzić tylko to o czym pisałem w poprzednim poście. Zatem ogólnie ubogo.
 

szopen

New member
Bez reklam
Kiki,
Poważnie zastanawiam się nad zakupem tego modelu, więc proszę rozwiej moje wątpliwości (a być może innych potencjalnych kupujących) i potwierdź jednoznacznie, że ten model po DLNA jest w stanie czytać napisy z osobnego niż film, pliku (srt. lub txt. ) Dla mnie to dość kluczowa sprawa, bo nie mam za bardzo możliwości połączenia laptopa z telewizorem przez HDMI ( ukształtowanie pokoju ).Z góry dzięki....

Ponawiam pytanie...Jeśli Kiki nie ma czasu na odpowiedź, to może ktoś inny mógłby potwierdzić lub zaprzeczyć jednoznacznie. Z góry Dzięki...
 

Gas32

New member
Witam,

Od 2 tygodni jestem posiadaczem TV 47PFL6008. Ogólnie telewizor godny polecenia, spełnia moje niewygórowane oczekiwania dotyczące telewizora.
Największe wady według mnie tego telewizora to (uwagi amatora):
- nierównomierność podświetlenia matrycy (widoczne tylko w momencie całkowicie czarnych obrazów w ciemnym pomieszczeniu) dosyć mocno widoczne,
- lustrzana matryca (mocno lustrzana),
- poziom czerni nie do końca taki głęboki jak w moim poprzednim odbiorniku lcd Samsunga niskiej klasy,

Ustawień obrazu dokonałem samemu, zajęło mi to jakiś tydzień żeby znaleźć właściwe ustawienia ale myślę, że już są ok.
Oprócz tych uwag i drobnych problemów opisanych poniżej tv ma same plusy, meny działa według mnie bardzo dobrze, smart tv również.

Problemy z jakimi sobie nie mogę poradzić to kolejno:

1) TV po zainstalowaniu modułu CAM firmy Conax lokalnego dostawcy TV nie widzi polskich znaków w przewodniku, opisach oraz podczas przełączania programów (menu tv wyświetla poprawnie).
Będę pisał chyba do Philipsa bo myślę, że to wina oprogramowania. Poniżej linki do zdjęć z problemem:

freeimagehosting.net/hu9bo
freeimagehosting.net/mwqry

2) Aktualizacja oprogramowania, według strony Philipsa mam najnowsze oprogramowanie 000.064.018.000, pomimo tego próbowałem wgrać oprogramowanie z USB flash driver kopiując tylko rozpakowany plik ze strony na pamięć z rozszerzeniem .upg i po podłączeniu do TV nie startuje. Może to dlatego, że próbuje wgrać te samą aktualizacje co mam w TV.
Dodatkowo na stronie Philipsa jest plik 47pfl6008k_12_mus_pol.upg, nie wiem czego on dotyczy ale też na moim tv nie startuje.

Pytanie z innej beczki, chciałbym podłączyć swojego lapotopa Acer Aspire one z 2011 do TV bez kabla w celu wyświetlania ekrany laptopa nigdzie nie mogę znaleźć oprogramowania Wi-fi miracast oraz direct do mojego laptopa nawet na stronie Acera. Domniemywam, że ten laptop nie obsługuje jeszcze tej technologii transmisji. Czy są jeszcze jakieś inne metody podłączenie laptopa bezprzewodowego do TV?

Jeśli ktoś ma pytania odnośnie odbiornika proszę pytać to odpowiem.

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam
Patryk
 

gemini75

Klub HDTV.com.pl
vip
Mam model z poprzedniego roku i niestety ten sam problem z brakiem polskich znaków z kablówki. Moduł CAM Conax, kablówka lokalna "Promax".
 

adso78

New member
Witam,

Właśnie zastanawiam się nad zakupem 47PFL6008, niestety nigdzie nie ma dużego testu ..a ceny w EuroRTV spadła do 3999 :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W sprawie ceny napisz na PW.
Test już gotowy - sorry za czas ale mieliśmy ogrom pracy.
W nocy będzie test na stronie.
 

tomii38

New member
Witam, to mój pierwszy post na tym forum także proszę o wyrozumiałość :).
Też jestem zainteresowany tym modelem Philipsa. Od dłuższego czasu nie wiem tylko czy wybrać 42' czy 47'. Obecnie mam plazme 37' i oglądam ja z odległości max 2,5 m a czasami bokiem z poniżej 2m. Boje się że na 47 z tej odległości będę widział wyraźnie niedoskonałości obrazu na co jestem wyczulony. Co byście poradzili.
Pozdrawiam Tomek

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry